Led pozicija zmigavci golf 2

Led pozicija zmigavci golf 2

Mozda vec ima ovaj diy, ali evo ako neko nije trazio prije, i ako mu se svidi, neka pravi sebi.
Sta je potrebno
-2m kabla dvozilnog (kabal se prepolovi 1 m lijevo, 1 m desno je sasvim dovoljno jer originalna instalacija ne moze da dohvati zmigavce) debljina nije bitna ali nek nisu tanki jer je led sijalica tako da.
-Pozeljno je kupiti nova (polovna) grla za sijalice jer ako izvadite one iz fara ulazit ce vam prasina u far (a mozete iskoristiti i za duple pozicije da svijetle i u faru i u zmigavcu sto ja nisam jos stigao da uradim)
-Buzur ili one "zabice" sto se uvrcu (one su sigurnije)
-izolir traka
-Busilica
-Ja sam koristio ollo led sijalice

Postupak je sledeci (prvo skinite klemu prije svega za svaki slucaj), sledeci korak je skidanje zmigavca, onda osjecete kabal od postojecih zmigavaca jer se mora nova rupa busiti, jer su unutra vecinom zalemljene zice pa je lakse kabal osjeci pa ponovo spojiti. Sa zada izbusite novu rupu koliko je debeo kabal i da moze postojeci dihtung da se uglavi. Sve to provucete na novu rupu. E sad sledeci korak borer velicine sijalicnog grla, prosiri se rupa u zmigavcu kroz koju je prije prolazila instalacija od zmigavca. Osjece se kabal od pozicije i i spoji se ovaj dvozilni kabal od metar, sve se to fino izoluje jedan kraj kabla se spaja na dzek od novog grla drugi se spaja na odsjecenu instalaciju i ako hocete pozicije u farovima da ostanu spaja se i to zajedno. Sve to izolujete da bude sigurno. Sledeci korak je ubacivanje sijalicnog grla u napravljenu rupu sad ti ako ste potrefili rupu kako treba dovoljno je bas kao u faru da okrenete grlo i nema sanse da ispadne, evo kod mene mjesec dana na dizelu nije se pomjerilo, a sa druge strane o5 mozete staviti malo silikona da drzi i da voda ne ulazi mada ne ulazi ni ovako. Evo kako to na kraju ispadne bez pozicije u farovima mada i to ce doci na red nisam stigao. Znam ja za nacin da se stavi dvopolna sijalica, ali kao prvo mali je prostor i ta se sijalica grije, a ovako i svijetli jace.

Po danu
1.JPG
2.JPG

Sumrak
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Mrak7.JPG
 
Top