Lezajevi zadnjih tockova - sila zatezanja

Lezajevi zadnjih tockova - sila zatezanja

Dakle, mijenjao sam lezajeve na zadnjoj osovini (oba tocka) i po uputstvu sa interneta sam zategao saraf... dakle, kad se ugradi novi lezaj, sve se namontira i onda se glavni saraf steze do momenta kad se tocak tesko okrece i onda se otpusti tek toliko da se tocak slobodno okrece... u medjuvremenu sam ja jos jednom morao skidati zadnju glavicinu i lezajeve sam dotegao po osjecaju, dakle dotezao sam ga do tog momenta da nema aksijalnog lufta i da se slobodno okrece, sto su u mom slucaju oba uslova ispunjena... da li je ovo ispravan nacin dotezanja lezaja jer sam negdje u uputstvu procitao da mora imati malo aksijalnog lufta :icon_question: sto nem logike... lezaj nije skup, hebat ga ali mi se neda ponovo mijenjati ako propjeva zbog pogresnog dotezanja... u pitanju su 2 konusna lezaja... audi/vw grupacija :icon_smile:
 
Član
Ja to ovako radim, složim sve podmazem, i onda stezem vrlo malo pa par puta okrenem dobos pa opet stegnem pa okrenem i tako par puta, da lezaj "sjede" u ovu kosuljicu. Onda stavim gumu da provjerim imal lufta, jer je lakše posto je guma veca i moze s elakse osjetit luft, i ako nema, to je to.
 
S@jko je napisao(la):
Ja to ovako radim, složim sve podmazem, i onda stezem vrlo malo pa par puta okrenem dobos pa opet stegnem pa okrenem i tako par puta, da lezaj "sjede" u ovu kosuljicu. Onda stavim gumu da provjerim imal lufta, jer je lakše posto je guma veca i moze s elakse osjetit luft, i ako nema, to je to.

moze i tako... ili odmah dotegnuti do kraja da lezaj sjedne u kosuljicu i okretati tocak pa onda samo maticu popustiti da se tocak oslobodi... naravno sa metnutom gumom jer je nju lakse okretati... jer su u pitanju konusni lezajevi i logicno je da nesmije imati aksijalnog lufta i da se tocak mora slobodno okretati...
 
Top