Majstor za Fiat, Sarajevo

Majstor za Fiat, Sarajevo

Član
Pozdrav ima li negdje u Sarajevu dobar majstor za fiat, u pitanje je stilo 1.9JTD, pojavilo se neko kuckanje oko motora.
Bio je kod jednog majstora, kaže otišao neki španer(roler) pa bih želio otići kod nekog ko je specijalista za fiat vozila.
nešto slično ovako samo malo ''sitnije''

Druga stvar, prilikom mijenjanja zupčastog i onog drugog remena, šta je je još potrebno zamijeniti, vodenu pumpu, španere??
Gdje najpovoljnije uzeti dijelove?

Hvala,
 
Poslednja izmena:
Član
Kad mjenjas zupcasti, mjenjas sve preko cega ide zupcasti remen (u tvom slucaju, spaner, klizac i pumpa vode). I gledaj da ugradis najkvalitetnije dijelove! Kod PK remena (ili kanalnog remena) preporucljivo je da mjenjas isto spanere i klizace, jer imas osjetljivu remenicu radilice koja strada ako je neki od spanera/klizaca otisao!
 
Član
Cuo sam da ima neki ekstra majstor za Fiat/Alfa negdje na kosevskom brdu.
Zove se Dino, broj telefona mu je 033-444.921. Ja jos nisam kod njega bio,
ali sam razgovarao preko telefona sa njim uvezu ugradnje turbine u moj 147.
Covjek djeluje jako iskren i ima bas puno znanja o italijancima. A i nije skup.
 
Član
Može li mi neko pomoći planiram mijenjati ulje, motor 1.9 JTD, 2003 godina, prešao 157000.
Pa sam u dilemi, neko kaže Selenija 10W40 i neko 5w40.
Da li je preporučljivo neko drugo ulje osim selenie?
 
Član
Može li mi neko pomoći planiram mijenjati ulje, motor 1.9 JTD, 2003 godina, prešao 157000.
Pa sam u dilemi, neko kaže Selenija 10W40 i neko 5w40.
Da li je preporučljivo neko drugo ulje osim selenie?
Za JTD motore bolje bi bilo Selenia WR 5w40 koristiti! Narocito zimi jer ima manju tacku stinjavanja samim tim imat ces pri prvom paljenju bolje podmazivanje!
A naravno da mozes i drugo ulje koristiti osim selenie, samo nadji ulje sa preporucenom specifikacijom za ovaj motor! A vecina ulja sa viskozitetom 5w40 zadovoljavaju norme koje zahtjeva JTD motor! I trazi neko ulje koje je kvalitetom u rangu selenie!
 
Član
Cuo sam da ima neki ekstra majstor za Fiat/Alfa negdje na kosevskom brdu.
Zove se Dino, broj telefona mu je 033-444.921. Ja jos nisam kod njega bio,
ali sam razgovarao preko telefona sa njim uvezu ugradnje turbine u moj 147.
Covjek djeluje jako iskren i ima bas puno znanja o italijancima. A i nije skup.
Dinin servis je kod Bosnalijeka, dobar majstor, haveru je radio karike na AF 147 zadovoljan je...
 
Top