Lucas metlice brisača?

Lucas metlice brisača?

Član
Trebao bih da zamjenim jednu metlicu brisača, i odem prvo u Motorex, i cijena paprena, 40km jedan aero (samo taj može) za moj 307. Vidim na piku, u onom maja šopu imaju Lucas metlice, znatno povoljnije, 21km. Ima li neko iskustva konkretno sa ovim metlicama?
 
Član
Kakve su da su, nove su ;) ja sam kupovao te aero metlice u fisu 7-8km komad i brisale su super preko dvije godine... Pogledaj u fisu imas ih kupiti na komad i iza ti pise na koja sve auta pase jer su razliciti lijevi i desni i koja je duzina, samo izmjeris svoje i odes i nadjes sebi ;) jeftini su, a dobri :D
 
Član
Ma nemam ja fisa blizu, problem je to kačenje, a i dugi brisači, 70cm. Kaže ovaj u maja šopu da ima sa odgovarajućim kačenjem. A jesu oni novi, ali ako će škripati i muljati, nema koristi od njih.
 
Član
Pa pipnes ih, ako su fini i mekani nece skripiti a i naravno imas i garanciju na njih ako budu mrljali i lose brisali ;) bar sam ja dobivao garancije na brisace tako kad ih odmah postavi i ako brisu fino ok, ako ne onda nista skida i trazi dalje ako ne nadje pare nazad...
 
Član
Pitaću ovoga u maja šopu kada odem. Eto tu me Motorex negativno iznenadio, nema garancije, a par košta 80km. Ovo neke astronomske cijene za metlice, kao da su od zlata, platio sam amortizere gepeka toliko kod njih i imaju godinu garancije.
 
Član
A ako hoces da valjaju moras i platiti jbg.Ja sam sebi prije dvije godine uzeo Bosh Twin metlice i platio sam ih oko 95 maraka.I dan danas brisu samo tako.
Pokusaj jos da pitas u Velas Sarajevo koliko kostaju Valeo metlice.Ne vjerujem da ce biti nesto posebno povoljne al ce barem biti kako Bog zapovjeda.
 
Član
Sto se tice brisaca, to je sada klepanje para dok mogu, kao nova auta ovo ono zato gruhaju te smijesne cijene...

Ja se sjecam prije 12-14 godina kad smo mi za ovog mob BMW-a uzimali brisace, znaci obicni ovi brisaci CHAMPION brisaci i tada su bili oko 60km dva i traju oko 4-5 godina i bili skupi ali kvalitetni. Ja sada kad sam mijenjao brisace predprosle godine, otisao da kupim u istu radnju i isti brisaci covjek donese i kaze 15km i ja kazem dobro daj mi dva, kaze pa ovo je set od dva 15km dodje, a ja :eek: pa bili su 30 komad, kaze sada su 15 dva :p i evo ih od predprosle godine brisu ne dobro nego nenormalno dobro...

Tako da ce i ovi sada sto su po 100 maraka za 5-6 godina biti po 15-20km komad ili mozda cak i set... sve ovo sto nabijaju cijene je samo naravno klepaj pare dok mozes...

Sto se tice brisaca champion je po meni najbolji, ja sam imao svakakvih od onih samo gumica sto zamijenis, jeftinih brisaca, do obih champion (ovdje jedan od najskupljih) i champion je svarno šampion sto se tice brisaca :D odrzavanje nikakvo ne treba, a brisu samo tako, nigdje tragovi, crte, linije flekovi ne ostaju...

Edit:
Ovo su neke realne cijene brisaca

http://www.ebay.com/itm/WINDSCREEN-...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20b43343b1

http://www.ebay.com/itm/PEUGEOT-307...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5afe2e77a4

http://www.ebay.com/itm/PEUGEOT-307...arts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5afe43e84d
 
Poslednja izmena:
Član
Ovi drugi Mari pasu dok ovi prvi pasu meni a ovi treci ne pasu jer im je ista duzina tj 26" znaci jedan je za 5 cm kraci pa nece brisati po senzoru kise koji ce zbog toga brljaviti.
P.S. dobre su cijene,onako realne s tim da je postarina skuplja od samih brisaca :D
 
Član
Ma ja, dok još i dočekam... Ništa, izgleda da ću ja prvi probati ove Lucas brisače, pa ćemo vidjeti.
 
Član
Znam da su dobri, uzeo sam zimske gume kod njih. Izgleda da nemaju Champion više u ponudi, samo Lucas.
 
Član
motorex ti je daleko najskuplja firma u bih, po mojim iskustvima isti djelovi su skuplji cak i do 50 % naspram drugih prodavaca, kod njih je sve papreno par puta sam se istreso kod njih i nikad vise ni ne pitam nista nego trazim dalje :)
primjer kod njih amorti za moj auto kostali 90 km, ja uzeo iste za 50/kom, dalje odbojne gume 30 km ja uzeo u prodavnici do njih za 20 orginalne, ulje za mjenjac 19 km/l sam placao kod njih i jos mnogo djelova
brisaca imas univerzalnih uzmes koji ti pase i eto 10ak km po komadu, ja sam uzeo twin air prije 3-4 god i dan danas sluze super
 
Član
Brisač je kupljen prije mjesec dana i mogu reći da je odličan. Lijepo briše, ne mulja, ne škripi. Prije par dana sam i zadnji promjenio i napokon je škripanje i tu prestalo. Moram pohvaliti i momke u maja šopu i njihovu uslužnost.
 
Znam da ke stara tema, ali da ne otvaram novu, trebao bih zadnju metlicu na golfu4 zamjenit ne briše vise kako treba tako da joj je vrijeme za promjenu pa moze li link za ovaj maja shop ili gdje drugo da uzmem, vidio sam nedavno i u pennyu da ima jeftino kakvi su oni?
 
Top