lambda sonda???

lambda sonda???

Član
Koliko je pametno i da li bih uopste bilo moguce ukloniti lambda sondu,razmisljam stavljati kompletan nov izduv sa protocnijom cijevi...pa mislim ukloniti i katalizator,medjutim cuo sam da lambda sonda ne moze bez katalizatora,moze raditi ali nece davati zadovoljavajuce informacije i tusit ce mi na usisu,sta mislite da li bih bilo moguce ista iskombinovati inace cijevi su na izduvu fi40 a ja mislim na fi50 i samo sa zadnji loncem..ne mijenjam granu samo od grane...vase misljenje??..
 
Član
Naravno da može bez lambde. Ali postoje dvije male negativne posljedice, auto će ti više trošiti i slabije ići.
 
Član
to mi ne treba :) s tim da bih ja nju mogao ostaviti ali bih skinuo katalizator...opet nevalja....a svi kazu skini katalizator i dobit ces 15ks....mislim da su to samo prazne price...kao i za filter zraka "gljivu"....
 
Član
Stavi tako kako si rekao i ubaci lamdu sondu iako nece dobivati "tacne" podatke, ona ce raditi i radice ti auto normalno, neces primjetiti uopste razliku, ali ako izbacis tada je problem jer nece nikako vidjeti racunar (ECU) kakvo je sagorijevanje i tada moze motor samo nalivati nepotrebnim gorivom. Sa izbacivanjem katalizatora koliko dobijes na protoku toliko i izgubis jer lamda ne dobije tacne podatke jer je protok brzi i ne zadrzava se kako je fabrika to napravila i tada moze lamda da cita da je sagorijevanje malo siromasno i onda malo dodati goriva, ali to ti neces ni osjetiti jer su to razlike u decilitrima koje nema teorije da osjetis ni na snazi ni na potrosnji. Ovo ti govorim jer sam izvadio katalizatora bruku jer su ljudi mislili da ce dobiti na snazi i kasnije kad pitas niko nije osjetio nikakve razlike niti u snazi niti u potrosnji :) Nemoj je izbacivati, stavi ti nju nema veze sto nema katalizatora.
 
Top