Massi pobjeda, Hamiltonu vodstvo

Massi pobjeda, Hamiltonu vodstvo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Četvrtom pobjedom u karijeri Felipe Massa pokvario je potencijalno slavlje Fernanda Alonsa na domaćem terenu, a u privremeno se vodstvo u Prvenstvu probio Lewis Hamilton. Veći dio utrke, barem što se tiče vodećih, razriješen je već u prvim krugovima. U prvom zavoju u dvoboju za prvo mjesto Felipe Massa i Fernando Alonso nakratko su se sudarili, Massa nije puštao Alonsa naprijed i Španjolac je bio prisiljen napustiti stazu na nekoliko trenutaka pri čemu je izgubio tri pozicije.
13utrv.jpg

U sudaru s Massom Alonsov je bolid oštećen, pa je Fernando tijekom utrke imao čestih problema s upravljanjem i stabilnošću svog vozila, a što se u konačnici odrazilo i na nemogućnost napada na svog mlađeg kolegu Lewisa Hamiltona. Potonji je, pak, uzorno odradio današnji nastup, upisao pregršt novih bodova na svoj račun i probio se privremeno vodstvo ukupnog poretka.

Broj odustajanja na današnjoj utrci bio je pozamašan, a među najveće tragičare svakako se može ubrojiti Kimi Raikkonen, koji je odustao u početnoj fazi utrke zbog kvara na bolidu. Među najveće dobitnike svakako moramo uvrstiti odličnog Takumu Sata, koji je za Super Aguri izborio prvi SP bod.


1 Felipe Massa
2 Lewis Hamilton +6.7 s
3 Fernando Alonso +17.4 s
4 Robert Kubica +31.6 s
5 David Coulthard +58.3 s
6 Nico Rosberg +59.5 s
7 Heikki Kovalainen +62.1 s
8 Takuma Sato +1 kr
9 Giancarlo Fisichella +1 kr
10 Rubens Barrichello +1 kr
11 Anthony Davidson +1 kr
12 Jenson Button +1 kr
13 Adrian Sutil +2 kr
14 Christijan Albers +2 kr
 
Član
Felipe Massa

„Odlično! Nemogu naći riječi kojima bi opisao kako se trenutno osjećam nakon odlične utrke. Duel na startu bio je težak, riskirao sam i uspio zadržati poziciju ispred Fernanda koji je lošije prošao u prvom zavoju. Srećom bolid se nije oštetio u kontaktu te sam mogao pobjeći Hamiltonu i Alonsu. Želio sam ostvariti prednost kako bi imao kontrolu u drugom stintu te mi je drago da sam u tome uspio. F2007 je odličan bolid, no moramo poraditi na pouzdanosti kako bi i Kimi i ja završavali utrke i osvajali bodove, kao što to rade McLareni. Pouzdanost je ključ. Slijedi Monaco, utrka na ulicama Monte Carla uvijek je lutrija te je za pobjedu potrebna sreća. Želio bi se zahvaliti Michaelu na pomoći i savjetima koje mi je pružio, njegova pomoć pokazala se korisnom.“

Kimi Raikkonen

„Iskreno, nemam puno za reći, osim da sam jako razočaran. Izgubio sam mjesto na startu te sam uspio iskoristiti borbu Felipea i Alonsa da vratim treće mjesto. Vozio sam dobrim ritmom i mogao sam ostvariti dobar rezultat, no problem sa alternatorom koštao me utrke. Izgubio sam puno bodova, no još je puno utrka u kalendaru na kojima ću dati sve od sebe.“

Jean Todt

"Najbolja startna pozicija, pobjeda i najbrži krug drugu utrku zaredom za Felipea je odličan rezultat. Danas je Massa odlično vozio u odličnom bolidu. Utrka je bila uzbudljiva, pogotovo na početku kada se vodio duel Massa- Alonso. U drugom dijelu utrke Felipe je vozio odlično, kontrolirajući situaciju ponovo je pobjedio. Znamo da se bez pouzdanost nemogu osvajati prvenstva, već nam se drugi puta ove sezone dogodio problem sa bolidom. Unatoč tri pobjede i četiri najbolje startne pozicije nismo vodeći u oba prvenstva. Jako je teško predviđati ishod ove sezone, još je puno ostalo do kraja, pred nama je još puno posla kako bi ostvarili željene ciljeve. Znamo što je potrebno za osvajanje naslova te ćemo se u toj borbi osloniti na sve naše tehničke partnere."
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top