lamela ,zamajac ili nesto drugo

lamela ,zamajac ili nesto drugo

Član
imam golfa4 85kw 6 brzina .Prilikom dodavanja gasa u voznji cuje se nesto kao da klapne i to se cuje u svim brzinama znaci dam gas pustim cuje se kad opet dam gas nesto klapne i to se uglavnom vise osjeti kad auto dobije radnu temperaturu,i prilikom saltanja kad stisnem kvacilo cuje se.Jedan mi majstor kaze korpa lamele drugi plivajuci zamajac interesuje me vase misljenje i vasa iskustva ako ste imali slicna.Inace auto radi normalno vuce normalno samo to me nervira jel volim da je sve utegnuto.


OVU SAM TEMU POSTAVIO PRVO U TUNING TRANSMISIJE PA SAM ODLUCIO VAMO DA POSTAVIM U KVAROVE DA DOBIJEM VISE ODGOVORA .HVALA
 
Član
ako je lamela ili zamajac dali treba cekati da to skroz ode ili menjati prije i dali moze jos nesto da pokvari
 
Član
Ma nemaš šta čekat, mjenjaj odmah.... inače ljudi, kad im nešto pođe lupkati, govore sebi, ma može još, i kasnije mu se nešto sasadi, i popravak bude višestruko skuplji od početnog-iz iskustva
 
Član
zeko91 je napisao(la):
ako je lamela ili zamajac dali treba cekati da to skroz ode ili menjati prije i dali moze jos nesto da pokvari

Ako ti ode, ostao si bez auta, eto šta se može desiti. Nećeš ništa pokvariti osim toga što je već pokvareno, samo ćeš ga dokusuriti i to je to.
 
Član
ne znam nisam pri parama a i majstor kaze da se ne isplati menjat dok skroz ne ode ako je lamela
 
To se meni desavalo Kad Pustim gas nes se cuje klepne :D
I ajd to biloo malo,e sad se necuje nista,al auto trese ko lud sad kad dobije radnu temperaturu..
Isto tako majstori nagadjaju,al eto jos se vozi..
U pitanju je passat 3b 85kw,6 brzina..
 
Član
cim malo skupim para menjam ja to da me ne zeza vise nervira me

ne znam mozda je bolje u servisu mozda je skuplje da se zameni ali mozda ima garancija kod ovi majstora cisto sumljam da ima neka garancija
 
Legend
Jesi slucajno gledao nosac mjenjaca? onaj sto ide u most? postoji sansa da je puko ili otisao skroz...

kod mk4 motor stoji na krakovima (2 nosaca) treci nosac stoji s doljnje strane... zavrnut je na mjenjac i ide u most...
on sprijecava naginjanje motora naprijed nazad prolokom voznje... ako je on otisao onda lupa (udara) pri svakom saltanju i dodavanju gasa...

provjeri, jer ako je to... onda si dobro prosao... ;)
 
Član
to nisam proveravo ali prvi put kad sam osetio da lupka proveravo sam nosace motora sad ne znam jel majstor to gledo i dali je lako proveriti to
 
Legend
zeko91 je napisao(la):
to nisam proveravo ali prvi put kad sam osetio da lupka proveravo sam nosace motora sad ne znam jel majstor to gledo i dali je lako proveriti to

nije uopce tesko provjeriti... opisao sam ti gdje stoji, al ako je majstor gledao onda je vjerovatno i taj pregledao... s tim da njega mora na kanalu ili dizalici, jer je u visini mosta... ;)
 
Član
I auto dijelovi daju garanciju na prodatu robu, bar sam ja tražio i dobio pečat za sve što sam kupio, a naravno, sam ugradim, jeftinije je dosta kod mog majstora nego u neki servis ili ovlašteni servis.
 
Član
cim malo dodjem do para idemo majstoru nek skida menjaca da vidi sta je dali je do lamele zamajca ili neceg drugo pa menjam

koji su najcesci znaci na autu da je zamajac otiso znali neko
 
Top