Mazda RX 8,nece da pali kada je vruca

Mazda RX 8,nece da pali kada je vruca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U pitanju je Mazda RX 8,1.3 230 hp,2006 god.rotacioni motor,normalno pali sve dok se ne ugrije,e onda sve teze i teze pali,vergla odlicno ali nece da sastavi.Poslije 3-5 pokusaja upali.Bio u servisu u Njemackoj i nisu mogli napraviti.Da niste vi imali slicno iskustvo?
 
Legend
Marko R je napisao(la):
U pitanju je Mazda RX 8,1.3 230 hp,2006 god.rotacioni motor,normalno pali sve dok se ne ugrije,e onda sve teze i teze pali,vergla odlicno ali nece da sastavi.Poslije 3-5 pokusaja upali.Bio u servisu u Njemackoj i nisu mogli napraviti.Da niste vi imali slicno iskustvo?

Provjericu ti ja pa ti javim. Gdje se ti nalazis odnosno auto gdje ti je. Postoji li mogucnost dolaska auta na servis, pa da probamo nesto napraviti.

Ostavi mi neki kontakt osim mogucnosti PM i tipkanja na forumu da ti se javim.

Pozdrav ;)
 
Član
Ja sam u Banja Luci,a covjek je iz Njemacke pa svratio u Mazdin servis da vidi da li mi mozemo nesto skarabudziti,posto smo sve pregledali i dijagnostika nije mogla nista naci,covjek je otisao,pa rekoh mozda ste vi imali slican slucaj
 

MTR

Član
evo na jednom forumu za RX model puno ih ima isti problem , previse goriva "poplavi" cilindre , moraju se svjecice vaditi i cistit

evo pa citaj :

1. When you start a cold car (any fuel injected recent model with any type of engine that burns fuel) it goes ... flood, but if you aren't careful when restarting it there is a chance it will flood. Usually the problem with the rotary is liquid fuel gets swept into the spark plug "chambers" and soaks the engine

2. I let a friend move my car without thinking about the flood issue. He moved about five feet to let another car out of his driveway. The next day, when I went to start it, it would not turn over. I have an '05 with all the flashes performed. It was flooded. ...

3. Thanks pathstar for the reply as always. To report the progress and for another question: I was ... was a slight decline of power. A couple of days ago, at one point when the engine was warm, starting took a couple more seconds than usual. Remembering one of the threads on this board about ... warm engine, I thought it was nothing to worry about. But finally today, I encountered the real problem. I managed to start the warm engine, but immediately RPM got down to 5~600 and the car ...
 
Član
Hvala drug puno za ove informacije.Sutra to prosledjujem u firmu pa ce mo vidjeti sta dalje.Extra si puno pomogao.Pozdrav.:cool:;):123:
 

MTR

Član
Marko R je napisao(la):
Hvala drug puno za ove informacije.Sutra to prosledjujem u firmu pa ce mo vidjeti sta dalje.Extra si puno pomogao.Pozdrav.:cool:;):123:

napisi sta je bilo kad zavrsite
 
Član
Jakog servisa u Njemackoj koji to nije znao napraviti, ja bih im dozvolu oduzeo... Naravno, koliko taj covjek ima godina sto je vozi ? Ako je stedio i sve, nije tjerao u obrtaje, onda nije ni cudo sto mu je "preplavila". Ako je na kratko palio pa gasio motor, koji je stojao duze vremena, onda me opet ne cudi. Bit ce mi drago ako to sredite, i recite tom covjeku da nema tjeranja iznad 3000 obrtaja dok se ne zagrije, ako vec vozi kratku relaciju, onda nek je gasi na 4000-5000 obrtaja, kako bi svo gorivo sagorilo. Pozdrav i javi sta je bilo ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top