Lan mreza

Lan mreza

Ovako htio bih da umrezim dva racunara, jedan glavni na kojem imam bezicni net i drugi koji bih spojio kablom.
Al me buni to da kad mi je glavni racunar ugasen da li cu imat pristup internetu sa ovim drugim kompom,?
 
BHT Ovisnik
ruter 10-15km sam ja placao sa 5 portova,ja sam imao 3 compa spojena + wlan (bezicni),sve normalno radilo,nije bitno kad je koji upaljen;)
 
Član
Da neotvaram novu temu,jer i ja radim na tome ovih dana al nikako da uspije ja bih volio cak i sharovat podatke sa jednog na drugi al samo sa kablom bez routera nije mi vazno hoceli bit upaljen glavni comp. il nece samo da je bez routera da moze to sa samim kablom LAN kablom tako zvano patch cords...:icon_smile:

jaha je napisao(la):
Da neotvaram novu temu,jer i ja radim na tome ovih dana al nikako da uspije ja bih volio cak i sharovat podatke sa jednog na drugi al samo sa kablom bez routera nije mi vazno hoceli bit upaljen glavni comp. il nece samo da je bez routera dali moze to sa samim kablom LAN kablom tako zvano patch cords...:icon_smile:
 
jaha je napisao(la):
Da neotvaram novu temu,jer i ja radim na tome ovih dana al nikako da uspije ja bih volio cak i sharovat podatke sa jednog na drugi al samo sa kablom bez routera nije mi vazno hoceli bit upaljen glavni comp. il nece samo da je bez routera da moze to sa samim kablom LAN kablom tako zvano patch cords...:icon_smile:

jaha je napisao(la):
Da neotvaram novu temu,jer i ja radim na tome ovih dana al nikako da uspije ja bih volio cak i sharovat podatke sa jednog na drugi al samo sa kablom bez routera nije mi vazno hoceli bit upaljen glavni comp. il nece samo da je bez routera dali moze to sa samim kablom LAN kablom tako zvano patch cords...:icon_smile:





vidi ovdje http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705
 
Član
P.S ja hocu da povezem PC i Laptop,ako ima kakve razlike pri spajanju i na obadva je win7 install....

Amer-civic je napisao(la):
jaha je napisao(la):
Da neotvaram novu temu,jer i ja radim na tome ovih dana al nikako da uspije ja bih volio cak i sharovat podatke sa jednog na drugi al samo sa kablom bez routera nije mi vazno hoceli bit upaljen glavni comp. il nece samo da je bez routera da moze to sa samim kablom LAN kablom tako zvano patch cords...:icon_smile:

jaha je napisao(la):
Da neotvaram novu temu,jer i ja radim na tome ovih dana al nikako da uspije ja bih volio cak i sharovat podatke sa jednog na drugi al samo sa kablom bez routera nije mi vazno hoceli bit upaljen glavni comp. il nece samo da je bez routera dali moze to sa samim kablom LAN kablom tako zvano patch cords...:icon_smile:





vidi ovdje http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705



ovo je za XP a za win7 je dostaaa komplikovano....
 
Ma nije to toliko komplikovano, u ostalom imas ovde ovo upustvo, mada malo preopsirno, ukopcas kablove, podesis adrese rucno, na jednom 192.168.0.1 , a na drugom umjesto 1 stavis 2, iskljucis firewall obavezno jer zna da zeza, da blokira, onda workgroup stavis isti naziv u oba, sarujes folder i udri!
 
Član
ok sad cu da probam,al ja sam napravio vazda nekih workgroup-ova pa sada nemogu da ih izbrisem.....
 
Top