laptop se sporo pali

laptop se sporo pali

Administrator
neki dan instaliram windows 7 na laptop i od prvog paljenja, paljenje sporo ide. Prije toga sam imao windows xp sp2 i palio se veoma brzo, dok mu sada za paljenje treba skoro 2 minute, sto mi je jako cudno i previse... radi se o asusovom laptopu

konfiguracija laptopa je

procesor: Intel core 2 duo T5800 2 GHz
RAM 3GB
HD 320 GB

e sta bi moglo biti, sto se sporo pali...
je li neko imao slican problem i moze li se tu sta uraditi...
od programa imam samo osnovno, nista vise nije instalirano na comp;)
 
Član
Nebi da lupam, ali mozda te zeza hard disk, posto je kod mene na izdisajima i sporo mi se pali laptop! isto imam Win7, jos je originalni! redovno prije svake instalacije sam ga formatirao, i redovno radim defragmentaciju i provjeravam sektore i sve je kao u redu! ali malo ga poslusaj kako radi, ako cujes da previse 'grebucka', to je to!
 
Član
imao sam ja identican problem...
kod mene je MSI laptop
Intel Core 2 duo T5750 2.00 GHz
RAM 3 GB
HD 230 GB

kupio ga novog prije nekih 2 mjeseca,u pocetku sve normala,sistem se dize prebrzo,krenem ja stavljati svoje programe,tipa msn,ps,xfire i sl...(standardne,nista zahtjevno)
odjednom laptop otisao u pm,treba mu vremena da se upali,pa onda kad se upali,dok otvori mozilu ili neki drugi program zablokira na tako neke 2 min,kasnije kao da se "zagrije" i fercera normalno....odnesem prijatelju koji se razumije u racunare,da on vidi,prije nego sto odnesem u radnju...lik napravi svoj account (user) na laptopu,kad na njegovom accountu sve normalno,pali se brzo,ne blokira nit ista :icon_eek:
prebacim svoje dokumente na taj account,i normalno sve islo,do prije nekih sedmicu dana,kad mi izbaci porukicu "This copy of windows is not genuine",nakon sto sam instalirao Call of Duty,kad nisam popjenio...automatski mi promjeni rezoluciju i stalno javlja da je kopija...
jednom rjecju,goni tu sedmicu,stavljaj xp,i ja cu to uraditi cim uhvatim vremena :D
 
Član
I pokusaj ga ocistiti od prasine iznutra, nekad i to zeza! :icon_smile:

A jesmo ga nalupali svasta!:lol::lol:
 
Shelby je napisao(la):
imao sam ja identican problem...
kod mene je MSI laptop
Intel Core 2 duo T5750 2.00 GHz
RAM 3 GB
HD 230 GB

kupio ga novog prije nekih 2 mjeseca,u pocetku sve normala,sistem se dize prebrzo,krenem ja stavljati svoje programe,tipa msn,ps,xfire i sl...(standardne,nista zahtjevno)
odjednom laptop otisao u pm,treba mu vremena da se upali,pa onda kad se upali,dok otvori mozilu ili neki drugi program zablokira na tako neke 2 min,kasnije kao da se "zagrije" i fercera normalno....odnesem prijatelju koji se razumije u racunare,da on vidi,prije nego sto odnesem u radnju...lik napravi svoj account (user) na laptopu,kad na njegovom accountu sve normalno,pali se brzo,ne blokira nit ista :icon_eek:
prebacim svoje dokumente na taj account,i normalno sve islo,do prije nekih sedmicu dana,kad mi izbaci porukicu "This copy of windows is not genuine",nakon sto sam instalirao Call of Duty,kad nisam popjenio...automatski mi promjeni rezoluciju i stalno javlja da je kopija...
jednom rjecju,goni tu sedmicu,stavljaj xp,i ja cu to uraditi cim uhvatim vremena :D

sorry na OT-u ,shelby skini WAT remover i neces imati problema sa kopijom,,evo ti ova 2 linka,mislim da ces se moci snaci,cas posla je a vrijedi :)

http://www.geekblogger.org/2010/03/dont-crackwindows-7-activation-key-wat.html

http://www.aboutonlinetips.com/removewat-windows-7-validation-crack/
 
Administrator
formatirao sam c disk i onda instalirao win 7.

laptop normalno radi, nista ne grebucka, samo se malo ventilator cuje i to je to... kad se upali, radi bez mane, samo mu paljenje sporo ide...
znaci do prije 5-6 dana brzo se palio, i to na xp-u, a na sedmici godina:D

sta tu moze biti:icon_question:
 
Član
gledaj ja ti prije par mjeseci u Geneleku kupio laptop MSI, 4 GB RAM. 260 GB HD,radi ko ***** jos nov,vjecnost mu treba da digne sistem,jos nista nisam nabacio na njega,to ti je otprilike do win 7 nista to nevalja, xp je bog....al moj je jos pod garancijom pa mi valja patit....
 
Član
Hm jebe ga neki drajver, uradi update windowsa, pa vid sta ce biti, i u biosu prebaci hdd mod na sata ili kako vec pise,razliciito je po modelima!
 
Član
Genelec + MSI :) Je li "huči" laptop? Ako se pregrijava onda je povukao prašine i treba da se očisti unutra. Uđi u BIOS pa vidi kolika je temperatura, ako je puno preko 50, ne valja.
Čišćenje je 45KM u Ingelu, radi k'o nov posle.
 
Član
elvis_h je napisao(la):
gledaj ja ti prije par mjeseci u Geneleku kupio laptop MSI, 4 GB RAM. 260 GB HD,radi ko ku*ac jos nov,vjecnost mu treba da digne sistem,jos nista nisam nabacio na njega,to ti je otprilike do win 7 nista to nevalja, xp je bog....al moj je jos pod garancijom pa mi valja patit....

to je nesto do laptopa ili do te verzije sedmice. generalno, xp ne moze parirati sedmici ni u jednom pogledu ;)
 
Član
Moguce da ti nije dobra verzija Win7, da nije dobro snimljen ili tako nesto, kao sto rece emir_89, na svakom racunaru na kojem sam instalirao Win7, a prije je bio WinXP, svaki je Win7 brze dizao sistem...nadji ti drugu neku verziju Win7+ WAT Remover i to je to ;)
 
Top