MALA ŠKOLA TUNINGA part 1

MALA ŠKOLA TUNINGA part 1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
fiat bravo 1.6 16v
znači baza je dotični motor
motor je odlična baza za turbo ( puno bolja nego 2.0 20v)
uzme se sljedeće:
turbo grana koja se napravi prepravkom serijske malo piljenja i brušenja
cnc glodanja za prihvat turbine ili se sama napravi od cijevi
uzme se t2 , t 25 turbina (može od coswortha ili od coupea standard) nađe se povoljno na otpadu do 200 eur
novi intercooler od iveca oko 70 eur ili neki sa otpada
cijevi od IC-a se posavijaju kod auspuh majstora 50 eur
auspuh fi 60 promjer
blow of ventil sa otpada seriski ili 100 eur + na forumu za aftermarket(nije bitno)
vortech FMU fuel managment unit 150 eur (u dučanu 250 eur ko ga ima uopće)
manual boost kontroler polovan 50 eur a da je precizan(na iglicu jako bitno)

sistem se pospoji,odpoji se lambda sonda tako da kompjuter ode u safe mode(retarda paljenje i daje više goriva)
i za 500 eur imate 180ks +- 0.5-0.7 bara zavisno o turbine ali tada se držat 0.5 bara
ili uložite još u jaču pumpu goriva injektore i remap(poslije kada se financijski osnažite i odete do 220-240ks
eto nadam se da sam malo pomogao
ako me odma popljujete neću više nikad nego ću se držati prodaje:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
NITRO je napisao(la):
fiat bravo 1.6 16v
znači baza je dotični motor
motor je odlična baza za turbo ( puno bolja nego 2.0 20v)
uzme se sljedeće:
turbo grana koja se napravi prepravkom serijske malo piljenja i brušenja
cnc glodanja za prihvat turbine ili se sama napravi od cijevi
uzme se t2 , t 25 turbina (može od coswortha ili od coupea standard) nađe se povoljno na otpadu do 200 eur
novi intercooler od iveca oko 70 eur ili neki sa otpada
cijevi od IC-a se posavijaju kod auspuh majstora 50 eur
auspuh fi 60 promjer
blow of ventil sa otpada seriski ili 100 eur + na forumu za aftermarket(nije bitno)
vortech FMU fuel managment unit 150 eur (u dučanu 250 eur ko ga ima uopće)
manual boost kontroler polovan 50 eur a da je precizan(na iglicu jako bitno)

sistem se pospoji,odpoji se lambda sonda tako da kompjuter ode u safe mode(retarda paljenje i daje više goriva)
i za 500 eur imate 180ks +- 0.5-0.7 bara zavisno o turbine ali tada se držat 0.5 bara
ili uložite još u jaču pumpu goriva injektore i remap(poslije kada se financijski osnažite i odete do 220-240ks
eto nadam se da sam malo pomogao
ako me odma popljujete neću više nikad nego ću se držati prodaje:lol::lol::lol::lol::lol:
hahhahhaah KREJZI si:lol::lol::lol::lol:
HONEY je napisao(la):
sve sto se ne zavrsava sa RE-MAP-om je SRANJE.
bio tlak u usisu 0.3 ili 1.3 bar
e jbga sad
 
Super Moderator
ah joj lako je tunirat auto ako se ima para :D
al eto ti si naveo jedan jeftiniji nacin ;)
 
Član
a da se nije zaboravilo da ce serijski klipovi brzo izgoriti ili da treba smanjiti kompresiju ,i sl.
 
Početnik
klipovi ako ce izgoriti gorit ce odmah a ne "vremenom..."

ako je XXXXX (sad nemam vremena po 100-ti put ponavljati jer zurim van) stanje u cilindru OK oni na boostu od 0.7 NECE izgoriti zato sto su serijski


teze je tunirati auto kad nemas para. tuniras ga vise puta onda :icon_biggrin:
pa eto opet dodje skupo. osim ako slucajno ne nabodes neke mjere ublizu pa ti sve radi i drzi...
 

MyX

Član
HONEY je napisao(la):
klipovi ako ce izgoriti gorit ce odmah a ne "vremenom..."

ako je XXXXX (sad nemam vremena po 100-ti put ponavljati jer zurim van) stanje u cilindru OK oni na boostu od 0.7 NECE izgoriti zato sto su serijski

...odnosno, kako si vec rekao na pocetku - uradi ''RE-MAP'' i stanje u cilindru je OK..

allroad je napisao(la):
ah joj lako je tunirat auto ako se ima para :D
al eto ti si naveo jedan jeftiniji nacin ;)

Eh da, ali kada si vec ulozio 500€, onda ulozi i jos 100-200€ (neka me neko ispravi ako grijesim) na RE-MAPiranje i to bi bila perfekcija. :icon_biggrin:
 
Član
dzekigold je napisao(la):
a da se nije zaboravilo da ce serijski klipovi brzo izgoriti ili da treba smanjiti kompresiju ,i sl.


neće klipovi izgorit i netreba smanjivat kompresiju

MyX je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
klipovi ako ce izgoriti gorit ce odmah a ne "vremenom..."

ako je XXXXX (sad nemam vremena po 100-ti put ponavljati jer zurim van) stanje u cilindru OK oni na boostu od 0.7 NECE izgoriti zato sto su serijski

...odnosno, kako si vec rekao na pocetku - uradi ''RE-MAP'' i stanje u cilindru je OK..

allroad je napisao(la):
ah joj lako je tunirat auto ako se ima para :D
al eto ti si naveo jedan jeftiniji nacin ;)

Eh da, ali kada si vec ulozio 500€, onda ulozi i jos 100-200€ (neka me neko ispravi ako grijesim) na RE-MAPiranje i to bi bila perfekcija. :icon_biggrin:



ja sam vozio duuugo na kompresiji 11.5 i vrtio na 9000 obrtaja i motor još ide
autpo može (za prvu ruku vozit kako sam naveo)
ovo je jeftiniji način
ako imate 40000 eur mogu vam riješit i bolje tako da HONEY ako ima love nema frke :p
 
Član
Radio je kod mene jaran na 1.6 obicnom motoru stavljena turbina dignut pritisak....radi sve al nemoze izdrzat kompresija prevelika bude izbija dihtung glave vazda:):)

Al auto ne da leti.....cak je probo i sa dihtungom glave napravljenog od bakra to radi i bude duze al i njega na kraju izbija:)

Poslije je vratio stock 1.4 turbo chipovan:)
 

MyX

Član
NITRO je napisao(la):
MyX je napisao(la):
Eh da, ali kada si vec ulozio 500€, onda ulozi i jos 100-200€ (neka me neko ispravi ako grijesim) na RE-MAPiranje i to bi bila perfekcija. :icon_biggrin:

ja sam vozio duuugo na kompresiji 11.5 i vrtio na 9000 obrtaja i motor još ide
autpo može (za prvu ruku vozit kako sam naveo)
ovo je jeftiniji način

Sorry, ali nisi me shvatio... Kada si vec ulozio 500tinjak €, u cemu je onda problem uloziti jos 50% od toga i napraviti da sve ide kako treba. Naravno, slazem se da u prvu ruku moze proci i to, ali kada vec radis, radije dodaj jos koju paru na sve to i bar da bude vise manje perfekcija.

PS: Ne pricam u miljama, vec u stotinama €.. :lol:
 
Član
smajke je napisao(la):
Radio je kod mene jaran na 1.6 obicnom motoru stavljena turbina dignut pritisak....radi sve al nemoze izdrzat kompresija prevelika bude izbija dihtung glave vazda:):)

Al auto ne da leti.....cak je probo i sa dihtungom glave napravljenog od bakra to radi i bude duze al i njega na kraju izbija:)

Poslije je vratio stock 1.4 turbo chipovan:)

Nemoj bakar,imas bolje metalne dihtunge za napraviti u Zagrebu.....Ja sam napravio sebi i vjeruj da drzi odlicno.
 
Član
Od mene + za projekt NITRO zanimljivo rjesenje mozda nekome i pomogne pisi i dalje ! ;)

A sad :icon_exclaim: !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top