manja remenica na kompresoru

manja remenica na kompresoru

rs6

Član
e ovako, kao prvo da pozdravim sve
pitanje je sljedece,
na mercedesovom motoru 2.0 kompresor sa 163 ks, da li bi se povecala snaga sa stavljanjem manje remenice na kompresor ????
 
Legend
Ne smije niko da se usudi... svi cekaju Srleta... :lol:

drug... dobit ces ono sto i ocekujes... al ne bi trebao SAMO to odraditi...
Remap ECU-a je obavezan jer mu mjenjas parametre, tj. odrtaje kompresora...

e sad nek neko to strucnije objasni... ;)
 

rs6

Član
znam za remap, u planu je i on, nego interesuje me neko strucno misljenje koliko bih smio smanjiti remenicu da ne bi bilo losih posljedica po kompresor
 
Legend
rs6 je napisao(la):
znam za remap, u planu je i on, nego interesuje me neko strucno misljenje koliko bih smio smanjiti remenicu da ne bi bilo losih posljedica po kompresor

Javi se Srletu (SM Chip) pa vidi kako sta posto se ne javlja niko ko je to vec radio na G60 recimo ili nekom drugom kompresoru...
jer najbitnije ti je provjeriti koliko on sad puni, a koliko ce da puni s manjim remenicom... ;)
 
Član
rs6 je napisao(la):
niko nista ???
ajmo ljudi, hocul dobit sta stavljanjem manje remenice ?
koje su negativne posljedice po kompresor neznam ali znam da su meckini kompresori vrh. Ja sam dugo vozao clk 2.0 al 193KS sa manjom remenicom (tako kupljen) sa tim autom cijepac SLK sa istim motorom :D
 
Legend
rs6 je napisao(la):
znam za remap, u planu je i on, nego interesuje me neko strucno misljenje koliko bih smio smanjiti remenicu da ne bi bilo losih posljedica po kompresor

logicno da ces mu smanjit vijek, sad za koliko, prvenstveno zavisi koliko se odlucis povecavati snagu..
recimo da fabrika uvijek nadje optimum izmedju performansi i izdrzljivosti, svako povecanje snage, znaci + performanse, - izdrzljivost tj dugotrajnost.. slicno ti je i sa turbom..

sto bi rekli ameri, u win sum u loose sum ;)
 

rs6

Član
fazon je sto imam jedan motor kompletan viska, sa 193ks bas kao ovaj sto mrva spomenu, ali je standard i remenica na kompresoru i sve ostalo. pa mi nije jasno na cemu mu je dao 30ks.....
pa tako da zelim malo eksperimentisat ... ( nista pretjerano )
 
Član
Cek, imas 2.0 sa 163 i 192 a imas i 2.4 sa 193 pa da to nebrkas.

Kod ovih 2.0 je vjerovatno razlika u kompresoru
 

rs6

Član
Mrva je napisao(la):
Cek, imas 2.0 sa 163 i 192 a imas i 2.4 sa 193 pa da to nebrkas.

Kod ovih 2.0 je vjerovatno razlika u kompresoru

ja u autu imam 2.0 sa 163 ks

a imam jos jedan 2.0 sa 192 ks sad da li je tu razlika u kompresoru samo, ili ima jos nesto, ako bi bio samo kompresor da prebacim njega onda ... :icon_rolleyes:
 
Član
Mercedesove kompresore nećeš lako uništit manjom remenicom jedino kod njih ima ležaj u remenici tako da si ograničen što se tiče tokarenja remenica tj. veličine. Napravi malu remenicu tako da se u nju može upresati originalni ležaj ali mislim da je najmanja moguća 70mm
 
Legend
rs6 je napisao(la):
Mrva je napisao(la):
Cek, imas 2.0 sa 163 i 192 a imas i 2.4 sa 193 pa da to nebrkas.

Kod ovih 2.0 je vjerovatno razlika u kompresoru

ja u autu imam 2.0 sa 163 ks

a imam jos jedan 2.0 sa 192 ks sad da li je tu razlika u kompresoru samo, ili ima jos nesto, ako bi bio samo kompresor da prebacim njega onda ... :icon_rolleyes:

30ks nije malo, vjerovatno su i dizne razlika, ecu je drugi to je sigurno, pogledaj kakva je situacija sa usisnom i izduvnom granom..

pozzz
 
Član
Trebalo bi da je 1.8, a ne 2.0 ...
Bio je pod oznakama 180 (143PS) , 200 (163PS) i 230 (192PS) ...

Evo ti redom, veličine remenica
2.78 in
2.50 in (10% više okretaja kompresora)
2.36 in (15%)

Svaka promjena mora nova mapa, ostale remenice da se promjene i novi kaiš ;)
 

rs6

Član
slazem se da postoji mogucnost da ima razlike u ubrizgavanju, da je ecu drugaciji to se podrazumijeva ( al to se rijesi mapiranjem ) usisna i izduvna identicne 100 %
 
Top