Litraza i jos par SPL pitanja...

Litraza i jos par SPL pitanja...

Član
Momci da vas cujem koja pocetna litraza za SPL kutiju za 2 x Hertz HXS380D.
Dali su dovoljna 2 aero porta od 20cm precnika?
Wooferi bi trebali imati oko 750rms-a svaki u najboljem slucaju
To je to za sad ako bude jos sta javim :)
 
Član
Mnogo ti vise parametara treba od RMS-a
Za pocetak jedan aero port 18-20ka sad to opet zavisi od woofera!
 
Član
Evo malo informatičke pomoći prvo :D

Subwoofer parametri: http://www.hertzaudiovideo.com/Doc/pdf_hxs380d.pdf
Strana 10 ima neke kombinacije izrade kutije: http://www.carhifi-profi.cz/down/hertz_HiEnergy_hx_hxs_manual.pdf
Strana 6 opet kombinacije kutije: http://130.com.ua/manuals/en/Manual-Car-subwoofer-Hertz-HX-380-v5.pdf

Evo na youtube kako je lik napravio jednu kombinaciju za 2 x Suba:

Imaš opciju da napraviš kao on 2x manja porta ili jedan veći u sredini pa ti vidi kako ti paše jer sve na kraju zavisi od frekvencije koju želiš da postigneš. Neka stručniji članovi kažu mišljenje jer noob sam za SPL :D Pozz
 
Član
Mnogo ti vise parametara treba od RMS-a
Za pocetak jedan aero port 18-20ka sad to opet zavisi od woofera!

Davor_ bas sam krenuo da postavim ovaj prvi PDF sa parametrima woofera ali hvala clanu LavaKing koji me je preduhitrio.
LavaKing sve sam to vec vidio i youtube i te manuale ali mi ne ide u glavu mala litraza koju preporucuju za kutije za ovaj woofer.
 
Član
I mene je malo iznenadila litraža na ovim uputstvima što proizvođač navodi. Od svih ovo je najveća koja ima.
 
Član
Mislim da sam bio jasan sta me interesuje u prvom postu.



Po netu sto sam uspio naci neki minimum za 15'' woofere je 80l
Poenta je u tome sto nisi bio jasan.
Kao prvo da li znate sta gledate na tom Pdf-u? Da li je to bass reflex kutija ili spl, mada ja ne znam da neki proizvodjac daje spl nacrte jer kako da ti neko pomogne i malo ako kao prvo nisi napisao koji opremu koristiš, koje auto je u pitanju, koju klasu ganjas ama bas nista.
A kao drugo tako ponašajući se nikada i nećeš dobiti pomoc jer kada sma ja pocinjao sa takmicenjima vukao sam takmicare trenutne ili bivse za rukav i smarao za savjet.
 
Član
Poenta je u tome sto nisi bio jasan.
Kao prvo da li znate sta gledate na tom Pdf-u? Da li je to bass reflex kutija ili spl, mada ja ne znam da neki proizvodjac daje spl nacrte jer kako da ti neko pomogne i malo ako kao prvo nisi napisao koji opremu koristiš, koje auto je u pitanju, koju klasu ganjas ama bas nista.
A kao drugo tako ponašajući se nikada i nećeš dobiti pomoc jer kada sma ja pocinjao sa takmicenjima vukao sam takmicare trenutne ili bivse za rukav i smarao za savjet.
Pogledaj malo svoje postove u ovom podforumu i procjeni sam koliko pomognes ljudima svojim postovima osim sto spamas temu ne vidim nista korisno, ako si ti vukao za rukav ne pokusavaj tjerat i druge da tebe vuku za rukav...

Admini moze lock ovde...
 
Član
Tek otvorio temu i odma traži lock xD

Davor ti je bio u tim vodama i zna dosta o tome, može ti pomoći i upravu je ovo što piše moraš prvo malo više se informisati o SPL takmičenju da skontaš koju klasu ganjaš, pa napisat koje auto, pojačalo itd

A što se tiče kutije da te ne buni litraže spl kutije su litražom manje od kutije za slušanje
 
Član
evo zasto mene nema ovdje cesto, jedan mi je fejsbuk dovoljan :D

prvo trazi pomoc, a ne zna ni da je zatrazi kako treba.....osnovne stvari, otici na google.ba i vidjeti sta su osnove bilo cega sto pitas ;)
 
Top