Luft u volanu

Luft u volanu

Sory momci novi sam i imam problem sa svojim Golfom 5. Naime kad smotam u desnu stranu cuje se kao da nesto udari ili lupi. Nije bitno jel u voznji ili u mjestu ali nesto lupne. Kada idem preko rupa osjeetim da nesto kucne kada brze prelazim preko njih. Izasao sam iz auta i cuje se nesto kao tik tik kada se mota. Volan ima vrlo malo lufta. Neki savjet sta bi moglo biti????
 
Član
Da je samo u vožnji to bi bio kinetički, ali pošto se čuje i dok se mota u mjestu nebi trebalo biti do njeg. Može biti krajnica ili spona, dok ne odeš do mehaničara da ti tačno vidi šta je može se samo nagađati...
 
Član
Aksijalni ti zaglavljuje a mozda je i opruga puknuta,to sto kucne moze bit stabilizator to jedino najvise i strada kod petice
 
Zamjenio sam amortizer, aksijalni majstor kaze da je stabilizator i kineticki super. Medutim sad kada smotam u desno pukne nesto. Skinuo sam tocak i dok je drug motao stavio sam ruku na letvu(na krajnicu) i osjeti se da u njoj nesto pukne. Zanima me jel moze biti da je nesto sitno i dal se moze promjeniti samo dio letve, a ne cijela?
Ps. Kad idem po rupama osjeti se da nesto lupa u volanu


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Top