LED traka u far ?

LED traka u far ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
^ ma ima brate za sve devileyes al' imaju ljudi i drugih stvari (troskova) u zivotu-daleko precih, a evo ovo sto planira zile sam i ja htio, sjecas se da sam ti pisao u pm-u da bih pravio model i u njega ubacio diode itd itd al to je brdo posla i na kraju se opet mozes zahebat (kada je estetika u pitanju), slicno je i sa ovom trakom dioda, znaci ispade hebeno sta god se odluci jbg, aj vdijet cemo misljenje GOX01, meni je extra ovo kod njega samo bih uzeo da danju ne 'baca' na crveno :D

evo jos jedna slika male trakice (ja bih uzeo vecu, daleko vecu :D)

8c78a74d.jpg


ovaj cak nije ni stavio u far a mocno izgleda, samo sto kod mene po konstrukciji malo bi tesko bilo izvesti nesto slicno, evo video ko hoce da pogleda kako je ova recimo covjek izveo sa istim ovim diodicama, ima jos mali bezbroj videa i primjera sa razlicitim nacinima od pojedinacno postavljanih led dioda pa do pravljenja pravog devileyes modela :D

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1Kf4urBqXe0&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1Kf4urBqXe0&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

jel na ovom audiu lose stoje ovi u farovima ?
(ovi na braniku su mi visak :))
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/d4vlbEzbsUQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/d4vlbEzbsUQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
Jel ko uspredjivao boju ovih led recimo kao ove sto je ibizasta postavio u prethodnom postu sa bojom xenona 6000K ,8000K imal kakve slicnosti da ne odstupaju tolko jedni od drugih po nijansi svjetlosti....:icon_question:
 
Član
^ mozes lako provjerit ako su ti ugradjeni xenoni i imas ih u vise nijansi, eto gore u vrhu imas oglas sam stavio na kojem sam ja ugledao te diodice pa sad ne znam.... jos se predomisljam dal' da ih trpam u far il ne, bojim se rizika da sta ne zaebem pa da ispadne lose il da nedo Bog crknu brzo :D
 

gox

Član
pozzz sto se tice dioda imas na market.ba momak prodaje ja sam sebi stavio traku od 48 dioda far lagano rasklopi fenom ili u rerni ispoliraj ga diode su u kederu kao na onoj slici gore stvar je boli glava i unikatna je diode nece pregoriti sigurno kostaju 30km jedna traka od 48 dioda ako i extra su slobodno stavi kopcas ih na poziciju i mozes ih vazda skinuti a efekat je boli glava ako te nesto konkretno zanima pitaj na p.m ;) audi ima 5-10 dioda dok ces ti imati 48 :D
 
nemojte far rasklapati fenom ako mu je prednji dio od plastike jer vrlo lako se moze desiti da vam pobijeli pa da izgleda kao da je zamagljen... slicna stvar mi se desila... stoga, prepustite nekome ko to zna...
 
Član
aa nije bogzna pameto lijepit ih izvan fara? jer kako se zalijepe tako se lahko i odlijepe :)!... mozda ih iznutra nekako zalijepit al onda moras otvarat far,, hajd otvorit nije problem al je dobro zatvorit problem:) kakogod.. sretno i ako postavis postavi nam slike da vidimo :)!
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
ova traka dobra stvar eto covjek kaze samoljepljiva samo je zatutkalis na far.Uradit ces ti to bolje nego sto mislis :cool::cool:

zar vi stvarno mislite da ta samoljepljiva traka moze da drzi u faru,sjetite se koliko se far ugije,ta samoljepljiva traka ce se samo istopit,isprljat ce mu far s unutranje strane,mislim da to nije rjesenje,bar ne ta traka
 
Član
dignuta tema stara 2 mjeseca, pogledajte datume, a bez tamnih sociva il bar zatamnjivanja fara folijom il spreyem izgleda krajnje ćunerski pa sam odustao (kupio 2 trake i skopcao preko pojacala u sobi ko light show :D))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top