Lifan lf50qt-2A mišljenje

Lifan lf50qt-2A mišljenje

Zanima me vaše mišljenje u vezi ovog skutera. 50 ccm. Kinez je. Kakvi su sto se tice održavanja, kakva je vuča, brzina?
 
Član
Koliko ja znam, nemam ličnih iskustava, za po gradu je dovoljan. Malo nejak u brdu posebno ako si teži. Majstori koji se bave "prdavcima" (čitaj skuterima) su uglavnom ovladali njegovim biserima i ako mu struja OK ne bi trebao imati problema. Sve ovo pod uslovima da nisi 100+ kg ili neki potencijalni akrobata/trlač.
Još jednom se ograđujem ovo su stvari koje sam čuo od drugih o Lifan skuterima 50ccm ima više modela.
 
Odrzavanje sitnica sve imas za kupit
Sto se tice vuce sve zavisi kakav je prijenos ako ke CVT (remen) to je ok a ako nabasas na onog sto mu je prijenos lanac taj nije ni za ravnice
Lifan 50cc da mu kit ubacia od 80cc kosta 80KM ako ti je malo 50cc tad mali dere 100km/h ko od šale ;)
 
Član
Odrzavanje sitnica sve imas za kupit
Sto se tice vuce sve zavisi kakav je prijenos ako ke CVT (remen) to je ok a ako nabasas na onog sto mu je prijenos lanac taj nije ni za ravnice
Lifan 50cc da mu kit ubacia od 80cc kosta 80KM ako ti je malo 50cc tad mali dere 100km/h ko od šale ;)
Samo naći pravi kit da sve ne završi na otpadu :)
 
Imo sam ja istog takvog, doduse bio lanac. Po ravnici je solidan, al uz vece brdo ne ocekuje bas nesto. Ja sam planiro ubacit 80ccm kit, ali sam ga prodao prije tog.
 
http://www.olx.ba/r/18292001/1077823
I piše da je kurbla zaglavljena, može li on i dalje paliti na ključ normalno?
Ovaj ti je s CVT pogonom ;)
Normalno ce palit na anlaser kurbla mu ne smeta cak je mozes i skinut skroz samo sebi jaci akuu i bez brige al opet sve pegledaj na njemu vidi selene jesul ok a oni se najbolje primjete da nevaljaju kad neko vozi skuter a ti iza gledaj jel guma nakoso ili pravo stoji probas kako pali kad je hladan dali vergla dugo normalno probas i kako vuce ;)
 
Ovaj ti je s CVT pogonom ;)
Normalno ce palit na anlaser kurbla mu ne smeta cak je mozes i skinut skroz samo sebi jaci akuu i bez brige al opet sve pegledaj na njemu vidi selene jesul ok a oni se najbolje primjete da nevaljaju kad neko vozi skuter a ti iza gledaj jel guma nakoso ili pravo stoji probas kako pali kad je hladan dali vergla dugo normalno probas i kako vuce ;)
A koje sve dijelove kurbla ima, da znam sta ću nabavit?
 
A koje sve dijelove kurbla ima, da znam sta ću nabavit?
nemoj bezze bacat pare da osposobis kurblu jer novo sve za kurble da kupis nije kvalitet mehak materijal i to ce ti opet otic radije te novce i kupis sebi akumulator sto ide na alarme ove za zastitu kuca radiona i slicno nepoderivi 12V 7Ah mos verglat s njim ko luud ;)
 
Top