lijevi far ne radi

lijevi far ne radi

Član
pozz,ne radi mi lijevi far (duga svjetla),nekad radi nekad ne radi,pa sam ustanovio da je od vremenski uslova,cim kisa pada nece da radi,kako naci mjesto kuda voda ulazi,sumnjam da razvodnu kutiju osiguraca...........
 
Član
Ovako ja mislim da je kod tebe kao i kod vecine auta, imas relej za dugo i kratko svjetlo, sa releja ide jedan kabl koji se onda racva za dva fara, za dvije sijalice. Ti sada trebas da pregledas prvo sijalicu i kontakte na sijalici, drugo kontakte na stekeru,, spoj kabla gdje se racva. Da je do instalacije u kutiji osiguraca onda ti ne bi radila obje sijalice od dugih, posto tebi radi jedno a drugo ne, znaci ne valja ili steker (oksidirao) ili los spoj na stopicama, sijalica losa ili losi kontakti na sijalici samoj, masa, mada da masa ne valja ne bi ni kratko radilo, a posto kod tebe radi znaci vjerovatno nije ona ali je ispitaj za svaki slucaj.
Kad ti to ne bude radilo, vidi da li imas struju tada na stekeru, ako imas onda ti je problem sijalica, a ako nemas onda pregledaj kabl da nije gdje otisao ili na spoju gdje se racva da nije los, i pogledaj sam steker je li uredu....
 
Top