LED traka u far ?

LED traka u far ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znaci malo sam s deyom komunicirao oko dioda i skontao da bi mi mozda jednostavnije bilo kupiti jednu od ovih traka samo sto nemam iskustva s njima pa sam kontaktirao i prodavaca itd itd, znaci fazon je po meni extra, skonto sam i prostor koji bi zauzele u faru tj kuda bi se prostirale al sad ne znam na koji nacin bi ih pricvrstio (ipak je to far i ima zaebancije oko sklapanja/rasklapanja iako mislim da znam uraditi i jedno i drugo uz pomoc rerne - naucio preko youtube :D) - ne znam kako ih pricvrstiti a da ne fuserim sad nekih glupostima pa da to ne lici ni na sto, fazon mi je nekako prelud :) skopcat na poziciju i preko dana stedit akumulator :D

ajd da cujem vase misljenje i savjete kako ih pricvrstiti tj pozicionirati a da ne bude problema poslije, od dioda sam odustao upravo zbog estetske 'hirurgije' jer bi nocu izgledale extra al' preko dana kad su ugasene bilo bi ruglo osim ako ne bi ulozio nekoliko dana da smislim i napravim savrsen model u koji bi jednu po jednu uklapao a ove ledice su vec uklopljene i samo se postave :D

evo linkovi artikla
DETALJNO O ARTIKLU
SLIKE ARTIKLA
 
Ove trake kao na drugoj slici ja sam imao na Farovima

A one se ne pricvrscuju nego je samoljepljiva traka iza dioda tako da samo zaljepis u instrument tablu
 
Član
Ove male su nekako sitne puno al kod clana GOX na BMW Z3 je super ispalo , mislim da ove sa prve slike ove vece bi bilo bolje uzeti...iste ovakve lao na prvoj slici imaju kod onog lika na Hametovoj pijaci u Tuzli ja bio prije 2 dana moram uzet pa probat sta iskombinovat ...

Ovo kod Deye je extra ispalo, jest da ima posla al je :cool: cool
 
Član
ma ja bih bijele iskljucivo uzeo a ovo kod deye je super stvar samo sto je kod mene far duzine preko 40 cm i sad ugraditi to u far da kvalitetno ispadne, pa trebalo bi mi brdo posla i zivaca i opet ne znam kako bi ispalo zato bi neke od ovih trakica kupio, ima razlicitih u ponudi, bas na piku gledam, ima raja prodaje 3-4 vrste, po meni nije losa stvar, eto ako neko ima kakvog iskustva prije nego li se bacim u 'projekt' nek napise i ako moze savjet zbog kojeg sam vec otvorio temu, kako ih pricvrstiti da stoje znaci okrenute prema naprijed, kojim sredstvom do uraditi a da ne popusti il na koji nacin ?

(EDIT)

P.S. i ovo ce bit home-made :D
 
Član
ova traka dobra stvar eto covjek kaze samoljepljiva samo je zatutkalis na far.Uradit ces ti to bolje nego sto mislis :cool::cool:
 
Član
^ evo cekam odgovor od GOX1 koji je radio to ili nesto slicno pa da vidim kako to sve izgleda :D
 
Početnik
slika-17462-2009-11-1257711763-velika.jpg


kakav GREH
 
Član
Pricvrsiti bar nije tesko, mozes providnim silikonom, ili bar nekom 3M dvostranom trakom, tako se to obicno radi, zna Veko kako s tim ide ;)
 
Član
ma ne bih ja ove crvene, hahahahah, i ne bi ih ovako postavio, i ne bi ovako izgledale jer ne idu na ovaj tip farova vec na ravni a kod mene su ravni :D

pogledajte ljudi kod clana GOX01

a za pricvrscivanje pitam jer bi ih rasklapao/sklapao u rerni, ima na youtubu profi lik radi, ako zelite postavit cu link pa zbog toga pitam za ucvrscivanje, vidjet cu sa GOX01 kako je on to odradio

evo slike njegovog remek djela, ja kad sam vidio ostao zatecen, prelijepo -
PRIJE:
c751f20a.jpg


POSLIJE
896b90de.jpg


81c6e190.jpg


de035ab2.jpg


031253f2.jpg
 
Član
mozes li molim te stavit taj link za youtube posto sam i ja kontao nesto petljati oko farova pa da pogledam to a ovo ti je po meni mnogo bolje radit sa pojedinacnim vecim mnogo vecim diodama pa to nekako sa fiberglasom ili necim drugim ukonponovat u far i ofarbat neke djelova fara ukljucujuci i ovaj sa diodama u crno jest da je troduplo vise posla ali vjerujem da bi bilo bolje jer ove diode su previse sitne(male) tako da po noci su bajne a po danu su ruzne kao sto se vidi na ovoj slici na Z3.u
 
Član
^ evo ti brate zajedno sa farbanjem video :D

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ok1a9jyfRYw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ok1a9jyfRYw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
ja sam to radio i ne bi vise nikad nit bi ikome to preporucio mjenjao sam kisu tih traka uvjek pocrkaju diode... peglao se oko farova rastavljao sastavljao u jadu se zabavio na kraju ostetio sjenila pa morao kupovati nove farove, zavali se 200eur mozda zavisi od proizvodjaca al te sto sam ja naso su bile stvarno nekvalitetne...
 
Početnik
ibizasa je napisao(la):
^ evo ti brate zajedno sa farbanjem video :D

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ok1a9jyfRYw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ok1a9jyfRYw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

svaka ti dala za VIDEJO
sutra rasturam igavce i stopku
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top