Marc Marquez sampion MotoGPa za 2013

Marc Marquez sampion MotoGPa za 2013

Član
Marc Marquez je danas postao najmladji MotoGP sampion svih vremena, osvojivsi titulu "kraljevske klase" sa samo 20 godina :)

 
Član
Zasluzio je, mada je i Lorenzo odlican bio, ali falilo mu je malo srece. Marquez je imao i tu prednost jer je kao iznenadjenje uletio, Lorenzo je pola sezone gledao samo da je Pedrosa iza njega, a ovog je vjerovatno podcjenio malo. Kasnije je vec bilo kasno, probao je svasta, trudio se i odlicno vozio - kraj sezone bolje od Marqueza, ali onu prednost nadoknaditi, tesko je. Sljedeca sezona ce biti super, ako motori budu slicno konkurentni kao ove godine, ako Honda bas ne slozi mnogo brzi motor.
 
Super Moderator
Slaze honda za 2014 zvijer bas sam gledo neki dan na netu.. Iako su to sve nijase gdje ces brze od ovog moze mozda 1% nesto poboljsati i to je to
A lorenzo je iskusniji i moguce da ga je podcjenio al sam citao da su i lorenzo i rossi i ovi malo bolji rekli kako je markez doso u gp da im je podigo tempo. Momku svaka cast nema sta vjerovatno ce jos napredovati a ovi ce u penziju pa ce onda dolaziti jos ovako mladih i blesavih nadam se :D
 
Član
Pa je im podigao, Lorenzo se trudio maksimalno. Prije njega mu je Pedrosa bio glavni konkurent, a vidjeli smo kako njega lako pobjedi. A 1% nije tako malo kad je ovakva konkurencija upitanju i gdje se trka od 25 krugova zavrsava sa prvom dvojicom u 0.2 sekunde, sto se desi cesto. Danas su vec poceli prvi testovi motora za narednu godinu, trajat ce 3 dana, bas u Valenciji se vozi. Lorenzo je bio danas najbrzi, ali cini mi se da Honde jos nisu vozile :)
 
Super Moderator
Slazem se da nije malo 1%, al sam htio reci da su to i sad takve pile da ne znam kud bi oni jos brze :D al isto tako kako honda pravi bolji motor i ostali ce praviti i uvijek ce biti jako konkurentni
 
Top