lampica "ispušni plinovi"

lampica "ispušni plinovi"

Član
Pitanje-gori lampica za ispušne plinove a motor radi normalno, ne trza, dobro vuče, okretaji normalni, ukratko-sve 5:icon_question:...
Lampica se upalila 2 puta u tjedan dana, prvi put ga na auto-put "propuhao" i ugasila se, a odmah, isti dan, nakon par sati nakon "penzija" voznje po gradu se opet upalila i još uvijek gori.
Inaće, rijeć je o opel astri gtc, 1.6, 105 KS iz '06. godinen (cca. 90 tkm). Gorivo uvijek lijevam na istoj "najprometnijoj" benzinskoj stanici u gradu.

Neko imao sličnih iskustava-lambda sonda,možda??? Ne ide mi se u servis jer su mi sa prošlom astrom G zapaprili do kraja pa ih se rado klonim!!! Problem ako nastavim voziti? Pomagajte, bilo kakav savjet je odbordošao;)
 
Član
imao isto iskustvo ...
posjetio ovlasteni u kojem su mi rekli da sam nasuo jako lose gorivo Rekli su mi da mi mogu ugasiti lampu dijagnostikom ali da ce se ubrzo ponovo upaliti i da cu biti jako sretan ako lambda ostane ispravna Tada je na satu bilo oko 50hkm Potom su me upitali kako vozim a nakon sto su dobili odgovor receno mi je da naspem gorivo 100 oktana - tada ga je bilo na omv Desilo se i da je dimio Nakon par dana i predjenih par stotina km zamjenio sam filter goriva lampica se sama ugasila i to bi bilo to ;)
 
Član
Hvala na odgovorima i iskustvima!;)

Sad se sama od sebe ugasila:icon_question: ali najvjerojatnije će se opet upalit, samo je pitanje kada?!
Što ukoliko se promijeni lambda sonda a lampica se ponovno pali (radi lošeg goriva, npr?!):icon_eek:
Da li može imat kakve posljedice ako nastavim voziti ako mi se lampica ponovno upali (možda u odnosu na katalizator???):icon_question:?????????
 
Član
Ako ti je otišla lambda sonda, vrlo brzo ćeš to primjetiti po povećanoj potrošnji goriva ili nemirnom radu motora. Vozi i prati potrošnju;)
 
Legend
Ista stvar kod mene na seatu, lambda sonda pocinje da izbacuje "check engine gresku" jer postane osjetljiva na ova nasa goriva nakon odredjenog vremena.. ja na seatu jos uvijek vozim tako, ponistavao sam gresku 5-6 puta i svaki put se upali, a upalila se kad sam nasuo gorivo na nekoj privatnoj pumpi u rsu..:icon_mad:

Ciscenje lambda sonde ili zamjena iste je jedino rijesenje, jer ta tvoja i ako se sad ugasi, upalit ce se opet, cim naleti losije gorivo, i tako ce postajat sve osjetljivija i osjetljivija, na kraju ce gorit stalno ;)
 
Član
opet se upalila nakon 200-tinjak odvoženih kilometara, uglavnom otvorene ceste:icon_confused:
Ne mogu napraviti usporedni test potrošnje jer sam auto kupio prije 10-tak dana tako da ne znam koliko je trošio prije, sada po BC-u troši prosjek oko 9 litara normalne vožnje (1.6, 105 KS)

Ništa, ljudi hvala na savjetima i informacijama, nastaviti ću još malo voziti ovako, pa ću vidjeti kako će se ponašati...ali mislim da neće preostati ništa drugo nego nova lambda sonda:icon_rolleyes:

Jel može vožnja pod upaljenom lampicom rezultirati nekim veči kvarom (npr. katalizator i sl)???
 
Član
Lose gorivo! Kod mene se stalno pali , a motor radi odlicno, a potrosnja na otvorenom 5.5 l sigurno nije velika. Gasio sam na dijagnostici 3-4 puta dok mi se nije smucilo, sad sija necu ni da je gasim vise;)
 
Član
ma živcira me ono kad svijetli na kontrolnoj ploći, najradije bi je sam isčupao:icon_mad: ili prije vožnje da popijem par apaurina pa da me boli....džon:lol:
 
Član
Da ne otvaram novu temu, upalila mi se lampica za ispušne plinove, evo fotki knjige i iz auta:

111.jpg
44.jpg


Auto je Opel Corsa 1.2 16v, 2009, benzinac

Bili smo jednom na servisu kod mehaničara i pregledao je, malo očistio motor: promijenio nekakav filter i resetirao lampicu da se ugasi. Zatim smo propuhali auto na brzoj cesti no već idući dan se ona se opet upalila. S upaljenom lampicom vozimo već tjednima. Ići ćemo opet k mehaničaru ali zna li netko o čemu bi se tu moglo raditi? On je spominjao da će možda trebati promijeniti lambdu, koliko novaca da za to pripremim?
 
Poslednja izmena:
Član
Vjerovatno lamda sonda neispravna ili katalizator, a moze biti i protokomjer. Prvo to dvoje provjeriti da li su ispravni, pa gledati dalje onda ako je to dvoje ok.
 
Član
Hvala. Neka majstor napravi dijagnostiku pa ćemo vidjeti.. nadam se da neće bit neki veći kvar i da nije skupo.
 
Top