lamela ili???(video)

lamela ili???(video)

Član
pozz raja imam problem na bmw-u e36...naime kad naglo presaltam brzinu i gas do kraja dam..samo obrtaji idu ne ubrzava..znaci auto normalno vuce sve i kad hocu naglo presaltati brzinu samo nabija obrtaje...eh sad neko mi kaze da mi lamela prolizava..a neko da mi kvacilo ne vraca...jel imao ko slican problem..hocu da se posavjetujem prije nego sto odem "majstorima"..pozz ;)
 
Član
RE: lamela ili???

lamela ti proklizava, ako vec kazes da naglo presaltas a obrtaji skoce auto ide kako idelamela ti je bas pri kraju, gledaj da to sto prije zamjenis, evo ja upravo na svom mjenjam lamelu zbog istesituacije bas sam morao voziti ko curica lijepo saltati brzine isl
 
Član
RE: lamela ili???

vozis u trecoj recimo, na 2-3 hiljade obrtaja, poklopi pun gas do kraja, je li krene ubrzavati normalno ili proklize? ako krene normalno, kvacilo ti ne vraca, ne znam da li je hidraulicno ili na sajlu kod tebe, moguce da te zafrkava set kvacila, a moguce i da je nesto banalno, tipa sajle koja zapinje u buziru pa ne vrati kako treba....
 
Član
RE: lamela ili???

trizex je napisao(la):
vozis u trecoj recimo, na 2-3 hiljade obrtaja, poklopi pun gas do kraja, je li krene ubrzavati normalno ili proklize? ako krene normalno, kvacilo ti ne vraca, ne znam da li je hidraulicno ili na sajlu kod tebe, moguce da te zafrkava set kvacila, a moguce i da je nesto banalno, tipa sajle koja zapinje u buziru pa ne vrati kako treba....

da on normalno ubrzava...a kad hocu naglo presaltati onda samo nabija obrtaje i ja mu gas pustim i ponovo dam i auto normalno vuce i ide...:icon_rolleyes:
 
Član
RE: lamela ili???

ako ti se to desava samo na saltanju, kad imas dodira s kvacilom, moze biti ovo sto sam naveo, da se ne vraca sajla, da blokira cilindar, ili da zapinju korpa/lezaj, ima li kakvih zvukova iz mjenjaca?
 
Član
RE: lamela ili???

trizex je napisao(la):
ako ti se to desava samo na saltanju, kad imas dodira s kvacilom, moze biti ovo sto sam naveo, da se ne vraca sajla, da blokira cilindar, ili da zapinju korpa/lezaj, ima li kakvih zvukova iz mjenjaca?

ima iz mjenjaca kad 1 potegnem na 6000 rpm i presaltam u drugu onda malo zaskljoca(ponekad)..a u ostale brzine ne skljoca..
 
Član
RE: lamela ili???

nisam na to mislio, nego zvuk, da skripi/melje, dok je auto upaljen, na leru recimo, stisnes kvacilo on se promijeni/nestane
 
Član
RE: lamela ili???

uhvati koga sa sobom, i pokusajte da vidite, ne znam koliko je dostupno na tvom autu, da li se vidi, poluga od kvacila na mjenjacu, jedan nek sjede u auto i stisce kvacilo, drugi nek gleda u tu polugu, kako se vraca, da li zapinje ili ide linearno do kraja
 
Član
RE: lamela ili???

Ubaci u 4 ,digni rucnu i polako pustaj kvacilo,ako se ugasi nije lamela,ako ne,i smrdi onda je lamela;)
 
Član
RE: lamela ili???

Nemrin je napisao(la):
Ubaci u 4 ,digni rucnu i polako pustaj kvacilo,ako se ugasi nije lamela,ako ne,i smrdi onda je lamela;)

drug sad sam probao,,samo se ugasi svaki put,, ;) znaci nije lamela..:icon_biggrin:
 
Član
RE: lamela ili???

90% do lamele, probaj ovo idi rikvercom ubaci u prvu i probaj krenuti, ako tu proklize lamela je naema sta!
 
Top