Majka nožem izbola svoje dvoje maloljetne djece

Majka nožem izbola svoje dvoje maloljetne djece

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Fakiza Hodžić (29) jučer je oko šest sati u dječijoj sobi porodične kuće u Trnovcima kod Gračanice nožem na spavanju pokušala usmrtiti svoje dvoje djece, devetogodišnju Eminu, učenicu trećeg razreda osnovne škole, i četverogodišnjeg Emira. Djecu je sigurne smrti spasio njihov otac Mehmed Hodžić, zvani Meša, nakon što je pomoć zatražila mala Emina.

Lokve krvi

S obzirom na to da su vrata u dječijoj sobi bila zaključana, Hodžić je brzo reagirao i kroz balkonski prozor ušao u sobu i spriječoio veliku tragediju. Sa teškim tjelesnim ozljedama, djeca su zbrinuta u Službi hitne pomoći u Gračanici, a nakon toga hitno su prevezena na UKC u Tuzli. Prema izjavi portparola ove ustanove Amre Odobašić, djeca su smještena na Kliniku za dječije bolesti i van su životne opasnosti.

Otac je jučer posjetio povrijeđenu djecu u bolnici, a Fakiza je smještena na UKC, najvjerovatnije na Kliniku za neuropsihijatriju.

Jučer, u vrijeme našeg boravka u Trnovcima u kući Hodžića bila je samo Fakizina svekrva, odnosno Mehmedova majka Umihana, koja je šokirana onim što se desilo. Policija je do dolaska istražitelja, sve do 11.30 sati, obezbjeđivala kuću i u nju nije mogao niko ući. Uviđajem je, uz kriminalističke inspektore PS Gračanica, PU Lukavac, i stručnjake za krvne delikte, rukovodila kantonalna tužiteljica Fatima Hadžibeganović.

- Prvi sam nakon ovog nemilog događaja ušao u kuću. Kažu da je dječija soba bila sva u krvi. Supružnici Mehmed i Fakiza su, po običaju, poranili, jer rade u vlastitoj pekari u iznajmljenom prostoru Doma kulture u susjednom mjestu Džakule. Popili su kafu, i dok je Mehmed bio u kupatilu, Fakiza je utrčala u dječiju sobu, zaključala je i počela nožem bosti djecu dok su još bila u dubokom snu. Emina je krvava stajala pored ormara, a Emir je ležao u krvi na postelji. Niko ne zna šta je bio razlog da ova mirna žena digne ruku na svoju djecu - kazao nam komšija Hodžića koji je želio ostati anoniman.

Komšije u šoku

Hasan Nuhanović, komšija bračnog para Hodžić, rekao nam je samo riječi hvale za ovu, kako kaže, časnu porodicu.

- Nikad niko s njima nije imao problema. Ovo što se dogodilo sve nas je šokiralo. Mislim da je ovo bolest, jer ko bi nasrnuo na svoju malu djecu. Čuo sam da je Fakiza nekad imala psihički stres, možda se to sada ponovilo. Nadamo se da će djeca preživjeti - kaže Nuhanović.

Kantonalna tužiteljica Fatima Hadžibeganović kazala nam je da ne može davati informacije jer je istraga još u toku.

Porodica za primjer

Bivši predsjednik MZ Trnovci Mustafa Zaketović kaže da su Hodžići imali skladan brak, oboje su radili u pekari, ali i na njivi.

- Oni su porodica za primjer, ali je tačno da se Fakiza nekoliko puta liječila. Valjda je imala nekih psihičkih problema pa je prošle ili pretprošle godine nekoliko puta bila kod privatnih ljekara u Srebreniku. Mehmedu nije bilo ništa teško uraditi, kao ni njoj, sagradili su veliku kuću i imali pristojan život kakav bi svako poželio - kaže Zaketović.





Sta sve nece u nasoj drzavi da bude zalosno mada ne vjerujem da majka djeteta moze ovo da uradi
 
Član
gluho i coravo bilo, lincovat je treba i kamenovat

sad ce reci bolestan um, i od presude nista a ja bi je zatvorio do kraja zivota
 
Član
Uzorna i normalna obitelj i na jedanput tragedija al' moglo i gore zavrsit,ma bolestan narod u glavu gdje zivimo ....:icon_sad:
 
Član
Boze, sta se to desi u insanu pa u tolikoj mjeri pukne u momentu da digne ovako ruku na svoju djecu...
 

MTR

Član
a ***** ti tita , sta je ovo ljudi poludili totalno , aj vise ne stavljajte ovakve teme nije normalno sta ljudi rade . dobro je taj covjek bio pri sebi ja bi je na licu mjesta na komade rastavio . zao mi djece pravo , traume cijeli zivot
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top