lamela proklizuje

lamela proklizuje

Član
neku noc idem uz malo brdo i da prisaltam iz 2 u 3 lamela mi prokliza bgte popizdio ajd kontam sve uredu veceras kuci krenuo i uz malo vece brdo idem 4. 90km/h kad podze proklizivat opet pustim gas normala dodam gas ona opet roklizuje vratim u 3 opet isto sranje al kad ono malo stisnem gas nista al kad do kraja proklize stvarno sam popizdio nema puna 2 mjeseca kako sam novu stavio i to neku bolju od 80 KM.Zar je se mogla prije poderat ili je nesto drugo otislo :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
sole_boy je napisao(la):
neku noc idem uz malo brdo i da prisaltam iz 2 u 3 lamela mi prokliza bgte popizdio ajd kontam sve uredu veceras kuci krenuo i uz malo vece brdo idem 4. 90km/h kad podze proklizivat opet pustim gas normala dodam gas ona opet roklizuje vratim u 3 opet isto sranje al kad ono malo stisnem gas nista al kad do kraja proklize stvarno sam popizdio nema puna 2 mjeseca kako sam novu stavio i to neku bolju od 80 KM.Zar je se mogla prije poderat ili je nesto drugo otislo :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

nije ti do lamele ni bilo nego do korpe, losa ti korpa, trebo si oboje zamjenit kad si mijenjo, al sad je gotovo ;)
 
Član
znaci korpa mi nevalja pa mi lamela proklizuje e sad jel mi ta korpa ostetila lamelu neznam kako to ide.....npr.sad kad bi mjenjao korpu nebi trebo mjenjat lamelu usput i bi li proklizavala ova sad lamela sa drugom korpom i koliko kosta korpa...pozzz
 
Član
sole_boy je napisao(la):
znaci korpa mi nevalja pa mi lamela proklizuje e sad jel mi ta korpa ostetila lamelu neznam kako to ide.....npr.sad kad bi mjenjao korpu nebi trebo mjenjat lamelu usput i bi li proklizavala ova sad lamela sa drugom korpom i koliko kosta korpa...pozzz

zamjeni komplet set kvacila i rahat si!;)
 
zamjenis sve komplet lamela korpa i zamajac cca 180KM ;)
u mene je tako bilo i nije bilo ni o korpe ni lamele nego samo do zamajca ali kad se mjenja sve se mjenja ne samo pojedinacno jer se ne isplati za pola godine isti poso placat ;)
 
Član
ma morat cu kad samo mototr generalno radio i to cu i da sam miran jer auto nemislim prodavat bit ce jos kod mene i ako ce doci drugo ubrzo jer zao mi ga prodat za neke pare koje nisu vredne jer mnogo je ulozeno u auto....A danas samo probao uz isto brdo kkosto i sinoc gdje je proklizo i danas nije porklizala nimalo a opet smao vozio 4. oko 90km/h....;););)
 
Član
Kad skines mjenjac sole, obavezno zamjeni semering na spojnickoj. usput ces i vidjet da ti je lamela zamašćena od ulja i da zato proklizava. kakve korpe i sranja. Jedino ako tu novu lamelu nisi silio na pocetku slajfo pa je spalio. ;)
 
Član
Kod mene je na duji bio roknuo semering i propustao ulje, zamastila se lamela i proklizavala ;)
 
kada skine vidit ce sta je 100% ako mu bude zamajac plavkaste boje onda je on od sebe dao svoje ;) tj. mjesto na koje nalijeze lamela ;)
 
Član
pa zar ima i takvih da mjenjaju samo lamelu :lol::lol::lol::lol:
pa bracika moj to se odma zamjeni u setu sve i nemislis vise na to:D:D
 
Član
S@jko je napisao(la):
Kad skines mjenjac sole, obavezno zamjeni semering na spojnickoj. usput ces i vidjet da ti je lamela zamašćena od ulja i da zato proklizava. kakve korpe i sranja. Jedino ako tu novu lamelu nisi silio na pocetku slajfo pa je spalio. ;)
eeee kad sam mijenjo lamelu bas taj semering sam i zamjeno na spojnickoj mislimda su bila dva na njih pustalo ulje pa zamasti lamelu i to je rijeseno....ma krivo mi nisam ga ni pospurivo nizajebaao se a lemala proklizala nakon 2 .mjeseca


hafaR_ABF je napisao(la):
pa zar ima i takvih da mjenjaju samo lamelu :lol::lol::lol::lol:
pa bracika moj to se odma zamjeni u setu sve i nemislis vise na to:D:D
jbg jaro moj nije moglo izac dok je kupljena nova glava motora turbina i uradzen remont ostalo samo za lamele.....a kad smo skinuli onu staru bas je bila poderana skroz al nije mi nikad proklizala i et vidi sad ova nova nakon 2 mjeseca proklise ma sranje.....:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Top