Maglenke golf 5

Maglenke golf 5

Poštovanje svima,

U pitanju je golf 5 2.0 TDI 2008 g ----- sad kako je ovih dana magla primjetio sam da mi ne rade obe prednje maglenke, (prije neka 2 mjeseca su radile) ... sijalice su ispravne jer sam ih izvadio i provjerio rade obe........sad slijedeće što mi pada na pamet je osigurač od njih..
Eh sad ne znam koji je to tačno osigurač od prednjih maglenki.... pošto je u onoj KNJIZI od auta iskomplikovano jer nije isti raspored osigurača na golfovima 5. Evo slika od moje dvije kutije osigurača , pa ako mi netko može pomoći i reći koji je to osigurač ili su dva osigurača ?
Slike: http://postimg.org/image/6ohenghw7/ ; http://postimg.org/image/xxi905lll/

Pa ako nije osigurač u pitanju , šta bi još moglo biti ? Hvala unaprijed i pozz
 
Al evo tek sad kad malo bolje gledam ovo u knjizi, piše da su mi maglenke na istom osiguraču zajedno sa žmigavcima, kratkim svjetlima,.,,,,,znači da je osigurač ne bi ni ona radila ?
 
Da ti nije možda prekidač od svjetala otišao jer na njemu pališ maglenke i da li kad povučeš prekidač pojavi se simbol na satu?Ako se pojavi simbol kad povučeš onda je ispravan i ima struja i u tom slučaju su sijalice izgorile.A najbolja solucija je da posjetiš majstora
 
Da ti nije možda prekidač od svjetala otišao jer na njemu pališ maglenke i da li kad povučeš prekidač pojavi se simbol na satu?Ako se pojavi simbol kad povučeš onda je ispravan i ima struja i u tom slučaju su sijalice izgorile.A najbolja solucija je da posjetiš majstora
Pozdrav. Kad povučem svijetli zeleno na prekidaču, ali na instrumental tabli nema ništa, a kad povučem duplo(za zadnje maglenke) pojavi se simbol.............mada nisam siguran da li se uopšte kod golfa 5 pojavljuje simbol za prednje maglenke na instrument tabli...za zadnje se pojavljuje to znam.
 
Član
Ne pojavljuje se simbol za prednje maglenke. Kad si provjerio sijalice jesi li provjerio ima li dovoda struje na njih da nisu kontakti oxidirali ili sta vec. Ako nema elektricaru pa da ispita instalaciju,a i dijagnostika bi trebala pokazati gresku.
 
Top