Mazda 3 poluosovina problem

Mazda 3 poluosovina problem

Član
Pozdrav svim clanovima ovog izuzetnog foruma

Imam slijedeci problem. Mazda 3 je u pitanju 2005 godina 1.6 benzin. Poluosovinu ne mogu nigdje naci i stvarno ne znam sta da radim. Pocelo je sa nekom skripom kao da nesto para od nesto. Kako auto ubrzava taj zvuk je sve jaci. Kontao sam otisao lezaj tocka tacnije bio sam ubjedjen da je to. Cak su i majstori to rekli. Ispostavi se da su lezajevi svi dobri i da je problem u prednjoj desnoj poluosovini. kada se zaljulja ima ogroman luft a izgleda da su i kroneri potroseni od onog djela sto ide u mjenjac. Majstori savjetuju nadji polovnu poluosovinu. Reko nije problem naci cu i rijesiti problem. Kako sam se tu prevario. Poluosovinu za lijeka ne mozes naci. Na piku niko nema poluosovinu. Isao sam u Mostar misleci da sam nasao kad ono 5 cm kraca poluosovina, jer ne pase godiste ova bila 2008 kod mene 2005 iako skoro identicno izgledaju ne pase. Ovi japanci nisu normalni koliko komplikuju stvari. E sad da stvar bude gora. Poluosovina mora biti od benzinca od 2003 do 2006 godine. zamislite da u benzinca i dizela uopste nije ista poluosovina iako se radi o istom autu.

Ovi u japan partsu ne mogu nista uraditi po tom pitanju nazovem ovlasteni izaslo bi me preko 1500 maraka samo poluosovina i jedini bi oni mogli nabaviti poluosovinu. E sad auto brat bratu ne vrijedi 7000 a da dam za poluosovinu toliko. Kad me srce tad nije strefilo od cjene koju mi rece ovaj u mazdinom ovlastenom nece nikad. Da li neko moze uraditi reparaciju ili nesto slicno? Sta da radim ljudi? Hvala za svaku pomoc. Lp
 
Član
Nazovi servis u Beogradu, Ugrinovačka je ulica u Zemunu i zove se Auto Ricambi, ja sam kod njih našao poluosovine za lybru a ovde nigdje nije bilo i imao isti problem kao i ti. Nisu ni skupe, ispod 200KM nove su bile. Pozdrav
Našao sam i link https://www.autoricambi.co.rs/
 
Član
Nemoj se ljutit, ali tako ja kad tražim auto za sebe, zaletim se, sviđa mi se Mazda pa ih gledam i razmatram danima, pa onda neki Ševrolet itd. i onda naiđem na ovako neki post i problem što ti imaš, i sve "spašene" pretrage na PIK-u obrišem, i onda gledam samo VW! To sa dijelovima je samo 1 dio problema, a sledeći je majstori i radionice za takve vrste automobila....nažalost tako je i neće skoro biti neke promjene u tom pravcu. Govorim sve ovo iz iskustva, jer me jednom zapao rijedak primjerak Clia 1. generacije, gdje jedan tako mali dio, uz ogroman trud, obilazaka preko 20 otpada i preko 50 upita, nisam mogao u BiH naći a iz inostranstva bi me došao oko 20% vrijednosti vozila.
Iskreno, želim ti da što prije, i što jeftinije riješiš svoj problem.
 
Top