Mazdin patent otkrio novi rotacijski motor

Mazdin patent otkrio novi rotacijski motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
wenkel je cudo od motora fkt,, mala kubikaza ,,puno konja,,visoki obrtaji...+turbo ajoj.
-(jbsh potrosnju kad goni ko lud)
http://www.youtube.com/watch?v=0BGGBU2Lpyo

btw : ako neko moze naci ovaj screen saver,,slican je deutz engine scr.saver-u :icon_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=6BCgl2uumlI
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Pa evo neka logicna prednost je da su mnogo laksi od klasicnih motora.

Drugo jednostavniji su,nema bregaste,nema ventila...

ima on 2 ventila, samo su malo drugacije uradjeni nego na ovim oto motorima...jebes ga mora na nesto usisat i istjerat zrak/smjesu...
al najveca njegova prednost je sto ne gubi nista...dok svaki ovaj klipni motor gubi (uvijek 2 klipa idu dole, 2 gore, tako da uvijek ova druga 2 se dzaba krecu, tj. neiskoristeni su)...jednostavniji, laksi, manji...itd...
 
Ma da,ima,ali nisu to klasicni ventili,nego samo dva ulaza odnosno izlaza.

slika govori hiljadu rijeci ;)

i516159_WankelCycleanimen.gif
 
Član
ja kad sam trebao kupiti mazdu odmah sam poletio na rx-8, kao prvo izgled sjedista kw idt al kad sam malo bolje razmislio oko tog motora tada odustao od nje bez pola rijeci... bogami sve je to divno i krasno al brate kad se to pokvari e tada je bolje sebi grob iskopat nego je praviti... ja sam se na ovu svoju opekao radi mjenjaca da valja. meni se sasuli sinhroni 2 i 3 brzine te potisna, lamela, zamajac i jos par nekih sitnih stvari i predracun me izasao 9.800KM a kompletan mjenjac mu kosta 16.000...a za motor mu nisam smio ni pitati.... i pored svega toga dijelove cekao 45 dana da dodze iz japana.... pa sad skontaj da na tom motoru ode nesto sta bi tek onda bilo...
 
Član
koliko je meni poznato o salonu u sl. brodu, oni dostavljaju dijelove iz austrije. tako da cekanje na dijelovnije strasno. jedan wankel motor kosta oko +/- 8000 eura (bez ruku). iz svog vlastitog iskustva sa dvije osmice znam da je taj motor pouzdan. sa prvom sam presla preko 180 000km dok nije zavrsila u bankini, sa drugom oko 60 000 bez ikakvih problema.

doduse su mi slucajevi poznati sa njemackog foruma, gdje momci i po dva motora su morali mjenjati. no vecinom su bili jos u garanciji tako da..

gledajuci koji/ciji motori su se pokvarili.. te osmice su stajale po tjedan, dva u garazama i iskljucivo po lijepom vremenu, nedjeljom vozene.
 
Član
Ti taj post snimi negdje u word, i kad opet bude neka tema da mozes postati za onog ko se zabrine oko pouzdanosti :D

@Mirza : To tvojom greskom ili ? Kako god velike su to pare, sad cuvaj sto vise mozes;)
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Ti taj post snimi negdje u word, i kad opet bude neka tema da mozes postati za onog ko se zabrine oko pouzdanosti :D

@Mirza : To tvojom greskom ili ? Kako god velike su to pare, sad cuvaj sto vise mozes;)

slusaj ja kad sam kupio to auto presao je 13,500km e tu noc sam ostao bez kocnica i pored volana imam nekakvu rupu koju je on probusio i za koju ni dan danas neznam sta je... a nakon nekoliko dana sam vidio probusenu rupu na gepeku jer je taj vas inzinjer u njega htio ubaciti plin, sto znaci da je kupio auto od 260ks i 2300kubika a mislio da ce mu trositi kao sdi. pored svega nemam srednjeg lonca jer ga je izvadio na nekoliko predzenih hiljada km i kada je dosao 19 dan 2, brzina je pukla a auto je bilo preslo 14,100km. e ako sam ja kriv za to onda neznam sta da ti kazem. sada ti skontaj sta je to auto pezivjelo u tih 13,000km. i koliko sam ja kriv za 600km i 19 dana... sada meni na tabli pokazuje 27,000km i neki dan sam bio na servisu radi provjere mjenjaca i idalje je kao onog dana kada sam ga postavio. r cat- sto se tice te austrije oni su za ovo auto imali samo neke sitne stvari a sve ostalo su oni morali naruciti iz japana jer je ovo prvi ovakav kvar u citavoj europi. bogami ja sam dobro nastradao pa vi skontajte
 
Tebi se prvom sasuo mjenjac u citavoj Europi? Damn,druze to je baksuzluk teski,sta je taj prijasnji divljak radio jadnoj Mazdi,auuuh! :icon_eek:
 
Član
mirzzaa je napisao(la):
SamiRX-8 je napisao(la):
Ti taj post snimi negdje u word, i kad opet bude neka tema da mozes postati za onog ko se zabrine oko pouzdanosti :D

@Mirza : To tvojom greskom ili ? Kako god velike su to pare, sad cuvaj sto vise mozes;)

slusaj ja kad sam kupio to auto presao je 13,500km e tu noc sam ostao bez kocnica i pored volana imam nekakvu rupu koju je on probusio i za koju ni dan danas neznam sta je... a nakon nekoliko dana sam vidio probusenu rupu na gepeku jer je taj vas inzinjer u njega htio ubaciti plin, sto znaci da je kupio auto od 260ks i 2300kubika a mislio da ce mu trositi kao sdi. pored svega nemam srednjeg lonca jer ga je izvadio na nekoliko predzenih hiljada km i kada je dosao 19 dan 2, brzina je pukla a auto je bilo preslo 14,100km. e ako sam ja kriv za to onda neznam sta da ti kazem. sada ti skontaj sta je to auto pezivjelo u tih 13,000km. i koliko sam ja kriv za 600km i 19 dana... sada meni na tabli pokazuje 27,000km i neki dan sam bio na servisu radi provjere mjenjaca i idalje je kao onog dana kada sam ga postavio. r cat- sto se tice te austrije oni su za ovo auto imali samo neke sitne stvari a sve ostalo su oni morali naruciti iz japana jer je ovo prvi ovakav kvar u citavoj europi. bogami ja sam dobro nastradao pa vi skontajte

to ljuti sigurno i razocarava i razumije svako.. ali.. mozda si trebao auto malo bolje pregledati kad ga rabljenog kupujes? jer ovo vise da je prethodni vozac auto sjebao nego da je mazda. za wankel si se raspitao zbog djelova za MPSa nisi..

pa jaran mi sjebao ferraria (pojma nemam kojeg), iz rent-a-cara, jer je ko paralisan sjedio za volanom i samo gas gas gas.. na kraju kvacilo otislo i jos tih stvari.

zato ja, nikad - aman bas nikad ne kupujem koristena vozila ovih klasa. sta ja znam kako je jaran prije snjim divljao, i osmica i MPS su na svoj nacin osjetljivi, kao i svako auto sa vise konja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top