Lancer GLXi ---> GTI

Lancer GLXi ---> GTI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo i moj auto. Mitsubishi Lancer iz '91. Došao s 1,5 ali tjedan-dva kasnije smo to već izvadili da sjedne 1,8. Inaće se ta mašina ugrađivala u GTI izvedbe. Rijetkost danas na cesti što je dobra stvar, ali i dijelove je teško naći što je loša stvar hehe. Evo slika da ne pišem toliko.

c/p postova od više ljudi s Mitsu foruma da ne pišem opet stvari pošto ima dosta. Ispričavam se.





I pokraj originala.


prvo motoru vracamo snagu... gumice ventila, ventili i ostale sitnice koje su dotrajale...
prvo malo raskapanje.....

skinuta glava...

ventili prije uredjenja.... prijasnji vlasnik to slabo vozio :)

ventili nakon uredjenja....


ajmo dalje.....
dan drugi, nakon neuspjesnog ubijanja motora, djubre neunistivo i dalje radi ko sat, pa smo ga odlucili kaznit i bacit van, sve je spremno sutra ide van, ajde marsss....

Glava slozena, ventili na ispitu propusnosti....

benzin nikuda ne prolazi, znaci ventili 100 dihtaju.... gumice su gore, Glava je spremna..


Izlazi parnjača van hehe





Sad je tek divokoza :gren







Slagala se getriba, tj mjenjali se lezajevi.

GetribaI.jpg

GetribaII.jpg

GetribaIII.jpg

GetribaIIII.jpg

Getriba5.jpg

Getriba6.jpg

Getriba7.jpg

Getriba8.jpg


Mašina je tranu weeeeee :gren




Novi vs stari hladnjak


8bfc504b735e9cc81da998dfab5c46c45g.jpg


I jedna slika gdje sam i ja od koristi da ne bude da sam gledam. :)
0aed58fa1a89f8fef16722930195b0f25g.jpg


To je to za sada. Poslije se još malo radilo. Spojen usis, hladnjaci na mjestu, auspuh, struja, sve spremno za paljenje.

Auto je složen da bude mehanički ispravan za početak. Da se ne kvari itd. Pošto sam student sam imao ograničen buđet. Sve u svemu me koštalo 2100 eura. Auto koji je još regan plus nova mašina, dijelovi za nju (gumice ventila, ventili...), druga getriba (popravak te getribe), instalacija, komp, kiler ulja, plus još neke sitnice da se poprave kao grijač zadnjeg stakla, da se vozačev prozor ne diže ukoso, e da i ugradnja serva u tu cijenu tako da sad ima full opremu hehe.

Ovako gotov izgleda (znam da je gadan) :D


Kroz tjedan dva dolaze novi diskovi i pločice. Uz kombinaciju kočionog ulja Ferodo DOT 5.1 valjda će kočit dobro. Zadnji branik i gepek s mačjim očima ili šta već. Taj ljepši mnogo.

To je to za sada. Hvala na pažnji. :D
 
Član
Respect...samo polahko...sredio si motor, sada ces diskove i ostalo...a kasnije jos samo poradi na izgledu i bit ce prava bombona...
 
Član
Hvala na komentarima. Serijski ima 136 KS. Moj nešto manje jel je auspuh ostao s 1,5 pa ga malo guši. I getriba je s 1,5 modela što znaći da ima malo duže prijenose.
Buđet je i meni impresivan sad kad jedva za kavu imam. Sjebao sam si godinu na faksu pa otišao raditi i koliko sam skupio, toliko je na njemu uloženo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top