Loše iskustvo - Lido osiguranje

Loše iskustvo - Lido osiguranje

Član
Otac mi radi u državnoj firmi i bio je osiguran kod Lido osiguranja. Prije dvije godine je slomio nogu, spiralno pukle obje kosti potkoljenice. Morala se izvršiti operacija, ugrađene su mu dvije pločice i 12 šarafa koje i danas ima u nozi. Da vam ne govorim koliko mjeseci je morao biti na bolovanju i ići na terapije, nikad se nije do kraja zaliječio.
Iz Lida su mu ponudili oko 1000 KM odštete što je smiješno malo s obzirom na povredu koju je doživio. Nakon toga smo uložili žalbu i povećali su iznos na 1500 KM. Iako ni to nije neka cifra, prihvatili smo je, da se to već jednom riješi.
Nakon tog dogovora mjesecima smo išli u njihove prostorije i morali zivkati, na desetine poziva smo uputili i svaki put je bilo - uplatićemo čim mognemo.
Znam kako to inače ide kod osiguravajućih kuća i da se mora stalno zvati ali ovo je prevršilo svaku mjeru. Na kraju su uplatili ''prvu ratu'' u iznosu od 500 KM i do dan danas nisu uplatili ostalih 1000 KM.

Eto čisto da vidite kakvim se ljudi marifetlucima bave i da vas upozorim da Lido osiguranje zaobilazite u širokom luku !
 
Član
Tamo kad ste potpisivali ugovor o isplati stete moralo je da stoji da je rok isplate 30 dana od dana potpisivanja.

Sve preko toga komotno angazujes advokata i oderes ih ko jarca.

Upravo evo imam slicnu situaciju sa drugim osiguranjem,koje treba da mi isplati odstetu za slupano auto te odstetu za povrede koje imam...samo sto ovi moji imaju rok jos 2 sedmice,a ne sumnjam da ce isplatiti stetu
 
Član
Išlo se da se što bezbolnije riješi, da se ne petlja sa advokatima i sudom, jer pitanje je koliko bi se moglo uzeti para plus dok se isplati advokat i to.. Ali izgleda da nema druge nego tako
 
Član
Schumi je napisao(la):
Eto čisto da vidite kakvim se ljudi marifetlucima bave i da vas upozorim da Lido osiguranje zaobilazite u širokom luku !

Na ovo potpis, dosta raje se zali na njih kako ne isplacuju na vrijeme i da ih moras ganjati da dobijes ono sto te sljeduje :icon_mad:
 
Član
prijatelj imao slicnu situaciju, samo drugo osiguranje, prvo sto su ga par puta slali na procjenu povrede (momku su ligamenti popucali i morao je na operaciju), da bi na kraju snizili ostetu na nekih oko 800KM, i to su mu trabli na 2 puta isplatiti, prva rata je uredno uplacena, medjutim drugu je cekao vise od 3 mjeseca, iako pise da moraju isplatiti do tog i tog datuma (u roku od 30 dana). on otisao do njih, rekao im ako ne uplate da ce ih tuziti, oni mu odgovorili, da slobodno moze da ih tuzi, nemaju kao para da isplate...kad budu imali isplatice i ti fazoni, on nije mene poslusao da ih tuzi, nego je "slegao ramenima" na to sto su mu rekli, cekao cekao i nekad kad su se sjetili uplatili su mu i tu drugu ratu...lopivija svugdje :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
lido je najgore osiguranje... i ja sam cekao 5.000 KM vise od godinu.... izgleda da propadaju lagano..
 
Samo da kazem i ja svoje iskustvo.Dobar drug mi radio u Lido osiguranju.I sam mi je preporucio da ne registrujem auto sa kasko-m kod njega,jer je isplata u slucaju potrebe kriticna :icon_smile:
 
ma kod mnogih je tako, kad su isplate u pitanju. prijatelj moj je 7-8 mjeseci cekao sarajevo osiguranje da mu isplate 1600KM
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ma kod mnogih je tako, kad su isplate u pitanju. prijatelj moj je 7-8 mjeseci cekao sarajevo osiguranje da mu isplate 1600KM
i ovaj slucaj sto sam ja rekao je sa istim osiguranjem
 
Početnik
I mi smo cekali skoro 6 mjeseci da nam isplate kasko jer nam je vozilo ukradeno,,,punih pola godine,stari bio popi*dio pravo,,u pitanju je sarajevo osiguranje

u zadnje vrijeme je sve vise i vise takvih slucajeva jer svi vole uzet pare a kad treba isplatit koriste se svim i svacim da to neurade
 
Član
To je opce poznata stvar da nas osiguranja zajebavaju sa isplatama iako su nekim ljudima jako potrebna. Za opravku automobila prvenstveno, samo ne kontam kako niko od nas bar vecina... ja ih ne poznajem, da su otisli na sud i zalili se za neisplacene obaveze prema ugovoru. Imate puno pravo na to kao i kad vam ovlasteni servis procjeni stetu na autu, zbog cifre njima se okrenu oci na glavi i cesto ponude 1\3 tog iznosa da plate i to nakon minimalno 3 mj.

Sudskim putem se moze sve izganjat,samo treba uporan bit. Cak ih mozete tuzit za veci iznos nego sto su vam obavezni isplatit,cisto radi nepostivanja ugovora koji ste potpisali...

To koriste jako u zapadnim zemljama, evropi i skandinaviji. Dobro su upoznati sa zakonima i za svaku sitnicu kad su osteceni, podizu tuzbe na sudovima...

PRIMJER: Jedna je amerikanka nakon sto je oprzio aparat za kafu,tuzila firmu koja ih pravi i distribuira na iznos 50 mil $$, sto je i dobila. A firma je morala to isplatit u roku 30 dana i popravit aparate koje proizvodila tako da temparatura gotove kafe nije u stanju nanijeti povrede korisnicima...;)
Ne kazem da smo mi Amerika,al' svakako se moze izganjat sudska presuda u nasu korist jer nas zakon podrzava...
 
Početnik
Nelle_G je napisao(la):
To je opce poznata stvar da nas osiguranja zajebavaju sa isplatama iako su nekim ljudima jako potrebna. Za opravku automobila prvenstveno, samo ne kontam kako niko od nas bar vecina... ja ih ne poznajem, da su otisli na sud i zalili se za neisplacene obaveze prema ugovoru. Imate puno pravo na to kao i kad vam ovlasteni servis procjeni stetu na autu, zbog cifre njima se okrenu oci na glavi i cesto ponude 1\3 tog iznosa da plate i to nakon minimalno 3 mj.

Sudskim putem se moze sve izganjat,samo treba uporan bit. Cak ih mozete tuzit za veci iznos nego sto su vam obavezni isplatit,cisto radi nepostivanja ugovora koji ste potpisali...

To koriste jako u zapadnim zemljama, evropi i skandinaviji. Dobro su upoznati sa zakonima i za svaku sitnicu kad su osteceni, podizu tuzbe na sudovima...

PRIMJER: Jedna je amerikanka nakon sto je oprzio aparat za kafu,tuzila firmu koja ih pravi i distribuira na iznos 50 mil $$, sto je i dobila. A firma je morala to isplatit u roku 30 dana i popravit aparate koje proizvodila tako da temparatura gotove kafe nije u stanju nanijeti povrede korisnicima...;)

To vrijedi u drzavama u kojima je zakon "uredjen".I to su tek pojedinacni slucajevi.Kod nas to nece zaziviti ni za 20god a zamisli tek bosanca kako bi zloupotrebljavo.
 
Član
@Sarajlic,pa i kod nas su zakoni uredjeni,ako nista prema ugovoru koji si potpisao sa osiguravajucom kucom,duzna je isplatiti obaveze prema ugovoru. Ako to ne ucini,mozes ih tuzit i sudski svoje pare dobit,a oni kaznu vrtoglavu...:icon_biggrin:
 
Top