Majstor u Sarajevu

Majstor u Sarajevu

Pozz,

Treba mi neki majstor u Sarajevu koji je dobar oko japanskih vozila ali kojem primarno nije problem posvetiti se problemu.
Znaci da sjedne u auto, da provoza, da malo cuje kako radi.Nek stoji kod njega 5 dana ako treba.

Danas vecina hoce da radi ako im samo kazes sta trebas mjenjati i to je to.Nema da se iko posveti da rijesi problem, da ga otkrije pa napravi.

Generalno, problem je sljedeci.
Prvo, auto mi malo cudno radi u leru. Ne mogu tacno opisati, preglasan se cini malo uz neki ostriji zvuk. Sto se performansi tice ide sasvim OK.
Drugo, kad vozim u drugoj brzini (bez gasa) sto se primarno desava pri voznji nizbrdo kroz mahale cujem kao pistanje ili hucanje iz motora/mjenjaca (nisam nacisto ni sam odakle dolazi)
Cim prebacim u trecu ili jos neku vecu brzinu zvuk nestaje kao rukom odnesen. U prvoj nisam testirao jer nemas se gdje kretati prvom bez gasa :D
Ovo je takodjer ispraceno sa blago tezim upadanjem u brzine. Nije nista strasno ali nekad jednostavno osjetim kako malkice zapne.Znaci ne desi se da nece da upadne ali dok saltam osjetim kako nesto mu malo smeta.
Odvajanje kvacila se cini dobrim.

Auto je sx4 2012 1.6 benzin 88 kw preso 148k.
 
Top