maglenke , xenon ?

maglenke , xenon ?

imam jedno pitanje u vezi maglenki .. znaci , zanima me moze li se umjesto obicne sijalice kod maglenke stavit xenon sijalica , ili kupit cijela xenon maglenka ??

jebiga , pocetnik sam :D :icon_exclaim:
 
Član
Ne vidi se nista po magli...i ja sam mislio to staviti kad ugradim xenone ali sam odustao, i kupio osram sijalice za maglenke za 5e...mnogo je bolje
 
ma nije meni bitno za maglu ..

nego ovi koji "napucavaju" svoja auta ..

i gore farovi - xenon , a dole maglenke - obicna sijalica :S

to je meni tolka seljadija .. pa zato pitam , imal mogucnosti da se stave xenoni i dole ..
 
Član
haRRe_audi_a3 je napisao(la):
ma nije meni bitno za maglu ..

nego ovi koji "napucavaju" svoja auta ..

i gore farovi - xenon , a dole maglenke - obicna sijalica :S

to je meni tolka seljadija .. pa zato pitam , imal mogucnosti da se stave xenoni i dole ..

Ima, h3 xenon kit
 
Član
mozes staviti xenon sto nece moci. ja da se pitam stavio bi u maglenke 4300K. sto se tice maglenki sijalice su H3
 
Član
moze ali vidljivost u magli ce ti biti ravna nuli. stavi 4300K i miran si. svjetlo u maglenkama treba da bude zuckasto jer bolje osvjetljava cestu po magli dok to sa bijelom svjetlosti je nemoguce ostvariti.
razlika izmedju obicen halogene sijalice i xenona 4300K po boji svjetlosti prakticno i nema samo sto xenon ima jaci intenzitet svjetlosti
 
a onda je opet vel'ka razlika izmedju farova - 6000k ( koji su najbolji za farove ) i maglenki - 4300k ( najbolji za maglenke )

a meni nije fazon da mi se dobro vidi po magli :D .. nego da mi mocnije izgleda kad upalim i farove i maglenke ..

da bude isto , i onda drama bolje izgleda ..
 
haRRe_audi_a3 je napisao(la):
a onda je opet vel'ka razlika izmedju farova - 6000k ( koji su najbolji za farove ) i maglenki - 4300k ( najbolji za maglenke )

a meni nije fazon da mi se dobro vidi po magli :D .. nego da mi mocnije izgleda kad upalim i farove i maglenke ..

da bude isto , i onda drama bolje izgleda ..

kazes ljudima da hoces samo radi sminke xenone i to je to;)
 
Član
radi sminke, mozes staviti onda i h3 led smd... svijetli tako negdje kao 8000k, idu uz ksenone...
 
Član
Imas kod clana foruma Nenad te SMD H1, H7 il koje su ti vec sijalice sa SMD diodama, znaci ne moze zamijenit obicnu sijalicu sto se tice vidljivosti al radi sminke je OK :) A cijena je nekih 25-30 KM imas ih i po PIK-u
 
hvala svima koji su se potrudili da mi objasne .. sad me samo zanimalo , a aBd kad dodje vrijeme za to radit ce se i na vlastitom autu :DD

pozz
 
Top