Lego Passat 1.8 T

Lego Passat 1.8 T

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edo_16v je napisao(la):
Šteti li chip tuning motoru?:
Sama fabrika je ostavila prostora da se snaga može po potrebi povećati remapiranjem ECUa.Većina fabrika u svojoj ponudi motora ima potpuno iste motore kod kojih je jedino razlika u sadržaju chipa u ECU.Tako se tržistu nudi veći broj motora koji se razlikuju u snazi,a razlika je dobijena fabričkim chip tuningom.Sto se tiče atmosferskih motora kod njih chip tuning može samo da poveća vijek trajanja jer obogaćuje smijesu i time hladi ventile.Efekat chip tuninga na ovakvim motorima je više nego pozitivan.Kod turbo motora stvar je malo komplikovanija.ECU kod njih kontroliše i pritisak turbine tako da se tuningom osim goriva moze povećati i količina vazduha,samim tim je i razlika u dobitku na snazi veća u odnosu na obične motore.Pretjeranim povećavanjem pritiska turbine može doći do mehaničkog uništenja motora pa je umjerenost najveći prijatelj turbo chip tuninga.Kod ispravnog urađenog remapiranja nema štetnih efekata po motor.

procitao sam "hejbet" auto casopisa, i bas ni u jednom se nisam susreo sa ovom cinjenicom(koju sam podebljao u citiranom tekstu), vec suprotno, pisali su: "da fabrika hoce da na jednostavan i jeftin nacin poveca konjazu, i oni bi to radili........cinjenica je da se motor vise grije, a sam sistem hladjenja nije prilagodjen za vece temperature i bla,bla,bla,jos stetnih razloga, i uporedjivali fabrickog golfa 4 tdi 90ks i golfa 4 tdi 110ks, i njihove razlike, koje neces nadograditi ako onog sa 90ks chipujes na 110ks"

ali naravno, ja sam laik oko toga, vec samo govorim sta sam citao u casopisima(auto blic,auto klub,auto +,auto magazin itd...) :p
 
Član
Sale je napisao(la):
oooo cestitam mirza.to je extra auto.moj amidza to vozi.00 godiste karavan.ja sam ga 230km/h vozio.al kod njega je chip tuned.ima 192 KS.extra nemam sta da kazem.malo neudoban al da se i to rijesit.nek je sa srecom

sportsko podvozje a loše ceste.. inače sa comfort opremom i 16'' alu felgama mogu reć da je poprilično udoban iako su 16-ke

btw tek sam sad vidio ovo o chipu, šta nije isti motor u golfa V GTI koji je imao 200ks i ovaj sada koji ima 230ks, i onaj u seat leon cupra sa 240ks, šta nije to sve motor 2.0 TFSI ?
 

IGY

Član
emirEX_sa je napisao(la):
passat prodat davno. sad je golf IV 1.8T

jesi siguran da je golf
pa moj Emire Mirza je mjenjao golfa za BMW-a ima 3 mjeseca
pratis li ti ista :icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top