losa svjetla,kocnice

losa svjetla,kocnice

Član
Pozdrav, što se tiče kočnica probaj nekoliko puta stisnuti kočnicu. Ako nakon dva-tri pumpanja postane tvrda, onda imaš problem ili sa vakum pupom, vakum crijevima i na kraju servo bubnjem, tj. sa zaptivanjem i membranom unutar kočionog bubnja. Najlakše ti je prvo pregledati crijeva, pa onda ostalo.
 
Pozdrav, što se tiče kočnica probaj nekoliko puta stisnuti kočnicu. Ako nakon dva-tri pumpanja postane tvrda, onda imaš problem ili sa vakum pupom, vakum crijevima i na kraju servo bubnjem, tj. sa zaptivanjem i membranom unutar kočionog bubnja. Najlakše ti je prvo pregledati crijeva, pa onda ostalo.
nije previse tvrda a svaki put kad stisnem cuje se taj zvuk kao da susti ali samo na vrhu stiskanja,,,cim jace stisnem ne cuje se...
 
Hvala
Ako je fabricki m-optic onda je i nivelacija prilagodjena,nema veze sto si ti stimao pokrene se ponovna kalibracija nultog polozaja pa onda odradi nivelacija i time se vraca na fabricko stanje.
Stanje ces znati tako sto kad rastavis vidjet ces prasinu i najcesce crnu mrlju iznad sijalice po kromu kucista projektora.Kada rastavis ispusi prvo zrakom da prasina nebi izgrebala krom dok budes brisao.Uzmi alkohol medicinski,vate i lagano bez puno pritiska uz blagu navlazenost vate ocisti iznutra socivo.
Ako budes vidio sitne "pukotine" u samom sloju kroma,progorenost sociva,ili da krom nije kao krom vec mutan ili mat onda je socivo dalo svoje.
Onda preporucam zamjenu sa fabrickim dobrim ili sa morimotom u izvedbi d2s.
Imas ih u velicini 2.5" i 3.0".
Imas opciju i ponovnog kromiranja sjenila,ako je plasticno ima firma u Zivinicama koja se baci kromiranjem plasticnih dijelova.
Ako je alu onda bilo koja firma koja radi kromiranje metala.
Ali to je po meni potpuno nepotrebno zbog dostupnosti zamjenskih komponenti svih vrsta i velicina tako da ovu situaciju mozes iskoristiti da unaprijedis i poboljsas vidljivost.
Za koju god se opciju odlucis bit ce bolje nego sad to je definitivno ali moj licni izbor u slucaju da su sjenila dala svoje je morimoto d2s 3.0 i stime ces progledati.
Imao sam i 2.5" na 3 auta a sada i 3.0" morimoto na trenutnom autu(i tu je bio 2.5" pa sam izvadio ta i prodao i ubacio 3.0" i vjeruj izmedju te dvije velicine i verzije se vidi razlika) pa i vjeruj da sam prezadovoljan.
Pored poboljsane vidljivosti dodatni plus je i to sto dobijas bi-xenon opciju.
super si mi druze to objasnio...vjerovatno cu prekosutra uzeti to da rastavim i pokusam nesto rijesiti...hvala puno
 
Član
Sto se tice Xsenona ne diraj nista bez dijagnostike , jer svako stelovanje svjetala bez dijagnostike je totalni promasaj ... svako stelovanje je u sustini kvaris motorice na farovima .. Osim toga imas 2 senzora jedan prednjoj i drugi na zadnjoj osovini koji podizu i spustaju svjetla prilikom tereta ..

A sto se tice sijalica , kod mene je bio problem taj sto sam uzimao sa ebaya i umalo se zapalio nisam ... tako da orginalne ijalice od bmw kupio i dan danas kad je kisa i sve upalim maglenke i miran sam ...




Iskreno perfektno osvjetljenje se nemoze dobiti jer utice i vrijeme kakvo je , ako je kisa ,ak je asfalt noviji i mnogo toga
 
Sto se tice Xsenona ne diraj nista bez dijagnostike , jer svako stelovanje svjetala bez dijagnostike je totalni promasaj ... svako stelovanje je u sustini kvaris motorice na farovima .. Osim toga imas 2 senzora jedan prednjoj i drugi na zadnjoj osovini koji podizu i spustaju svjetla prilikom tereta ..

A sto se tice sijalica , kod mene je bio problem taj sto sam uzimao sa ebaya i umalo se zapalio nisam ... tako da orginalne ijalice od bmw kupio i dan danas kad je kisa i sve upalim maglenke i miran sam ...




Iskreno perfektno osvjetljenje se nemoze dobiti jer utice i vrijeme kakvo je , ako je kisa ,ak je asfalt noviji i mnogo toga
vec 2 posta sam dobio za to stelovanje tj. da se sam uvijek nivelise kad ga ugasim i upalim samo ne znam kako onda kad sam ih ja podigao i gasio palio vise puta pa otisao na tehnicki on pregledao i kaze mi previse dignuti i tad ih je on spustio...nakon toga sam ih ja ponovo podigao ...a isto tako imam osjecaj da u strane puno bacaju..bar tako meni izgleda pa mozda ih treba skupiti...nezz jel stelovanje moze ici lijevo desno ili je to drugo stelovanje za dugo svjetlo...
 
Član
Mozda ti sijalica ne stoji tacno u polozaju ili je krivo stavljena ...


Znam da kod noviji auta preko dijagnostike se steluje gore dole i lijevo desno ... a bgm bas za bmw nebi ti znao reci .. jesi li gledao da ti nije jedan od senzora labav ili prelomio se ?

I da ako ti je auto spusteno moze isto da te zeza
 
Mozda ti sijalica ne stoji tacno u polozaju ili je krivo stavljena ...


Znam da kod noviji auta preko dijagnostike se steluje gore dole i lijevo desno ... a bgm bas za bmw nebi ti znao reci .. jesi li gledao da ti nije jedan od senzora labav ili prelomio se ?

I da ako ti je auto spusteno moze isto da te zeza
stoji sijalica u dobrom polozaju...bar to nije tesko postaviti a ja sam ih vise puta vadio i vracao...
a to za senzore ne znam...to cu malo prostudirati prekosutra kad budem skidao farove pa pogledati malo bolje...
 
Član
ne radim. Ali popravljam farove. Komsiji otisla elektronika za nivelisanje. Podesio sam ih rucno i ćao.
 
ocistio sam sociva medicinskim alkoholom i oprao kompler farove i sve vratio i sve super radi...
svjetlost se malo poboljsala ali ne bas onoliko koliko sam ocekivao...
probat cu jos kupiti originalne nove sijalice
a kako sam ja uspio procijeniti socivo nije isroseno...
e sad imam novi poblem...prsten koji ide oko sociva (ne mislim na angel eyes prsten nego na prsten plasticni koji dodje u faru) i njega sam zajedno prao i farba s njega se ogulila tako da sam ga ja nastavio prati rucno i skinuo cijelu farbu s njega i on je sad providan, mislim da je pleksiglas materijal... ali kad sam sve namontirao i upalio vidim da i kroz njeg sad prolazi svjetlost...to mi ne izgleda lijepo a mozda i tu gubim sad svjetlosti pa kontam da skinem i to ofarbam i zastitim da ne prolazi svjetlost...
moze li se to obicnim sprejom ofarbati?
jel to fabricki bila farba ili nesto drugo?
ili to mogu negdje naci pa da narucim s obzirom da je to komad plastike...
na ebay ne znam kako da ukucam...
a svakako planiram ove plastike naruciti sa ebay oko 80 KM dvije nove jer sam jednom polirao i nije to dugotrajno a mislim da ce nove ipak duze izdrzati nego polirano...
 
Top