Ljudi pomagajte!problem-TROJANCI!

Ljudi pomagajte!problem-TROJANCI!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam instaliran AVG ali nista ne pomaze..skinuo sam negdje Spyware Cleaner i kad skeniram comp pokazuje mi "metar" trojanaca i nekih jos zajebancija(nisam bas nesto stucan)...problem je sto je to free verzija i ne mogu obrisat sa njom nista a AVG ih uopste ne vidi!
Jel zna neko gdje mogu skinut Trojan Remover ili nesto slicno da ovo pobrisem...

Unaprijed hvala!;)
 
Član
tesko da ces naci free verziju tih programa. ili ako nadjes i oni su puni trojanaca boze sacuvaj. ja sam tako imao i napametnije ti je da oboris sistem dok ti nije zarazilo dokumente. ;)
 
Član
ado_d je napisao(la):
tesko da ces naci free verziju tih programa. ili ako nadjes i oni su puni trojanaca boze sacuvaj. ja sam tako imao i napametnije ti je da oboris sistem dok ti nije zarazilo dokumente. ;)
Ma sto je najgore ja svakih odprilike 20-ak dana formatiram comp...i to uvijek isti problem..da makar sad proban naci kakvu dobru zastitu da vise nemam problem pa cu formatirat opet..jbg!
 
Član
ako na svakih 20 dana formatiras i kazes da uvek imas viruse moguce je da u tom disku gde ti je windows imas viruse pa da ih on kasnije samo skuplja sa neta,probaj da uzmes neki drugi disk sa windows-om;)
 
Član
jarane onda imas neki virus na kompu. neki program ili slicno. i meni je tako bilo. ja mislim da je do msn-a al nisam siguran. skidao sam ga svaki put sa neta. sad ga imam na kompu i install ga ne moram bit konektovan. pregledaj sve programe koje instaliras kad dignes sistem. sigurno jedan ima virus. i probaj neki drugi av. kod mene je avast. radi dobro. samo ga moras otkljucat al imam ti ja kljuceve ako ti treba mogu ti send. kod mene je verzija 4.8
 
Član
Koristi kombinaciju avg free ili avast free, comodo firewall( ili zone alarm free), Spybot - Search & Destroy(sa spyware blasterom), ccleaner koji pokrenes sa vremena na vrijeme, mjesecno skeniras i nemas frke... redovno mozes ici i na svakakve stranice bez bojazni;) Provjeneno na milion racunara i stiti ko dva kondoma:D

I da imas svega na toj stranici, od virusa i svakakve gamadi...
 
Član
Ja koristim avast, registrovo se, vazi godinu dana, stvarno extra radi, nemam nikakvih problema.
Skoro instaliro novi windows, i kad sam instaliro od programa sve sto mi treba, pustim na kraju avast da skenira komp, nasao mi je nekoliko virusa, zato sto vecinu programa skidam s neta, i uvijek u paketu dodje i neki virus.
 
Ja koristim AVG (trenutno verzija 8.5 IS) i nemam problema. Bitan je "licence key", jer ti od njega zavisi koliko ce fajlova o virusima dospjeti u bazu antivirusnog programa prilikom update-a. Npr. moj key vazi do 2018. godine i nemam nikakvih limita kada je u pitanju update AVG-a... Te free verzije koje ti se nude za "Dz" po netu ti nece mnogo koristiti. Pokusaj sa nekom editovanom verzijom, a mozes ih naci mnogo po raznim forumima..... ;) Formatiranjem diska neces obrisati sve viruse, jer i nakom pomenute akcije oni ostaju u fajlovima sistema. Virus koji pronadje antivirusni program je vec ugradjen u neki folder, fajl... i radi svoj posao - zagorcava nam zivot.
Pokusaj da skeniras kompjuter sa nekim drugim antivirusom (ja najvise vjerujem u Nod32 ili kaspersky), ako ti i taj nista ne pronadje zanemari taj "trojan cleaner"
 
Član
Spybot Search & Destroy : http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html
Troyan Remover: http://www.simplysup.com/tremover/download.html
;);) Savjet mani se AVGa on propusta mnogo slab je, koristi ili Avira(u) ili Kaspersky

I obavezno:Dobar antivirus je NISTA bez dobrog FIREWALLA
 
Član
koristio sam ja kasperskog, to da je dobar stoji, ali hem sto je j*ada oko kljuceva, hem sto sve i svasta prijavljuje kao virus. pobrisao sam xxx fajlova sto nije trebalo zbog kasperskog. koliko "run-ova" od igrica mi je pobrisao jer je lafo virus...

trenutno koristim registrovani avast professional i ne zalim se :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top