Megane 1.9dci iberturaza (otisao u max. Obrtaje)

Megane 1.9dci iberturaza (otisao u max. Obrtaje)

Član
Pozdrav, u pitanju megane 1.9 88kw, u motoru mi je falilo ulja i danas naspem oko 0.25l i u voznji pogledam iza mene plavi dim, vozio se tako nekih 200 metara i na leru dodam jaci gas da vidim zasto toliko dimi i tada je auto samo dalo gas, ne moze se ugasiti, stisnuo kocnicu i u brzini ga pokusao ugasiti ali je bilo tesko i kad sam zategao rucnu auto se ugasilo. Pokusao sam upaliti ali samo vergla. Ima li neko slicna iskustva, da li je u pitanju samo turbina ili ? Auto je ostalo na servisu sutra ce ga pogledati jer je danas bio vruć motor a servis se zatvarao.
 
Super Moderator
Moze svasta bit s moze samo i turbo. Al u najboljem slucaju proci ces samo sa turbom i lezajevima radilice koji su hajmo to nazvati mana na to motoru
 
Član
Na autu je crkla turbina , dobilo turazu i ugasio ga nakon 10ak sekundi u brzini, sad sam reparirao turbinu ali auto vergla nece upalit. Sta bi mogao biti problem
 
Član
Na dijagnostici nista ne pokazuje, sad smo sa sprejom upalili na sekundu auto, lupa nesto, ima li neko ideju kakvu sta je u pitanju
 
Član
skidan je karter sve cisceno, lezajevi radilice izgledaju dobri

Vec sam ti napisao u drugoj temi najisplatnije ti je uzeti novi motor na tom motoru ces gotov generalku morati raditi, na tim motorima turbina u sekundi povuce ulje leteci lezajevi radilica i jos stvari. Da nebi duzili evo isti slucaj

tCEeeWX.jpg

GaR9rwc.jpg
oEq0L0x.jpg
 
Član
Ovako. Napisao sam gore iznad sta mi se sve desilo, evo opet cu ukratko.
Auto je pocelo da izbacuje oblake plavog dima i nako sto sam to primjetio dodao sam malo gasa te je auto dobilo turazu pa sam ga nekako uspjeo ugasiti. Reparirao sam turbinu na Jelahu za 390km, i kad su je u servisu postavili auto samo vergla nece upaliti, pa su sa sprejom uspjeli upaliti na koji sekund i u motoru se culo lupanje dizne i izbacivalo je bijeli dim. Skinuli smo dizne i jedna je bila isprobijana na dnu (ona je vjerovatno pustala gorivo pa je napravilo havariju u motoru i uz to sjebala turbinu), onda sam kupio diznu za 60km i na dijagnostici memorisali kodove dizni, pa smo ponovo upalili auto sa sprejom i nije bilo lupanja ali gubi kompresiju, izbija zrak na mjerac ulja. Poslije toga smo ustanovili da su spaljena 2 klipa i klipnjaca. Nasao sam odma na otpadu klipove i klipnjacu za 120km i eto sutra ih montiramo i nadam se da ce sve biti u redu :) Trenutno sam dao 570km za turbinu i ostale dijelove, 50ak maraka za 5L ulja plus troskovi hodanja, i Bog zna koliko ce me izaći ruke
 
Član
Zasto proizvodjaci nisu napravili kada automobil nabija obrztaje u mjestu, duze vrijeme ne krecuci se. I vidi da mu opada nivo ulja da mu ne ukine gorivo i kisik ? Mafija lopovska.
 
Član
Ovako. Napisao sam gore iznad sta mi se sve desilo, evo opet cu ukratko.
Auto je pocelo da izbacuje oblake plavog dima i nako sto sam to primjetio dodao sam malo gasa te je auto dobilo turazu pa sam ga nekako uspjeo ugasiti. Reparirao sam turbinu na Jelahu za 390km, i kad su je u servisu postavili auto samo vergla nece upaliti, pa su sa sprejom uspjeli upaliti na koji sekund i u motoru se culo lupanje dizne i izbacivalo je bijeli dim. Skinuli smo dizne i jedna je bila isprobijana na dnu (ona je vjerovatno pustala gorivo pa je napravilo havariju u motoru i uz to sjebala turbinu), onda sam kupio diznu za 60km i na dijagnostici memorisali kodove dizni, pa smo ponovo upalili auto sa sprejom i nije bilo lupanja ali gubi kompresiju, izbija zrak na mjerac ulja. Poslije toga smo ustanovili da su spaljena 2 klipa i klipnjaca. Nasao sam odma na otpadu klipove i klipnjacu za 120km i eto sutra ih montiramo i nadam se da ce sve biti u redu :) Trenutno sam dao 570km za turbinu i ostale dijelove, 50ak maraka za 5L ulja plus troskovi hodanja, i Bog zna koliko ce me izaći ruke

Trebas ocistit izduvnu jos i nisi racunao dihtunge + 99% su otisli leteci a to ces se vrlo brzo uvjerit pod uslovom da je glava ok.
 
Top