LED DIODE - unutrašnjost (golf2)

LED DIODE - unutrašnjost (golf2)

pozz ekipa . odlucio sam postvit i ja svoj uradak od led dioda.
ako nekog zanima shema za spajanje 3led diode (plava , crvena , bijela) na jednu plocicu poslat cu je .

a dolje su slike .

Ovdje se nalaze prekidaci pomocu kojih palim led diode ispod sjedala .

Prikaz led dioda ispod sjedala :
bijela

Crvena

Plava

led prednji dio

led ladica

Led ručka od vrata


Ovo sve se pali kad se uljuce svjetla . prednji dio . rucke kod vrata , ladica se gase samo kad se svjetla ugase . dok je zadnji dio moguce iskljucit pomocu prekidaca. pozz
 
Član
bitno je pokusati napraviti nesto sam.
moglo se ovo dosta bolje odraditi ali iz gresaka se uci.

ako odlucis ovo profesionalnije odraditi javi mi se na PM

i obavezno se predstavi u nove clanove
 
Član
na ovim se slikama stvarno slabo vidi,tesko je razaznat sta je sta,da su bolje slike moglo bi se bolje raspoznat,ali svakako je pohvalno kad se nesto samostalno napravi,samo naprijed,nemoj stat na tome;););)
 
Problem je sto se led svjetla nevide na ovim slikama onako kako to vidi ljudsko oko .
u stvarnosti je to bolje jedno x puta. a sta bi vi ocekivali od jednog 15-godisnjaka ? ja sam za sad zadovoljan ovim sta sam uradio. pozz . sad trenutno radim na vanjskom dijelu auta odnosno .led ispod auta .
 
Član
pa1x pro elite je napisao(la):
Problem je sto se led svjetla nevide na ovim slikama onako kako to vidi ljudsko oko .
u stvarnosti je to bolje jedno x puta. a sta bi vi ocekivali od jednog 15-godisnjaka ? ja sam za sad zadovoljan ovim sta sam uradio. pozz . sad trenutno radim na vanjskom dijelu auta odnosno .led ispod auta .

Pohvale za trud , jos 15 godina .
Predstavi se u novim clanovima ;)
 
Član
ja sad vidim tek da si se predstavio u novim clanovima,ja imam buraza tvojih godina,sad znam da je to sto si uradio veoma pohvalno,samo naprijed,nemoj stati na tome sto si radio;);)
 
radio sam i ja ali kilometar sat, i zadnju tablicu, imam jos u planu ovo kod ventilacije,
i eventualno kod rucki za otvaranje ali na drugu foru, izrezati steku,
staviti providnu plastiku a iza sijalicu, i u pretinac, sta znam malo ovde ima previse sijalica,
to si vecinu trebao na prekidac postaviti
 
za sada ledice koje stalno svijetle su . one kod rucki za otvaranje vrata. 2 naprijed i u pretincu jedna . 6 zadnji (ovo gdje su crvena ,plava i bijela ) se mogu ugasit i palit pomocu prekidaca (prekidac na plastici od ručne kočnice) pomocu prekidac ispod zadnjeg sjedala mogu izabrat te tri boje . recimo ispod jednog da svijetli plava na drugom crvena . a mogu ih skroz izgasit . imam jos u planu tako napravit i za prednji dio . ali sad nemam vremena . pozz
 
Član
ideja da se osvjetli steke vrata je jako dobra, to se i ja sebi kanim vec mjesecima odraditi, samo cekam da skontam u koju boju osvjetljenje da promjenim...ovo ostalo...moglo se to profesionalnije odraditi dosta
 
ako mislis da uradis led oko rucki onda ces trebat uzet slabiju diodu . kod mene je ova bijela dioda i prejaka je . planiram zamijenit i stavit crvenu koja je slabija . kod mene se kablovi nevide uopce .odnosno kad se sijedi u autu nevidi se nista a ispo svijetli . pozz
 
Član
pa1x pro elite je napisao(la):
ako mislis da uradis led oko rucki onda ces trebat uzet slabiju diodu . kod mene je ova bijela dioda i prejaka je . planiram zamijenit i stavit crvenu koja je slabija . kod mene se kablovi nevide uopce .odnosno kad se sijedi u autu nevidi se nista a ispo svijetli . pozz

jacinu svjetlosti na diodi smanjis dodavanjem jaceg otpora;),a dobro radis svoj posao,volja je najbitnija,ostalo sve dodze sa vremenom i praksom,nemoj da te obeshrabre rijeci tipa "ma nevalja ti to,kić,chuning itd isl,"eksperimentisi i radi ono sto ti se svidza i sto volis,za sto nisi siguran i sto ti je nejasno slobodno pitaj,ima nas uvjek koji ce ti drage volje pomoci i dati savjet....sretno u buducim projektima i naravno DD na forum;)
 
Član
strujaze je napisao(la):
jacinu svjetlosti na diodi smanjis dodavanjem jaceg otpora;),a dobro radis svoj posao,volja je najbitnija,ostalo sve dodze sa vremenom i praksom,nemoj da te obeshrabre rijeci tipa "ma nevalja ti to,kić,chuning itd isl,"eksperimentisi i radi ono sto ti se svidza i sto volis,za sto nisi siguran i sto ti je nejasno slobodno pitaj,ima nas uvjek koji ce ti drage volje pomoci i dati savjet....sretno u buducim projektima i naravno DD na forum

;)
 
Član
Evo kako sam ja uradio osvjetljenje prekidaca kod mog golfa
http://imageshack.us/photo/my-images/36/dsc00032bs.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc00033jqn.jpg/
 
Top