Lupanje nakon servisa

Lupanje nakon servisa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

F2K

Član
Nedavno sam zamijenio prednje amortizere, aksijalne ležajeve, odbojne gume na amortizerima, ležajeve, gornji nosač motora na Renault Clio Mk.1 i sada se pojavio novi problem. Na svaku neravninu na cesti auto odreaguje "lupkanjem" Rečeno mi je da bi spone na letvi volana mogle biti problem te da bi trebao provjeriti i drugi nosač motora i nosač mjenjača. Vaše mišljenje?

Budući da ne želim da idem kod prvobitnog majstora trebala bi mi i preporuka za dobrog Renault majstora a da to nije ovlašteni servis. Znači treba mi neko ko će detaljno pregledati auto i srediti/zamijeniti ono što ne bude ok. Po mogućnosti da radim u poslijepodnevnim satima (poslije 17:00) ili nedjeljom :)
 
Član
meni je isto bilo lupalo i ispostavilo se da je u pitanju zadnji nosac motora. doduse kod mene je punto ali sve je to slicno, spone obavezno provjeri
 
Član
meni to pravo beze nije sustina bacat pare nego otkrit sta lupa pa zamijeniti ako su stabilizatori vidise jesul ili nisu ako su spone vidi se ito neznam sto si ovo mjenjo ovoliko bas kod seme sam u subotu na golfu otkrijo da mu lupa unurarnji kineticki sta trebo je zamijeniti po auta nekontam
 

F2K

Član
Zerr je napisao(la):
meni to pravo beze nije sustina bacat pare nego otkrit sta lupa pa zamijeniti ako su stabilizatori vidise jesul ili nisu ako su spone vidi se ito neznam sto si ovo mjenjo ovoliko bas kod seme sam u subotu na golfu otkrijo da mu lupa unurarnji kineticki sta trebo je zamijeniti po auta nekontam
Navedeno sam mijenjao jer su amortizeri bili otišli a ležajevi zujali. Majstor mi je rekao da treba i nosač motora a i osjetilo se da motor kreće prije karoserije. Nisam bacao pare na to zato što mi je bio ćejf :D

I dalje tražim dobrog majstora da pregleda trenutno stanje :)
 
Član
Prijatelju da ti je nosac mjenjaca kao sto sumnjas,tebi bi lupkalo svaki put kad promjenis brzinu i ruckica mjenjaca bi ti hodala,naprijed nazad pri ubrzavanju,ako si mjenjao amortizere,aksijalne,lezajeve i poslije servisa ti lupka,pregledaj lezajjeve mozda nisu dotegnuti dovoljno jer oni znaju zezati lupkaju kuckaju zuje,dotegnes ih oni nista,a ako ti na rupe lupka pogledaj kugle....Jer ako ti nije lupkalo prije a sad lupka onda nije montirano kako treba...to je moja misljenje,Kineticki nemoze biti na rupe da lupka on bi ti poceo lupkati prvo u krivinama...Ako si u sarajevu otidji u strojorad,ako znas gdje je oni ti imaju tehnicki pregled i servis,nisu skupi,pogledajui ti na traciu sta je i zamjenis odma..eto nadam se da sam bio dovoljno od pomoci...
 
Član
keno_87 je napisao(la):
Prijatelju da ti je nosac mjenjaca kao sto sumnjas,tebi bi lupkalo svaki put kad promjenis brzinu i ruckica mjenjaca bi ti hodala,naprijed nazad pri ubrzavanju,ako si mjenjao amortizere,aksijalne,lezajeve i poslije servisa ti lupka,pregledaj lezajjeve mozda nisu dotegnuti dovoljno jer oni znaju zezati lupkaju kuckaju zuje,dotegnes ih oni nista,a ako ti na rupe lupka pogledaj kugle....Jer ako ti nije lupkalo prije a sad lupka onda nije montirano kako treba...to je moja misljenje,Kineticki nemoze biti na rupe da lupka on bi ti poceo lupkati prvo u krivinama...Ako si u sarajevu otidji u strojorad,ako znas gdje je oni ti imaju tehnicki pregled i servis,nisu skupi,pogledajui ti na traciu sta je i zamjenis odma..eto nadam se da sam bio dovoljno od pomoci...

ili su ti stavili nesto sto ne ide na taj tvoj bolid.
 
Pogledaj da ti ne lupka letva volana, na izlazu letve iz kučišta treba primiti rukom letvu i probati jel ima lufta, prije toga treba skinuti zaštitnu manžetu !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top