laptop hibernate

laptop hibernate

Član
da li smeta nesto laptopu to sto ga ne gasim na shut down nego ga samo preklopim tj hibernate i ostavim gore otvorene ikone,pa poslije mogu nastavit gdje sam stao...ajmo informaticari...
 
Član
Kod mene zapamti šta sam radio na shutdown... to je taj hibernate.. ali ako baš nekoliko dana ostane, zna se usporiti računar ;)
 
Član
Kao što je rečeno ne smeta. Ali razlike ima između standby i hibernate. Standby gasi sve osim RAM memorije, i zapravo ne gasi skroz računar, što za laptop znači potrošnja baterije, nije nešto puno ali troši. Hibernate spašava trenutno stanje na računaru i skroz gasi računar i tako nema trošenja baterije. Standby je brži, hibernate sporiji.
 
Član
mara- je napisao(la):
Kao što je rečeno ne smeta. Ali razlike ima između standby i hibernate. Standby gasi sve osim RAM memorije, i zapravo ne gasi skroz računar, što za laptop znači potrošnja baterije, nije nešto puno ali troši. Hibernate spašava trenutno stanje na računaru i skroz gasi računar i tako nema trošenja baterije. Standby je brži, hibernate sporiji.

pa ja ga vecinom samo zaklopim isve ostane otvoreno,kad drugi put dodjem da znam gdje sa stao(pogotovo na forumu) al mmi juce lik rece da kad ga tako ostavim nesto ploca vise da trpi pa bi mogla crknit pa sam zbog toga pitao..a znam da ospori nakon par dana.. :D
 
Član
Taj lik pojma nema. Na hibernate se računar skroz ugasi kao da ideš na shut down. Spasi se sav sadržaj RAM memorije na hard disk. Kad ponovo pališ laptop, vidiš li Resuming da piše? Ako vidiš to je hibernacija.
 
Član
4 pune godine moj laptop se nije ugasio na shut down, radi besprijekorno i dalje
nista mu nece biti;)
 
Član
eh to je onda ok..jer mi je ovako lakse..ako nema problema..hvala vam na informacijama,samo sam to htio da cujem..
 
Član
Pa trebalo bi ga ponekad restartati al ajd ne smeta, samo ce mozda usporiti malo, ja svoj ugasim pa upalim svakih 10ak - 15 dana.
 
Član
menjic je napisao(la):
Pa trebalo bi ga ponekad restartati al ajd ne smeta, samo ce mozda usporiti malo, ja svoj ugasim pa upalim svakih 10ak - 15 dana.

pa i ja tako kad vidim da je osporo onda ga restartujem.. :D
 
Top