Lupka nazad na rupama

Lupka nazad na rupama

Član
Eh ovako,auto mi je od starog.U pitanju je Seat toledo 2000 god tdi.
Zna li neko sta bi moglo biti da nazad lupka na rupama,i to onaj tupi zvuk kao zeljezo na zeljezo.Mijenjao sam odbojne
gume,i nista.Jedan prijatelj kaze da bi mogli biti neki stabilizatori.Pa sad ne znam ima li jos nesto?I ako jesu stabilizatori kaze
da se mogu brzo zamijeniti.Inace ja mislim da je isti ovjes i sve ostalo kao na golfu 4
 
Član
SKOYA je napisao(la):
Eh ovako,auto mi je od starog.U pitanju je Seat toledo 2000 god tdi.
Zna li neko sta bi moglo biti da nazad lupka na rupama,i to onaj tupi zvuk kao zeljezo na zeljezo.Mijenjao sam odbojne
gume,i nista.Jedan prijatelj kaze da bi mogli biti neki stabilizatori.Pa sad ne znam ima li jos nesto?I ako jesu stabilizatori kaze
da se mogu brzo zamijeniti.Inace ja mislim da je isti ovjes i sve ostalo kao na golfu 4

Jesi mijenjao zadnje selene (mislim da se tako zovu).

Imao isti problem na istom autu i seleni su bili, više ne kucka .
 
Član
Aldine znao sam da ces se javiti,znas da smo mijenjali i odbojne gume i diskove.Moze biti da su seleni ko sto elmo kaze.
 
slabo palim u zadnje vrijeme,dok se sjetih ko si :D moguce i seleni,ali spomenuo si zvuk zeljezo o zeljeto,asocira me na plocice,da nema slucajno lufta u njima pa kuckaju o kljesta,probaj zategnuti rucnu na jedan dva zuba,pa provozaj po rupama,ako se nebude culo one su,a ako opet lupalo,svrati pa da vidimo sta je u pitanju....pozdrav
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
slabo palim u zadnje vrijeme,dok se sjetih ko si :D moguce i seleni,ali spomenuo si zvuk zeljezo o zeljeto,asocira me na plocice,da nema slucajno lufta u njima pa kuckaju o kljesta,probaj zategnuti rucnu na jedan dva zuba,pa provozaj po rupama,ako se nebude culo one su,a ako opet lupalo,svrati pa da vidimo sta je u pitanju....pozdrav

Ma ja zamijenio auto,dao onog starom,ali vidjet cu sta je.Mozda i naletim.Cut cemo se
 
Član
Ako ima nazad banans stanga moguce da je ona ima ona odbojnike i gumice i ako se pojedu gumice one lupkaju.A moguce u zadnjem mostu postoje seleni kao sto je neko rekao,prekontrolisi.i plocice,Najbolje ti je pokusaj podignuti auto u zrak skini felgu i pokusaj pomalo kuckati mozda se javi zvuk gdje lupka i vidis odma.
 
Član
Ja mu govorim da imam isti auto kao on i ista godina i imao isti problem, preko rupa kad prelazi udara metal u metal i bili zadni seleni, a naprijed gumice na balans stangi... gumice na balans stangi mijenjam svakih 10-15 hiljada ...
 
Član
@ elmo,samo jos ovo lave,jesu li isti seleni za toleda i golfa 4,jer sam nasao u jednoj radnji pojeftino,da ne uzimam u servisu.
 
Top