Malaguti F12 AC minarelli 2002

Malaguti F12 AC minarelli 2002

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ime:Stefan
Grad prijedor
Auto:Malaguti F12 AC 2002
Za bhtuning sam saznao:slucajno
 
Poslednja izmena:
Da bi ga prebacio na vodeno hladjenje moras imati drugi cilindar klip karike vodenu pumpu creva hladnjak. Auspuh ti je isti od minareli vazdusara i vodenog hladjenja ako vec hoces da ga budzis kupi leo vince tt auspuh i nasteluj prenos ako hoces jos da ides vise kupi bar 42mm klip i prosiri izduvni kanal ako uzmes seriski cilndar i stavis dellorto 17.5 karburator. Ja sam imao yamahu aerox 99 godiste kupio je u prilicno losem stanju i dosta ulozio sredio je full na njoj sam se malo naucio i isla je kao luda posle i na kraju sam je morao prodati da bih kupio sebi auto. I da nemoj kupovat od matrixa auspuh to izgleda kao sportski a ustvari je inace govno tesko i kad budes kupovao auspuh gledaj da grana nije varena ni dirana jer to mu je sve mora imati odredjene uglove radi kojih izvlaci snagu.
3934f990bd3e19bddccc74beb7148e62.jpg

118f08f5ca3dd388aa4618136bba3256.jpg
 
Član
pozdrav :)
Auspuh od matrixa je sulunar, nemoj dzaba :D

Dobar je i u AC verziji, da se sredit
Inače imam aeroxa i boostera :)
 
Član
Skuter je sad kod majstora u prijedoru veki on cemu odraditi specijau i staviti klip 42 mm i i staviti nove dizne za deltoro 12 i filter zraka i nove zadnje dobos pakne i remen nov i rolnice i centralnu oprugu . Sketer pali ali mu je oslabila kompresija , skuter ce biti seriski
 
Član
ne zelim ga pojacavati on sa malo slabijom kompresijom seriski ide 70 kmh a sad sa novim klipom 42 mm i specijalo moze 80 kmh meni netreba vise a vuce dobro sad ima malo slaviji start danas sam ga vozio kod majstora izmerit ce kompresiju ako bue bilo potrebno radice generalku
 
Član
Nebi trebalo da bude većih problema, samo naštelovat karb kako treba. Možeš eventualno nać i veći ventilator pa ubacit :)
 
Kupiš onaj usmerivac zraka na taj ventilator i to je to trebao si uzeti starijeg malagutija lc hladjenje al jbg sad
 
Član
kako predlazete da povecam hladjenje skutera i da pojacam svjetla ili da spojim direkt na akulumator svjetla
 
Član
Drug sto se tice svjetla oni rade preko namotaja to se da primjetiti kada skuter radi na leru,ispod 15 obrtaja one trepere a kad dajes gas povecavaju se,sijalice stavi 35w i sve bi trebalo da bude okej,f15 ti je veci malo masivniji to je na tebi,sto se tice hladjenja imas dvije mogucnosti da stavis veci ventilator i da nabacis usmjerivac zraka (air scoop) to kad stavis neces imati nikakvih problema mada i sad ako ti je serijala skuter ne bi trebao imati problema,jedino ako sta nije kemijano oko serijske plastike hladjenja,mozda je smanjen protok
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top