lanac bregaste da li je u pitanju

lanac bregaste da li je u pitanju

U pitanju je SEAT LEON 2000 GOD 1.8 20W 92KW, da li mi moze ko reci da li je u pitanju LANAC BREGASTE ako se u autu cuje cagrljanje pri dodavanju gasa,zveckanje, vibracije, gubitak snage i bucan je u voznji..auto normalno pali...hvala unaprijed
 
auto mi je preslo oko 280000 km,neznam ali ovo zveckanje pri dodavanju gasa me ubi pa mislim da je lanac,mislim sta se desava kada se lanac istegne koje siptome on ima nakon toga?
 
Nesto mi nije jasno bio sam kod majstora kada mi se je to sve culo on mi iskljuci neki senzor na motoru mislim da je AKTUATOR POZICIJE BREGASTE OSOVINE ONDA MI SE NIJE CULO NISTA ALI vremenom mi se vrati taj zvuk zveckanje samo je dosta sitniji manje se cuje mada vise nisam pametan sta da radim...U ponedeljak idem kod majstora da skinemo poklopac i da vidimo sta je sa lancom...
 
Član
Lanac zvecka uvijek, ne samo pri dodavanju gasa, zveckanje pri dodavanju gasa je najčešće simptom za neispravno paljenje, što prije majstoru dok nije zveknula mašina.
 
Član
da mozda nezvecka koji klip,zna takvo zveckanje biti kad klip dobije lufta,meni je davno na golfu 3 bilo to zveckanje i ustanovljeno da je od klipa bilo
p.s. imas ti simptome i za generalke i to kompletne,po ovom sto si naveo ne uzrokuje to samo jedan kvar
 
Član
Ako imas aktuator pozicije bregaste imas i varijator na toj bregastoj.Ako se zvuk utisa ili promjeni kad iskljucis aktuator onda ti je varijator zvekeke u tralalla.
 
Top