ljepilo

ljepilo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
narode , jel vam se ikad desilo da onaj retrovizor /spiglu onu u sredini sajbe slomite...

znaci za bajram sam je odvalio i sad neznam cime da je zaljepim...

pokusao nekim ljepilom kupio u prodavnici ,nece
pokusao onim pistoljem sto gumu topi ili plastiku, drzalo 2 sata i sunce ugrijalo odlijepilo se....
pokusao trakom nekom ljepljiva sa obe straane nema sanse...


imal ko kakav savjet
 
Član
ma nesto je kao metal ...

ima na sajbi ona plastika gdje dodje ta spigla ...al fakat neznam koje da kupim , pricaju nest kao od ljepila pukne sajba pa jos et belaja
 
Član
badboy je napisao(la):
ma nesto je kao metal ...

ima na sajbi ona plastika gdje dodje ta spigla ...al fakat neznam koje da kupim , pricaju nest kao od ljepila pukne sajba pa jos et belaja

neznam jarane....sajba je koliko ja znam sastvaljena od ljepila to jeste ima srednji sloj ljepila...zato se i ne raspe kad pukne vec sve stoji na svom mjestu.....probaj sa nekim dobrim ljepilom...odi u neku prodavnicu sto drze to...i trazi sta ti treba..oni ce ti najbolje dati....;)
 
Član
Imas kupiti ljepilo samo za to, kosta 13 KM i tito ga posle ne odlijepi, ja sebi lijepio, da si blize dao bih ti ja, meni ostalo!

A stani malo jel tebi otpalo samo sa sajbe se ono odllijepilo ili si slomio retrovizor a dio ti ostao zaljepljen za sajbu???
 
Član
Sve sto sam dosad zalepio silikonom ili dekalinom ostalo je postojano.... Malo se duze susi, ne diraj ga citav jedan dan, a kada uhvati, jedino skalperom mozes da raseces spoj!
Inace, unutrasnji deo retrovizora ima onaj "dabl-stik" zute boje sto deluje kao neka smola... kada ga odlepis ne hvata vise...
 
Član
deez je napisao(la):
Sve sto sam dosad zalepio silikonom ili dekalinom ostalo je postojano.... Malo se duze susi, ne diraj ga citav jedan dan, a kada uhvati, jedino skalperom mozes da raseces spoj!
Inace, unutrasnji deo retrovizora ima onaj "dabl-stik" zute boje sto deluje kao neka smola... kada ga odlepis ne hvata vise...

eee bravo ima nesto zute boje ,ko neko ljepilo samo sada nista nesluzi...

ja sam isto lijepio to kao silikon,drzalo je ono al od sunca se odlijepilo,mada je bilo frisko..





cijela spigla mi je spala,znaci potrebno mi je samo da je zalijepim
 
Član
Kupi onda ovo sto sam ti ja rekao, imas u interexu, ili neki dr veci centar ;)

Evo ovo i posle iako budes htio nema skidanja :)
 
Član
tecni metal dvokomponentna masa, pa tako nekako u biti je ljepilo , 10ak km kosta imas po
interxu i autodjelovima ili mozda da pokusas sa silkon ljepilo kao sto kazu ovo
za sofersajbe kod mene je prijatelj lijepio retrovizor ima godina vec i jos uvjek drzi 18km cini mi se :icon_exclaim:
 
Član
Nemoj tečnim ljepilom...

Uzmi ono dvokomponentno ljepilo, dolazi kao plastelin... unutra crno kroz sredinu, okolo bijelo... odrežeš koliko ti treba nožem i onda nekih 10tak minuta taj komad valjaš u ruci isto kao plastelin dok si se prije igrao :p dok se dobro to ne izmiješa... i imaš fore 15tak minuta onda još da zaljepiš šta trebaš, onda počinje da tvrdne... nakon još pola sata je gotovo, treba ti fleksa da rastaviš šta si zalijepio :D

pozz.
 
Član
antrax je napisao(la):
Nemoj tečnim ljepilom...

Uzmi ono dvokomponentno ljepilo, dolazi kao plastelin... unutra crno kroz sredinu, okolo bijelo... odrežeš koliko ti treba nožem i onda nekih 10tak minuta taj komad valjaš u ruci isto kao plastelin dok si se prije igrao :p dok se dobro to ne izmiješa... i imaš fore 15tak minuta onda još da zaljepiš šta trebaš, onda počinje da tvrdne... nakon još pola sata je gotovo, treba ti fleksa da rastaviš šta si zalijepio :D

pozz.

Ja sam sa tim zalijepio kad mi je pukao nosac retrovizora a nisam mogao da odlijepim ono cudo sa sajbe sto sam zalijepio, navaljao tog "plastelina" malo i eno sada drzi kao ludo sto ti rece treba flexa da ga rastavim :)

PS: Al cisto sumnjam da moze drzati za sajbu nego ti uzmi ovog bizona :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top