mazda 6 diesel- euro3?

mazda 6 diesel- euro3?

Član
Treba da uvezemo neku mazdu 6 iz austrije, dizel 2.0 88kW 2003 godiste. Pa sada ne znamo kako da utvrdimo da li je motor euro 3.Ako mozete da dadnete savjet kako da utvrdimo da li je motor euro 3 bili bi vam zahvalni.
 
Super Moderator
Moze se uvesti ta mazda, samo sto se mora i carina i porez platiti. Ako vam se isplati samo naprijed, auto je odlican!
 
Član
znamo to za carinu i porez,a mazdu bi mogli dobiti za nesto ispod 2000 eura ovdje u bosni tako da nebi morali ici u austriju
 
Član
Svaki auto koji je prodavan u EU poslije 01.01.2001. godine morao je zadovoljavati Euro 3 standard , a neki su su tu normu ispunjavali i prije te godine , ali poslije ovog datuma su morali svi zadovoljavati.
Mora se jedino pripaziti na vozila iz Slovenije , jer ona tad nije bila u EU , pa su znali biti auti i 2002. godište a nisu Euro 3
 
Član
danas smo se jos raspitivali i isto smo culi da ne treba placati carinu. Da li se moze auto odjaviti u austriji i uzeti col tablice bez da auto ide u austriju? :)
 
Super Moderator
jest al je auto iz japana ne iz EU. Imam ja takvu mazdu pa znam.. isto kad se motori uvoze tipa yamaha, kawasaki moras sve placati.. ne znam sad jesu li promijenili ista. znam da se ne placa iz EU kad uvozis auta tipa audi, vw, bmw i sta ja znam, al japanac je drugo
 
Član
druze, pitanja takvih na ovom forumu je u najmanju ruku 100..
da skratim pricu i budem konkretan.
auto mozes ocarinit , euro 3 je 100%.
da bi te sve iaslo do registracije treba ti oko 3000 km + prevoz auta
 
Član
Carina se ne plaća samo na vozila koja su proizvedena u EU tj. mogu dobiti Eur1 obrazac.
Konkretno na ovu Mazdu 6 se plaća carina jer se svaka pravi u Japanu.
 
Član
Ljudi ne valjajte gluposti, Mazda ima najmanje 5 fabrika gdje se proizvodi u Evropi, EUR 1 obrazac je obrazac koji potvrdjuje da je rova evropskog porijekla. Samim tim cim je proizvedena u Evropi automatski ima uslov za dobijanje EUR 1 obrasca. I jos nesto, nije ni potreban EUR 1 za robu koja je jeftinja od 6000€, dovoljna je potpisana i ovjerena izjava prodavca koji navodi na fakturi da je auto porijeklo EU, a on izjavu potkrjepljuje lieferantenerklärung-om samog proizvodjaca. I Dzenii care nemoj plasiti covjeka sa 3000 KM poreza to znaci da mu je auto 7500€ sto je smijesno... ja 3000 ne platim za Audi A6 2008 FL 3.0 TDI.
 
Član
Ljudi ne valjajte gluposti, Mazda ima najmanje 5 fabrika gdje se proizvodi u Evropi, EUR 1 obrazac je obrazac koji potvrdjuje da je rova evropskog porijekla. Samim tim cim je proizvedena u Evropi automatski ima uslov za dobijanje EUR 1 obrasca. I jos nesto, nije ni potreban EUR 1 za robu koja je jeftinja od 6000€, dovoljna je potpisana i ovjerena izjava prodavca koji navodi na fakturi da je auto porijeklo EU, a on izjavu potkrjepljuje lieferantenerklärung-om samog proizvodjaca. I Dzenii care nemoj plasiti covjeka sa 3000 KM poreza to znaci da mu je auto 7500€ sto je smijesno... ja 3000 ne platim za Audi A6 2008 FL 3.0 TDI.

prijatelju moj , prvo da razjasnimo oko mazde i sličnih auta....
Mazda, renault stariji od dvije godine, BMW x5, GOLF 5 karavan, ford isto tako ne smije bit stariji od 5 godina, hyndai, toyota, nissan neki samo može proći, itd tu su samo neka auta koja ne mogu dobit eur1.
Škodin lieferantenerklärung moraš čekat 7-10 dana, zavisi opet jesil baksuz možda ga i ne dobiješ od prvi put i on se šalje za češku
Seat sam ja čekao 2 sedmice i opet ga nisam dobio, i slali smo i zvali Španiju
VW. golf 4 passat i tako ta auta dobiješ odgovor za sat vremena
BMW opel mercedes u toku dnaa moraš dobit ITD...........................................
e sad ovaj lieferantenerklärung je obični email od samog proizvođača , s tim papirom ovjeravaš na carini EUR1 .
a kad bi ti prodavač ovjerio i potpisao ovu izjavu „Der Ausführer der Waren, auf die sich dieses Handelspapier bezieht,...........“. onda je on time rekao da garantuje da je auto porijeklom iz EU, što je u ovom slučaju mazda daleko od toga . to kad se otkrije a mora se otkrit na osnovu izvozne deklaracije samo dok se to sve proknjizi tam vam, onda ovaj što je ovjerio mora imat problema, a tebi u bosnu dolazi doplata carine za to auto.
u kiseljaku je prošle godine svima došla doplata ko god je muljao oko te izjave...
 
Član
Ljudi ne valjajte gluposti, Mazda ima najmanje 5 fabrika gdje se proizvodi u Evropi, EUR 1 obrazac je obrazac koji potvrdjuje da je rova evropskog porijekla. Samim tim cim je proizvedena u Evropi automatski ima uslov za dobijanje EUR 1 obrasca. I jos nesto, nije ni potreban EUR 1 za robu koja je jeftinja od 6000€, dovoljna je potpisana i ovjerena izjava prodavca koji navodi na fakturi da je auto porijeklo EU, a on izjavu potkrjepljuje lieferantenerklärung-om samog proizvodjaca. I Dzenii care nemoj plasiti covjeka sa 3000 KM poreza to znaci da mu je auto 7500€ sto je smijesno... ja 3000 ne platim za Audi A6 2008 FL 3.0 TDI.
Hajde nabroj tih 5 fabrika , očiju ti?
Sve Mazde u Evropu dolaze iz Japana , sem stare Mazde 2 koja se pravila u Fordovoj fabrici u Valensiji (Španija) , tako da je očigledno ko valja gluposti.
Zanači na sve Mazde se plaća carina i PDV , sem Mazde 2 (do 2007.)koja može dobiti EUR1 ili ovjerenu izjavu na fakturi da je porjeklom iz EU
 
Član
OK. Esko.dino izvini sto valjam glusposti, plati i carinu i PDV, i ako moze pitaj prodavca nek ti napise 7500€ racun kako bi mogao platiti 3000 poreza. Iskljucujem se, pozdrav.
 
Član
carina i porez se moraju platiti. Carina je 16.5% a PDV se racuna na procjenu vozila sa carinom (17%). U ugovor cemo staviti 1200e i u dogovoru sa spediterom da uvazi ugovor, tako da carina i PDV nece biti 3000 nego nesto ispod 1000
 
Top