LPG Plin atestovanje

LPG Plin atestovanje

Član
Zdravo raja, ne mogu informaciju nigdje da pronadjem, kupio sam auto prije par dana sa plinom koji nije atestovan. Gdje u sarajevu atestuju plin ?
 
Član
moraš imati podatke i atest o boci koji vrijedi 7g od dana instaliranja boce , ako to nemaš pa-pa.
Možeš atest uraditi kod Darkoma kosta 175 km i bolje da to radis pred registraciju.
 
Član
Ja sam radio atest u ac quattru prije par godina.boca ti mora imati papire.isparivac isto.nesto se ne sjecam al mene su vratili zato sto mi ozraka na boci nije bila ok nisam.siguran sto
 
Najbolje da odes u Lukavicu kod DARKOMa i kazes sta ti treba, covjek ce ti sredit neke papire tj. mora ti provjerit bocu jel stara, mora provjerit ventil na boci i zadnje sto gleda je isparivac i onda ti kaze sta trebas zamijenit, ako je sve dobro sredi ti neke papire, nesto platis i ostavis na kafu i onda odvuces auto u ASU na atest koji kosta oko150KM i to ti je to.

Moja preporuka ne uvodi plin u saobracajnu. Samo ostavi atest u autu da imas kad te zaustavi policija. Ako uvedes onda bezveze ces placat registraciju 100-200 KM vise...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Član
Najbolje da odes u Lukavicu kod DARKOMa i kazes sta ti treba, covjek ce ti sredit neke papire tj. mora ti provjerit bocu jel stara, mora provjerit ventil na boci i zadnje sto gleda je isparivac i onda ti kaze sta trebas zamijenit, ako je sve dobro sredi ti neke papire, nesto platis i ostavis na kafu i onda odvuces auto u ASU na atest koji kosta oko150KM i to ti je to.

Moja preporuka ne uvodi plin u saobracajnu. Samo ostavi atest u autu da imas kad te zaustavi policija. Ako uvedes onda bezveze ces placat registraciju 100-200 KM vise...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Dosao sam so informacija, plin je u mog golfa ugradjen 2008 godine kod darkoma... auto radi savrseno ma satu ima 310 hiljada... zavoli sistem. Eto usput za sve one koji kazu da steti autu hahahaha... vidis nisam znao za tu caku to da ne uvodim u saobracajnu nego samo papir da cuvam, hvala ti za to brate svakako cu cim bude auto spremno za voznju otici obaviti to. Sad radim nesto oko njega pa nije u mogucnosti da se kotrlja

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Član
Ne uvoditit u saobracajnu? Pa uz atest onda drzi uvijek 100km za kaznu...

A 100-200 km skuplja registracija?

Otkud ti te informacije??
 
Član
Registracija je skuplja ovako 20-30KM plafon, a to da ne uvodiš, pa šta će ti i atest onda hahahah
 
Član
Ja sam prije registracije zamijenio novu bocu,multiventil u ovlastenom servisu,uslikao lik radove,uplatio lovu za atest,dobio papire i predao u MUP Tuzla na obradu za registraciju.Saobracajnu dozvolu preuzeo i zaveden plin u istu 2017 godine.
 
Član
Ja stvarno ne znam što pravite nauku oko nečega za šta znate kako ide. Atest po zakonu imati moraš, a ti hoćeš, nećeš, tvoja stvar. Za atest se zna šta je potrebno, a šta za produženje atesta, a ako ne znaš, odeš gdje si ugradio plin i ljudi odrade. U svakom slučaju, nema bez da platiš i to je to. Nema potrebe za mlaćenje prazne slame, kao da ste djeca u vrtiću pa svakom pojedinačno treba crtati najbanalnije i najgluplje stvari.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Top