Ler 1.8 16V KR

Ler 1.8 16V KR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav, imam problem, ujutru kada upalim auto obrtaji mi budu na 400-500 auto samo sto se neugasi, cim se zagrije obrtaji su na 900 i nevariraju sve je ok!Primjetio sam da neradi motoric od ler gasa, da li neko zna koji davac ili sta je problem!Motor je 1.8 16V KR - k glava!
Hvala!
 

sUx

Član
Dejan 16v je napisao(la):
Pozdrav, imam problem, ujutru kada upalim auto obrtaji mi budu na 400-500 auto samo sto se neugasi, cim se zagrije obrtaji su na 900 i nevariraju sve je ok!Primjetio sam da neradi motoric od ler gasa, da li neko zna koji davac ili sta je problem!Motor je 1.8 16V KR - k glava!
Hvala!

IMAM TI JA LER GASA ZA 16V ... JAVI SE NA PM
 
Član
Ispitao sam kabal koji dolazi na motoric od ler gasa i na njega ne dolazi struja nikako, sta dalje raditi sta daje struju na motor????
 
Član
Druze, taj LER MOTOR dobija napon sa racunara koji varira u odnosu na to pod kolikim opterecenjem radi na leru i on pokusava da vrati motor na oko 900 o/min. E sad, racunar dobija podatak kad da salje struju na taj motor od mikroprekidaca koji se nalazi na usisnoj grani i kojeg dodiruje klapna. Sto znaci.... kad oslobodis papucicu gasa, klapna dohvati prekidac i on posalje signal racunaru motora (ECU) da je motor na leru i da ECU treba da salje napon na taj LER MOTOR i taj napon se krece od oko 2V pa do 12V opet u zavisnosti pod kakvim se uslovima motor tada nalazi. Zato, prvo prekontrolisi da li taj mikroprekidac radi kako treba a njega ces cuti kako "cakne" kada ti je iskljucen motor i kad pokusas da das gas na usisnoj grani. Sledece moze da bude "regulator difrencijalnog pritiska", koji se nalazi sa strane na K-glavi, pa onda senzor pozicije klapne koji se takodje nalazi na K-glavi sa strane i ima prikljucak sa 3 zice.... Ima jos gluposti oko K-glave, ali polako... jedno po jedno.
 
Član
DULE-P
Mislim da gresis, na KR-u na K glavi nema struje... I meni se to isto desava na mom KR-u, e sad neki su rekli da je do regulatora toplog pritiska sa vakumom koji se nalazi na bloku sa desne strane motora,kazu da je otisla membrana u njemu i da ne moze da se zameni, e sad dal su u pravu ili ne ne znam posto ne mogu da nadjem taj deo...
Ako resis problem obavezno javi!
 
Član
Ako nema struje na motoricu ler gasa provjeri da li ti radi prekidac ler gasa na kucistu gasa. Kod KR motoric ler gasa kontrolise modul koji se nalazi iza centralne konzole unutar automobila. Izgleda kao oveci rele.
 
Član
Raske81, u pravu si, pogresio sam. Ovo sto sam ja napisao vazi za 9A motor koji se ubacuje u passata.
Izvinjavam se.
Ali usvakom slucaju proveri mikroprekidac na usisnoj grani. Ako se dobro secam, postoji podesavanje mikroprekidaca sa dva zvezdasta shafa
 
Ako sam dobro procitao auto ima samo problem kad je hladan, a kod K-glave imas diznu za hladni start motora i ona bi trebala biti u pitanju.
 
Član
ma jok, peta dizna pali samo pri anlasovanju, da je do nje lose bi palio. Cim se motor upali peta dizna se zatvori. Hladan rad kontrolise WUR.
 
Član
Dizna za hladni start radi, jer auto ujutru upali bez problema, ali name sauga, cim se zagrije sve je ok!Mjenjao sam davac ali nista, taster za ler se cuje da cakne,ali nisam ga ispitao da li je ispravan,cim to provjerim javljam se!Hvala na savjetima, ovo me bas zeza kada su minusi tada vise trza i treba mu vise vremena da se zagrije, a na k glavi nema nikakve struje, ima samo neki vakum koji je povezan preko malog crjeva i na njega ide dzek sa dvije zice!

E da, ako neko ima semu struje za KR znacilo bi mi!Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top