LED pozicije kratkog vijeka

LED pozicije kratkog vijeka

Član
Pozz raja

Vec drugi par LED sijalica u zadnjih 4 mjeseca mjenjam.

Prvo sam kupio preko ebay-a obicne LED T10, sa oko 16 smd led na njima. Trajale su oko 2 mjeseca, i pocnu pojedine LED na njima se gasiti i treperiti.

Onda kupim kao malo kvalitetnije, sa lecom, i metalnim kucistem, one su jos manje trajale.

Ima li ko kakav savjet, ili link na ebayu, da moze preporuciti?

Send via Gameboy Color
 
Član
Ma to ti je kockanje haha ja sam kupovao razne diode na raznim mjestima i nikad me nisu zezale. Skoro kupio u sat one diode i eno ih trepere, pale se naizmjenicno :D
 
Član
Bas ga lazu to da mogu trajati nekoliko hiljada sati. I ja sam se nakupovao tih ubodnih i kvalitetnijih ko fol sve je to isto
 
Član
Ma ja ne znam da je to nekom trajalo duze od 2-3 mjeseca hahahah
i ja sam se toga uvjerio. A sta je sa ovom novom tehnikom COB? jesu li one nesto bolje?
i sta sam jos primjetio. Na Astri mi eno vec ca. 6 mjeseci rade te iste pozicije, bez problema. Da nije do CAN-BUS struje? Astra je obicna, a na Volvu ima CAN-BUS... ne mogu biti pametan
 
Samo uzimaj 5630 ili 5730, nakupovao sam se ja onih 5050, ne valjaju nista. Evo u mene te pozicije t10 traju vec 20 000km a svijetla su stalno upaljena.
 
Član
Samo uzimaj 5630 ili 5730, nakupovao sam se ja onih 5050, ne valjaju nista. Evo u mene te pozicije t10 traju vec 20 000km a svijetla su stalno upaljena.
5630/5730/5050 su oznake/velicine SMD chipova. Ne bi to trebalo da utice na kvalitet ili vijek trajanja.

Narucio sam COB led T10, pa cemo i to cudo probati
 
Administrator
Pozz raja

Vec drugi par LED sijalica u zadnjih 4 mjeseca mjenjam.

Prvo sam kupio preko ebay-a obicne LED T10, sa oko 16 smd led na njima. Trajale su oko 2 mjeseca, i pocnu pojedine LED na njima se gasiti i treperiti.

Onda kupim kao malo kvalitetnije, sa lecom, i metalnim kucistem, one su jos manje trajale.

Ima li ko kakav savjet, ili link na ebayu, da moze preporuciti?

Send via Gameboy Color

Sve je to kinesko, nemogu one izdrzati stalno da budu upaljene, te npr. sa lecom istopi se leca od temperature i crknu a i ostale varijante nisu nista bolje, one jedino valjaju za mjesta gdje nece biti stalno u upotrebi, unutrasnjost auta i tako te pozicije.

Sta valja nebi znao, gledaj po cijeni :)
 
Član
Nije ni cijena mjerilo, placao sam i po 30 KM par nesjecam se marke i ovih 3 za marku i nisu dugo trajale. Na jednom autu mi ide canbus a na drugom netreba i opet pocnu brzo treperiti. Jedino sam zadovoljan sa ovim festoon za tablicu narucio preko ebaya i dugo vec rade a nisam primjetio da titraju bez obzira koliko bile upaljene.
 
Član
Probaj da ne uzimas one sto su deklarisane kao pravo jake. Ali kao sto svi kazu, danas to sa sijalicama je sreca. Do duse ako kazu da traje 1000h npr. treba traziti reklamaciju.
 
Član
Kod mene su najduze trajale Sencart ( http://www.sencart.com/ ) , pa onda OLLO ( http://www.olx.ba/artikal/20058415/ollo-led-smd-sijalice-za-sve-automobile/ ) .

Probao sam sve i svasta , nisam primijetio da igra ulogu sto se tice trajnosti ni cijena , ni chip , a ni da li su CAN ili obicne .
Na Asconi rade ove Sencart nekih 6-7 godina , kako na pozicijama tako i unutra . Da li im odgovara nesto nizi napon alternatora ili se manje griju farovi sto su stakleni ne znam , ali pretpostavljam da je zbog tog .
 
Član
Kupio na ebay-u 10 komada sebi ugradio 2 i vec 8 mjeseci svijetle na dvici
Te iste kod kolege na mk4 crkle nakon 10 dana
 
Član
Loši lemovi i PWM napajanje ih sjebe.
Trebalo bi im malo ispeglat napon npr. otpronik od 4-5 ohma i posle njega kondezator 200 uF. Samo treba to smjestit u far
 
Član
Kupio na ebay-u 10 komada sebi ugradio 2 i vec 8 mjeseci svijetle na dvici
Te iste kod kolege na mk4 crkle nakon 10 dana
svijetle i kod mene evo ima vise od godine dana,uzimao one standardne sa 5 dioda u farove metalno grlo,budu mjesec i onda jedna po jedna smelca,sad uzeo ove i ubodne u tablicu i metlno grlo u far i eto preko godinu dana nista.
SMD-194-1W-W-2PC.jpg

cak su bile i ove neke sa 8 dioda dugo su bile i dosta jako sija na tablici
t10-8-smd.jpg

To je izgleda kako se zalomi...mada sa ovim kucistem plasticnim i nije nesto bolje su kao one can bus radi boljeg kontakta i ako auto ne prijavljuje gresku bolje je uzeti te malo bolje...ja sledece uzimam ovakve u pozicije pa cu vidjeti kako se spaja ili moram kupiti kao balast neki da rade kao pozicije cim dam zmigavac da blinkaju zuto...:D
SMD-BA9S-6-5630-YL-G-2PC.jpg
 
Top