Loše iskustvo - Lido osiguranje

Loše iskustvo - Lido osiguranje

Član
Drug mi sinoc imao udes kod obadva vozila je Zovko osiguranje mislim da je lose al eto da vidim ima li ko iskustva?

P.S

Da ne otvaram novu temu nadam se da ne smeta ovdje
 
Član
arminnn je napisao(la):
Drug mi sinoc imao udes kod obadva vozila je Zovko osiguranje mislim da je lose al eto da vidim ima li ko iskustva?

P.S

Da ne otvaram novu temu nadam se da ne smeta ovdje

ja sam imao manju stetu covjek me na parkingu zakacio naplatio 170km u roku 7 dana odma su mi rekli da ne pitam kad ce biti pare a bile su brzo mozda jer je manja suma nemam pojma.;)
 
Član
Osiguranja su najveci lopovi današnjice...i nikada ne treba pristajati na njihove ponude kad ponude treba reci malo je tuzicu ako drsaticno ne poprave ponudu onda sa advokatom se lako dogovori on izvuce i za sebe i za tebe...jednom sam na drugu pristao na ponudu i nisam ni pola para koliko je štete bilo dobio...drugi put prijetio tužbom i dobio duplo više nego što je šteta bila...doduše u obadva puta sam se načekao da dobijem pare...Samo tužbe naravno uz savjet advokata ako on smatra da ima osnova izvuce i za sebe i za tebe i vise nego što ej dovoljno...
 
Član
Ja sam od Lido osiguranja 400KM čekao 6mj. posle potpisivanja sporazumnog zagrebao me me Slovenac na Malti oni bili posrednici po zelenom kartonu a i moje auto bilo kod njih osigurano, nudili mi kao dvije godine zaredom osiguranje umjesto 400KM sve dok nisam otišao dole i digo hampu...
Udari me nekakav Mađar u zadnju felgu i blatobran na Stupu, Sarajevo osiguranje bilo posrednik 1300KM dobijem u roku od 3 dana potpisivanja sporazumnog...

Životno sam osiguran u Triglavu, bila je jedna situacija i isplatili su mi 500€ za 7 dana...

Tako da Lido više nikad za auto samo ASA ili Sarajevo osiguranje...
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Ja sam od Lido osiguranja 400KM čekao 6mj. posle potpisivanja sporazumnog zagrebao me me Slovenac na Malti oni bili posrednici po zelenom kartonu a i moje auto bilo kod njih osigurano, nudili mi kao dvije godine zaredom osiguranje umjesto 400KM sve dok nisam otišao dole i digo hampu...
Udari me nekakav Mađar u zadnju felgu i blatobran na Stupu, Sarajevo osiguranje bilo posrednik 1300KM dobijem u roku od 3 dana potpisivanja sporazumnog...

Životno sam osiguran u Triglavu, bila je jedna situacija i isplatili su mi 500€ za 7 dana...

Tako da Lido više nikad za auto samo ASA ili Sarajevo osiguranje...

slazem se sa bekirom sa osiguranje i eventualno Bso ovo ostalo...hm.., samo sto u tz kada sam registrvao nije bilo ove godine Asa shalter kucice , doticna radnica presla u lido i tako da sam tamo i registrvao,
 
Član
Evo ima veze isto s osiguranjem,samo sto nije LIDO vec ZOVKO osiguranje.Jucer me udari covjek izlazio s parkinga i spuca u mene.I sve ok policija napravi zapisnik i to sve,ja malo do doktora sto sam se "ozlijedio" i danas odem u Zovko osiguranje da vidim samo kad ce izaci na procjenu stete,i kazu mi tek utorak-srijeda i to mozda,sad mene interesuje mozel kako to prije ima li neki zakon i sl.,jer oni jednostavno nece da izadu posto smo se posvadali nesto i on mi je rekao "sad ces se nacekati da ti procijenim" ?
 
Član
ma svi su oni isti, ja kad sam imao udes cekao sam bosna sunce osiguranje da mi isplati novac do zadnjeg dana roka, cekali su da prodje prvo do zadnjeg dana rok da urade procjenu stete, u smislu koliko mi novca trebaju dat i onda nakon toga znaci bukvalno zadnji dan isteka roka za isplatu su mi uplatili na racun, a odsteta je bila oko 1700 km. tako da kad se to sve sabere to je trajalo nekih 5 mjeseci. kod nas to nije uredjeno ni malo, ostecenog uvjek stave na zadnje mjesto, osim naravno ako imas nekog da pogura.
 
zuka_ je napisao(la):
Evo ima veze isto s osiguranjem,samo sto nije LIDO vec ZOVKO osiguranje.Jucer me udari covjek izlazio s parkinga i spuca u mene.I sve ok policija napravi zapisnik i to sve,ja malo do doktora sto sam se "ozlijedio" i danas odem u Zovko osiguranje da vidim samo kad ce izaci na procjenu stete,i kazu mi tek utorak-srijeda i to mozda,sad mene interesuje mozel kako to prije ima li neki zakon i sl.,jer oni jednostavno nece da izadu posto smo se posvadali nesto i on mi je rekao "sad ces se nacekati da ti procijenim" ?

Pa koje je tvoje osiguranje? Odeš u svoje osiguranje, oni ti odmah naprave procjenu, uzmeš zapisnik policije i iskopiraš karticu tekućeg računa i tvoje osiguranje to sve pošalje osiguranju štetnika i oni imaju rok od 2 mjeseca da riješe tako kompletiran predmet (to je za FBiH, a u RS taj rok je 15 dana);)
 
Član
Croatia Osiguranje. Šteta na autu 15 500, nova Octavia, isplaceno u roku 5 dana ! Sve pohvale osiguranju ;)
 
jedno pitanje. dobio sam danas ponudu od osiguranje da mi isplate 50% od stete koju su oni procijenili. je li to malo? da idem traziti vise?
mislim, i ovo sto su oni procijenili je 3 puta vise nego sto me kostala popravka..nije da nisam zadovoljan, samo et, da pitam : )
 
Član
Death_beat je napisao(la):
jedno pitanje. dobio sam danas ponudu od osiguranje da mi isplate 50% od stete koju su oni procijenili. je li to malo? da idem traziti vise?
mislim, i ovo sto su oni procijenili je 3 puta vise nego sto me kostala popravka..nije da nisam zadovoljan, samo et, da pitam : )

Ako je već procjenjeno na jedan iznos, zašto da im daješ pola? Ne pristaj dok ti ne isplate bar 99%.
 
Legend
Osiguranja iz iskustva:

TRIGLAV: placa bez problema i bez puno zatezanja korektni 100%
UNIQA: Placaju stete bez problema samo imaju dosta procedura.
BRCKO GAS: Placa stete bez problema i to po predracunu.

CRNA LISTA:

BOSNA SUNCE - Isto kao i sarajevo
SARAJEVO OSIGURANJE - Kilavo tesko, jedva plate na tri put
LIDO - suvisno je ista napisati za njih
EUROHERC - levati mrtvi
 
Top