Literatura o chip tuningu?

Literatura o chip tuningu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima i trebala bi mi pomoć. Trebam nekakvu 'profesionalnu' literaturu o chip tuningu?! Imam opremu i znam osnovno ali htio bih naučit još prije nego krenem u išta...
Ako netko zna di bi se ta literatura mogla nabavit u Zagrebu i za kolko para, nek kaže.... Hvala unaprijed ;)[/align]
 
Član
Electric je napisao(la):
Pozdrav svima i trebala bi mi pomoć. Trebam nekakvu 'profesionalnu' literaturu o chip tuningu?! Imam opremu i znam osnovno ali htio bih naučit još prije nego krenem u išta...
Ako netko zna di bi se ta literatura mogla nabavit u Zagrebu i za kolko para, nek kaže.... Hvala unaprijed ;)[/align]

pozz vidim i tebe interesuje chip tunnin a i mene pa sam malo citao o tome i koliko sam shvatio da mi treba laptop,kabal i odredjenji dzek (kako za koje auto) i naravno program za chip .. jel to to ? i koji program korstis i gdje da ga nadjem ???????

ja imam neke linkove o chip tuningu i neka objasnjenja
 
Član
normala je napisao(la):
Electric je napisao(la):
Pozdrav svima i trebala bi mi pomoć. Trebam nekakvu 'profesionalnu' literaturu o chip tuningu?! Imam opremu i znam osnovno ali htio bih naučit još prije nego krenem u išta...
Ako netko zna di bi se ta literatura mogla nabavit u Zagrebu i za kolko para, nek kaže.... Hvala unaprijed ;)[/align]

pozz vidim i tebe interesuje chip tunnin a i mene pa sam malo citao o tome i koliko sam shvatio da mi treba laptop,kabal i odredjenji dzek (kako za koje auto) i naravno program za chip .. jel to to ? i koji program korstis i gdje da ga nadjem ???????

ja imam neke linkove o chip tuningu i neka objasnjenja

Sto se tice literature.. ja kad sam tako nesto pitao momka koji je majstor chiptuninga samo mi se slatko nasmijao. Jer ti nece niko reci ili prenijeti svoje znanje...

Druze taj "neki tabal" jako puno kosta.
Moze se taj kabal naci i jeftinije.. al koliko je sigurno raditi sa takvim kablovima. I ja kad sam trazio kakvu opremu jefnijije dobio sam jednostavan primjer (od istog covjeka) npr. radis Golfa V TDI cija ECU jedinica kosta 1700Eura.. A sa tim jeftinijim odnosno kineskim kablovima velike su sanse da ga sprzis, pa ti gledaj kako ces ;)
 
Član
sve i da imate svu opremu,nemate znanje,tako da ja bi se kanio corava posla
neko ko nezna da se zajebaje sa skupim autima i skupim djelovima lako bi glavu mogao izgubiti radi jednog ECU od 1700 EUR
 
Član
Electric je napisao(la):
Pozdrav svima i trebala bi mi pomoć. Trebam nekakvu 'profesionalnu' literaturu o chip tuningu?! Imam opremu i znam osnovno ali htio bih naučit još prije nego krenem u išta...
Ako netko zna di bi se ta literatura mogla nabavit u Zagrebu i za kolko para, nek kaže.... Hvala unaprijed ;)[/align]

obrati se na
http://smchiptuning.com/

Srđan Matavulj
+38765514479
info@smchiptuning.com

bude ti od pomoci nego bilo tko sto ces naci na forumu
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
sve i da imate svu opremu,nemate znanje,tako da ja bi se kanio corava posla
neko ko nezna da se zajebaje sa skupim autima i skupim djelovima lako bi glavu mogao izgubiti radi jednog ECU od 1700 EUR

;)
 
Član
znam da nece da kazu al zato sto ne bi naucili ovdje koliko mozemo ... svako ko zna nesto nek kaze ... PA MALP PO MALO :D to bi ti bilo isto ko prije 10 godina ti hoces na kompjuteru da formatiras disk i kazu ti ljudi ... oooo nemoj to zajebano je mozes ovo mozes ono ... a formatiranje najobicnija glupost koju svaki laik moze uraditi a ljudi uzimaju pare raji za to ...
 
Član
kompjuter instaliras ili platis nekome da instalira umjesto tebe
a auto kada sprzis motor sa pogresom mapom nece niko platiti umjesto tebe
razumjes?
Kocka je to.
 
Početnik
u ponudi

hardware

CMD tool slave verzija - 2600EUR + PDV

CMD tool master verzija - 5200 EUR

MAP3D 2007 ( software za editovanje mapa ) - 3000 eur + PDV
Byteshooter - 3800 EUR + PDV

Eprom programator BeeProg+ - 1600eur+ PDV :)

to je od lata sta ti treba, a how to... neznam bas da ima negdje how to...
 
Član
Mrva je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
I Srđan je od nekog naučio,i peti i deseti,niko se nije naučen rodio...

samo sto se Srdjan poceo baviti/uciti sa ovim prije 10 godina ako nije i vise :123:

Slazem se...za ovo ti treba alat,znanje i iskustvo...ja sam radio auto kod srdjana i mogu samo reci da je doktor svog zanata...Sve pohvale jer iza njega stoje duge godine iskustva...tako da bih ti preporucio ako nemas koga da ucis od njega mani se toga...ali ak se odlucis to raditi sretno u svakom slucaju;)
 
Član
Pa mora se negdje početi..Ako je momak odlučio stvarno da zagrize onda će i uspjeti uz puno muke i truda,a ako misli tek onako usput čipovati neće na dobro izaći..
opet kažem nije se ni Srđan rodio naučen,puno puno je on prolio znoja da bi bio gdje je sad :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top