Lupkanje u desnom tocku

Lupkanje u desnom tocku

Jos nisam rijesio problem sa lupkanjem tj. skljocanjem necega u lijevom tocku... zamijenuo sam kugle, krajnice, selen blokove, gumice balans stange, aksijalne lezajeve... dobio sam mnooogo precizniji volan, udobniju voznju ali problem lupkanja je ostao tu :icon_mad: a sve sam ovo zamijenuo misleci da ce problem nestati... ovo mi se desava samo kad smotam vise od pola u jednu ili drugu stranu i krenem u rikverc onda kao otpukne nesto, al ono bas :icon_question: ili kad nailazim na kanal predvidjen za oticanje vode sirine 10-ak cm i kad lagano prelazim ono skljocne i to pravo :icon_mad: prosle godine sam mislio da sam ovo rijesio, da je uzrok bio nagib tocka ali nije... sad je sve uradjeno kako treba ali... opruge i amortizeri su u solidnom stanju.. sta jos ima u podvozju da moze zajebavati... kineticki zglob (unutrasnji, vanjski), seleni mosta ili nesto misteriozno... a to kad se desi osjetim na papucicama to skljocanje... lupajte sta vma god na um padne da bi moglo biti da pogledam... ja neznam vise sta da gledam, stvarno :icon_mad::icon_rolleyes:
 
Član
Kod mene nedavno bilo tako slicno, kad smotam puni ono lupka, dok ne ispravim.
Homokineticki zamjenjen i rijesen problem
 
kavaz je napisao(la):
Kod mene nedavno bilo tako slicno, kad smotam puni ono lupka, dok ne ispravim.
Homokineticki zamjenjen i rijesen problem

ma kod tebe je stalno kao kvrckao, jer je kineticki u pitanju... ali kod mene se to jednom desi i to je to... znaci otpukne i to je to... nesto slicno kao kad se opruga netegne pad otpusti... ali nije ona :icon_rolleyes: to je negdje dole nize u podvozju oko lefete, kinetickog, mosta... kao da ce ovo ostati vjecita misterija :icon_rolleyes:
 
Član
Jesi li 100% siguran da je prednji točak??U mene isto bilo tako,i promjenio citav prednji trap,i na kraju neko malo govno pozadi lupkalo,ali posto je imalo kontakta sa šasijom ja mislio prednji kraj.
 
rs6 je napisao(la):
solje amortizera ???? :icon_rolleyes:

bas danas ih zamijenuo jer sam mislio da je do njih... aksijalni lezajevi su bili losi i zamijenuti su ali nisam otklonio kvar :icon_mad:

@brane 100% sam siguran jer kad ja stojim pored auta a majstor proba cujem u prednjem donjem dijelu da otpukne ali nemogu procijeniti gdje :icon_rolleyes: dizao auto na dizalicu i nista... tocak nema ni grama lufta... je*o lud zbunjenog :icon_mad:
 
menso je napisao(la):
pa mijenjaj kineticki ako njega nisi, mora da je do njega...

jos njega da zamijenim i kompletan prednji kraj je zamijenut :lol: fkt je samo on jos ostao... a zar on moze proizvesti takav zvuk.. slican kinet. zglob je kod mene:
 
Član
drug i ja na audiju imam isti problem pokušavao riješiti i nisam uspio meni se isto dešava kad namotam u lijevu stranu i pođem recimo na trotoar da se popnem pukne nešto isto kao opruga al samo na lijevoj strani mijenjao takođe sve i nisam uspio riješiti jedino nam preostaje da neslušamo to
 
zatvoraš je napisao(la):
drug i ja na audiju imam isti problem pokušavao riješiti i nisam uspio meni se isto dešava kad namotam u lijevu stranu i pođem recimo na trotoar da se popnem pukne nešto isto kao opruga al samo na lijevoj strani mijenjao takođe sve i nisam uspio riješiti jedino nam preostaje da neslušamo to

hmm mora neki qrac da zajebaje... ma danas sam se zakleo nek' mu otpadne tocak ja mu necu nista vise mijenjati... jbt sto vise ulazes u njega ono sve gore... da znam sta je sutra bi zamijenuo... jesi ti mijenjao kineticki, da nije do njega :icon_question:
 
Član
sve što je moglo pa nakraju i amortizere zamjenio gewindama i opet s tim da nelupi svaki put recimo ako malo brže pređem ništa al ako ono polako onda češće lupi al prestao sam i da slušam
 
Kod mene se najcesce desi kad namotam desno ili lijevo, nebitno, i krenem rek'o bi puklo nesto... ali nije uvijek, kao sto kazes... to je izgleda prava misterija.. jbt nekad mi bude i nepijatno kad vozim nekoga ili se u gradu vozam a ono na motanju pukne, bi ga zapalio :lol: ja sam se bio pomirio sa tim godinu dana ali mi opet pocelo piciti po zivcima :icon_mad: promijeni ovo, promijeni ono pa nista :icon_eek:
 
I kod mene su amortizeri dobri, oprugama nista ne fali... nije pukla niti ima ikakvo ostecenje... auto napravljeno za ludare :icon_mad: :lol:
 
Član
Pogledaj malo oko kocnica, celjusti. plocice. disk. kod mene isto strasno pukne kad operem kola i stegne hrdja plocicu za disk.
 
Top