LED umjesto klasicnih sijalica?

LED umjesto klasicnih sijalica?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zavisi koje su u pitanju sijalice, male ledice za kontrolnu tablu (kod vw) u paru kostaju 3,5km, pozicije ubodne ili na zavrtanje 6km par, ove vece npr za zmigavac, kocnice i ostalo oko 5km komad
Ovo su cjene po kojima sam ih ja kupovao na autopijaci, i pokazale su mi se mnogo kvalitetnije neko one po auto shopovima, samo gledaj da uzimas bugarske, kvalitetnije su uradjene nego druge, mada zna biti coraka :cool::cool:
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
Nema kod mene taj check za pregoreno svjetlo. :)

Cool, eto ima i kod nas, a ja vec narucio na ebay, cijeli set (4 velike, i 4 male ubodne) me kostao 15 KM, a ove imaju i led sa strana, ne samo naprijed. :) Jos zmigavce samo da nabavim (4kom) dok provjerim jesu li pipci 180° ili pod manjim uglom (koji meni trebaju).


Kakav je to set kvalitetnih dioda za 15 KM? Pa ja svoje diode preko petobanke platio.Ali zato i svijetle kako treba...
 
Član
zen3dom je napisao(la):
zavisi koje su u pitanju sijalice, male ledice za kontrolnu tablu (kod vw) u paru kostaju 3,5km, pozicije ubodne ili na zavrtanje 6km par, ove vece npr za zmigavac, kocnice i ostalo oko 5km komad
Ovo su cjene po kojima sam ih ja kupovao na autopijaci, i pokazale su mi se mnogo kvalitetnije neko one po auto shopovima, samo gledaj da uzimas bugarske, kvalitetnije su uradjene nego druge, mada zna biti coraka :cool::cool:

tnx ;)
 
Lexillium je napisao(la):
peugeot206 je napisao(la):
Nema kod mene taj check za pregoreno svjetlo. :)

Cool, eto ima i kod nas, a ja vec narucio na ebay, cijeli set (4 velike, i 4 male ubodne) me kostao 15 KM, a ove imaju i led sa strana, ne samo naprijed. :) Jos zmigavce samo da nabavim (4kom) dok provjerim jesu li pipci 180° ili pod manjim uglom (koji meni trebaju).


Kakav je to set kvalitetnih dioda za 15 KM? Pa ja svoje diode preko petobanke platio.Ali zato i svijetle kako treba...

Pa gdje sam rekao da su kvalitetne? Mozda i jesu, a mozda i nisu. Nasao na ebay jeftino, cisto da probam, ako mi se svjetlo ne svidi, vratim stare i gotovo.
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
peugeot206 je napisao(la):
Nema kod mene taj check za pregoreno svjetlo. :)

Cool, eto ima i kod nas, a ja vec narucio na ebay, cijeli set (4 velike, i 4 male ubodne) me kostao 15 KM, a ove imaju i led sa strana, ne samo naprijed. :) Jos zmigavce samo da nabavim (4kom) dok provjerim jesu li pipci 180° ili pod manjim uglom (koji meni trebaju).


Kakav je to set kvalitetnih dioda za 15 KM? Pa ja svoje diode preko petobanke platio.Ali zato i svijetle kako treba...

Pa gdje sam rekao da su kvalitetne? Mozda i jesu, a mozda i nisu. Nasao na ebay jeftino, cisto da probam, ako mi se svjetlo ne svidi, vratim stare i gotovo.


Pa nemoj sa ebay onda da uzimaš:) Kad imas te setove na svakoj pijaci iste takve:icon_smile:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
zavisi koje su u pitanju sijalice, male ledice za kontrolnu tablu (kod vw) u paru kostaju 3,5km, pozicije ubodne ili na zavrtanje 6km par, ove vece npr za zmigavac, kocnice i ostalo oko 5km komad
Ovo su cjene po kojima sam ih ja kupovao na autopijaci, i pokazale su mi se mnogo kvalitetnije neko one po auto shopovima, samo gledaj da uzimas bugarske, kvalitetnije su uradjene nego druge, mada zna biti coraka :cool::cool:
Gdje imaju te sa otporom,jer kod mene na Stilu izbacuje gresu sa tim obicnim diodama?
 

emi

Član
ako budes stavljo u zmigavce trebace ti releji, imas na ebay-u uzeti isto uzet. Bez nji ce ti zmigavci samo svjetliti, a sto se svjetala tice dobro rade, malo je manje svjetla al dobro izgleda.
 
Član
Jaran mi je narucio neke kvalitetnije, rade godinu, bez problema jos uvijek:
http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_nr_p_4_3?rh=n%3A15684181%2Ck%3Aled+bulb%2Cp_4%3AHalo+Automotive&bbn=15684181&keywords=led+bulb&ie=UTF8&qid=1264242165&rnid=49681011

... ali su te kvalitetnije zato 20-tak dolara par, sto nije bas malo...
 
Član
Limpi je napisao(la):
Jaran mi je narucio neke kvalitetnije, rade godinu, bez problema jos uvijek:
http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_nr_p_4_3?rh=n%3A15684181%2Ck%3Aled+bulb%2Cp_4%3AHalo+Automotive&bbn=15684181&keywords=led+bulb&ie=UTF8&qid=1264242165&rnid=49681011

... ali su te kvalitetnije zato 20-tak dolara par, sto nije bas malo...


O ovome im i ja cijelo vrijeme pričam.Čak i ove na linku što si postavio nisu
I klase,odnosno nisu LED koje mogu na CAN BUS. I ove gore sa linka da postaviš na auto kojima javlja grešku sijalice,radile bi samo par sekundi.

Imam ja ovakve prodati ako neko hoće:
5xsmd-high-power-led-bulb-led-501-w5w-t10.jpg

Extra bijelo svijetle...
 
Lexillium je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
Jaran mi je narucio neke kvalitetnije, rade godinu, bez problema jos uvijek:
http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_nr_p_4_3?rh=n%3A15684181%2Ck%3Aled+bulb%2Cp_4%3AHalo+Automotive&bbn=15684181&keywords=led+bulb&ie=UTF8&qid=1264242165&rnid=49681011

... ali su te kvalitetnije zato 20-tak dolara par, sto nije bas malo...


O ovome im i ja cijelo vrijeme pričam.Čak i ove na linku što si postavio nisu
I klase,odnosno nisu LED koje mogu na CAN BUS. I ove gore sa linka da postaviš na auto kojima javlja grešku sijalice,radile bi samo par sekundi.

Imam ja ovakve prodati ako neko hoće:
5xsmd-high-power-led-bulb-led-501-w5w-t10.jpg

Extra bijelo svijetle...

koliko para ?
 
Lexillium je napisao(la):
50 KM,zapakovane

Drug ti ovo ozbiljno.....50KM:lol::lol::lol:

negdje sam procitao da imaju sijalice H1,H7 i ostale u led fazonu,naravno ove divlje,posto znam da je vec audi,BMW predstavio svjetla(kratka-duga)u led tehnoilogiji.Dali je neko imao priliku da koristi ove sijalice
 
Član
Lexium koliko komada ? ovakve na slici ne kosta vise od 5-10km
ovo sam ja na modeu radio,sve ukupno oko 20km :lol:
93f4e4f2.jpg

94cdef86.jpg

c8a7a4c3.jpg
 
Član
prave LED i RGB koje imaju garanciju i preko 5 - 10 god. kostaju i 50 Eura

sve zavisi za koju potrebu ti trebaju ima njih razlicitih i to veliki spisak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top