Maglenke kao dnevna svjetla - izvodljivo??

Maglenke kao dnevna svjetla - izvodljivo??

Član
Dakle zelio bi maglenke da koristim kao dnevna svjetla,jer nemam serijski maglenke,pa da ne ubacujem relej i onaj taster itd.
Pa da li je izvodvljivo da ih nekako spojim da rade kao dnevna,jer mi trenutno u ovim marea farovima sa lecima ionako nema dnevnih svjetala:icon_question:
Fiat Brava je u pitanju.
 
A plavi, mislis da oni razlikiju dnevna od maglenki, cim ti dole svijetli to su njima maglenke, mislim da ce ti praviti probleme:icon_biggrin:
 
Član
ma nema veze,volio bi samo znati kako to da spojim da radi?!
....a murija uvijek ima nesto da nadje ako hoce cvaju u dzepu :D
 
Član
hoces da ti uslikam naloge koje sam ja dobio zbog toga. Prosto je neizvodljivo i karat ce te sve i jedan policajac koji te zaustavi
Meni je stari prijetio vadjenjem releja od maglenki:lol::lol::lol:

radi gluposti imam 200km kazne, mogao sam ih popit ko covjek. Al ajd makar ih vise ne palim, odnosno rijetko ih palim:icon_biggrin:
 
Član
pa pale se vjeruj mi, ono bas ih palim. mnogi kazu seljakluk pa ja onda namjerno, nema veze sto se nalozi pisu.Ne znam kakav ti je raspored u faru, ali pokusaj nesto izvesti sa onim smd sijalicama. Ja sam tako uradio, doduse ubacio sam bi xenon lecu pa mi je fabricko dugo ostalo viska, tu sam ubacio h1 smd i s njom vozim po cijeloj BIH, nikad me niko nije crvao, osim ako nisu i maglenke upaljene naravno:lol::lol:
 
Član
ja vozim vec dvije godine sa onim diodama u braniku kao dnevna svjetla i kad me zaustave nis ne govore za to, jednom me navece neli lik zaustavio kaze ugasi maglenke reko nisu maglenke dnevna svjetla ne moze se ugasiti xD kaze kak ne moze ev reko vidi, ja spojio na poziciju cim uplaim pale se i one reko doslo iz njemacke tako i pusti me :D

probaj otvorit farove ako ti nije mrsko i ubaci led traku pa vidi reakcije :D
 
Član
Pa hocu da mi u braniku rade maglenke,a problem je sto ne znam koji dovod je u pitanju jer na ovim marea farovima nema pozicije...
Dakle Adi,ja zelim da napravim kao kod tebe,cim dajem poziciju da se upale:icon_question:
 
Član
prave ljudima probleme na novim skodama kojima je daylight fabricki u karambolci a da nece praviti kad tako napravis... ;)
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
prave ljudima probleme na novim skodama kojima je daylight fabricki u karambolci a da nece praviti kad tako napravis... ;)

to za daylight stoyi, pogotovo ako je "nize"... mene u ni 3 sedmice, 2 puta zaustavljali, jednom u sa, drugi put prema bugojnu, i odmah "sto ti maglenke gore"... te , valja gubit vrijeme na njih pa im pokazivat, strpljivo objasnit, jedna sijalica, pa druga je maglenka...
 
Član
A ljudi,shvatio sam to sve sto govorite :icon_rolleyes:
Ja vas pitam nacin kako to spojiti, ko hebe muriju...:lol::lol:
 
Član
mdeebosna je napisao(la):
A ljudi,shvatio sam to sve sto govorite :icon_rolleyes:
Ja vas pitam nacin kako to spojiti, ko hebe muriju...:lol::lol:

mozes ugraditi originalne maglenke i originalni prekidac... mozes smd sijalice ubaciti u maglenke i spojiti na poziciju... mozes ugraditi i neki novi prekidac.. nije neka filozofija ;)
 
Član
@GOLF TZ -To za originalne maglenke je prevelik trosak,traze za relej 20 ili 30KM i onaj prekidac na instrument tabli originalni 40 maraka,jbg to mi je previse...zato pitam za ovu jeftiniju varijantu,da ih spojim na poziciju,da li moram onda mijenjati sijalice (trenutno H1) staviti neke druge ili mogu one ostati??
 
Top